Złoto – prognoza czerwiec

Złoto – prognoza czerwiec

przez -
0 1294
Udostępnij na:

Kontrakty na złoto od 2 dni znajdują się w konsolidacji, co za tym idzie w przeciągu kilkunastu godzin oczekuję dość silnego ruchu w jedną ze stron. Ubiegłotygodniowe niezbyt optymistyczne dane z amerykańskiego rynku pracy zepchnęły indeksy światowe w dół, tymczasem złoto zyskiwało na wartości 4% – co trzeba przyznać jest wynikiem dość imponującym. W mojej ocenie był to sygnał przemawiający najprawdopodobniej za dodrukiem dolara. Stosowny komunikat z pewnością ukaże się na najbliższej konferencji po posiedzeniu FED.

Obecnie na złocie mamy dwa bardzo ważne poziomy:

Wsparcie: 1600
Opór: 1626

Trwałe wyłamanie, któregoś z tych poziomów będzie skutkowało dynamicznym ruchem w obranym kierunku. Handel w chwili obecnej odbywa się bliżej wspomnianego oporu, więc najprawdopodobniej dojdzie do górnego wyjścia z tej konsolidacji i już pod koniec tygodnia transakcje powinny być zawierane w przedziale 1640-1670. W dłuższym terminie oczekuję ataku poziomu 1700.

Z uwagą radzę śledzić jutrzejszą konferencję prezesa Europejskiego Banku Centralnego po ogłoszeniu decyzji w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie. Decyzja o 13:45 konferencja 30 min później. Konferencję można obejrzeć na żywo w TVN CNBC.

Podwojona pozycja długa od 1619. Stop Los dla tej pozycji 1610. Pierwszy cel 1638. Drugi cel 1670.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o