Podsumowanie dnia: Waluty +274 pipsy; Surowce -90.25 USD (SL)

Podsumowanie dnia: Waluty +274 pipsy; Surowce -90.25 USD (SL)

przez -
0 3706
Udostępnij na:

Dzisiejszy dzień mogę zaliczyć do średnio udanych mimo dość dobrego wyniku na walutach, na surowcach aktywowały mi się stop lossy. Główną przyczyną aktywacji SL na pewno było przyśpieszone umacnianie się dolara w końcówce dnia, co można było zauważyć na światowych indeksach jak i na parach walutowych.

US Dolar Index zawędrował pod dość ważny opór (78,57) i już dzisiaj nastąpił jego test, póki co nieudany. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych godzinach powinno dojść do kolejnego testu – miejmy nadzieję nieudanego.
usind Podsumowanie dnia: Waluty +274 pipsy; Surowce  90.25 USD (SL)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strategia związana z odczytem wskaźnika sprzedaży detalicznej w Wielkie Brytanii sprawdziła się w 100% i równo o godzinie 10:30 rano doliczyły się pipsy. Wskaźnik ten przez kolejne 2 miesiące powinien utrzymywać się na dość wysokim poziomie, a jego odczyt w styczniu za grudzień w mojej ocenie będzie znacznie wyższy od obecnego i może nawet przekroczyć 1,5% – Związane jest to oczywiście z bożonarodzeniowymi i noworocznymi wyprzedażami w Wielkiej Brytanii, gdzie zniżki nawet do -90% na wybrane towary przyciągają tłumy kupujących z całej Europy czy zza oceanu.

Dzisiaj handel głównie odbywał się na 3 parach eurusd, gbpusd oraz usdcad z naciskiem na eurodolara. W osobnym poście poświęcę trochę miejsca na parę usdcad, której kurs znajduje się na dość wysokim poziomie, a jutrzejsze dane o inflacji bazowej z Kanady będą na tyle interesujące by opisać strategię handlu pod te informacje. Mam nadzieję, że uda się odrobić straty z surowców.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o