Debiut praw do akcji Mobile Factory S.A.

Debiut praw do akcji Mobile Factory S.A.

przez -
0 5110
Udostępnij na:

2 lutego na rynku NewConnect zadebiutowała kolejna spółka ze stajni Taurusa – Mobile Factory S.A. Kurs praw do akcji tej spółki o godzinie 11:30 ustalony został na 3 złote, co względem ceny emisyjnej wyniosło wzrost wartości o 50%. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut można było zaobserwować zdecydowaną chęć kupna akcji w tych cenach, niestety pod koniec sesji kurs został zepchnięty w okolice 2 złotych i 40 groszy. W kolejnych sesjach na dość wysokich obrotach jak na rynek NewConnect, transakcje na PDA Mobile Factory S.A odbywały się poniżej ceny emisyjnej. Takie zagranie może dziwić, a dla przeciętnego inwestora ta sytuacja może budzić wiele wątpliwości.

Co może przemawiać za takim spadkiem ? Działalność spółki głównie opiera się na tworzeniu aplikacji mobilnych przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. No ok… branża rozwojowa, ale niestety duża konkurencja, zarówno w Polsce jak i w tej części Europy. Sprawozdanie finansowe już nie jest takie kolorowe – spółka na dzień 31 października 2011 osiągnęła przychód ze sprzedaży na poziomie niespełna 50 tyś złotych, a przy kosztach działalności operacyjnej poniosła stratę w wysokości nieco ponad 150 tyś złotych. Spółka działa na rynku dopiero od roku, więc na taką stratę można patrzeć z przymrużeniem oka, a na pewno nie jest ona ważna dla spekulantów.

Zepchnięcie kursu, moim zdaniem, było zagraniem mającym na celu wypłoszenie ludzi kupujących walor po cenie 3 złotych i oddaniu po niższej cenie w ręce przysłowiowego „grubasa”. Pojawiło się sporo transakcji zakupowych co moim zdaniem sugeruje wybicie kursu w najbliższych dniach na nowe maksima. Jedno jest pewne dopóki cała emisja pda z oferty prywatnej nie zostanie wysprzedana powyżej ceny emisyjnej, zakupy poniżej 2 złotych są dla mnie atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o