Przed wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucjonalnego

Przed wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucjonalnego

przez -
0 591
Udostępnij na:

z technicznego punktu widzenia przebicie 7261 sugeruje dalsze wzrosty . Niestety ten punkt widzenia można odstawić na bok z uwagi na decyzje, które mają jutro zapaść. Nie wydaje mi się, by Niemiecki Trybunał Konstytucyjny swoją decyzję oparł spoglądając na dzienny wykres DAX’a.

Przełamanie 7261 sugeruje atak na poziomy 7500 – 7600, który powinien nastąpić bez jakichkolwiek większych korekt, a dodatkowym zapłonem może być decyzja FED i jutrzejszy wyrok trybunału niemieckiego. Choć pojawiają się dwa pytania: 1) Czy nie będzie powtórki z zeszłego roku gdzie DAX w zaledwie 8 dni spadł o ponad 1100 punktów ? 2) Czy DAX może wspiąć się tak wysoko z Grecją, która jest o malutki krok od bankructwa.

Z drugiej strony poziom 7320 powinien zostać wykorzystany do aktywacji większych zleceń sprzedażowych, co automatycznie zrzuci DAX’a w rejon 7150.

Wydaje mi się, że jutro możemy zobaczyć otwarcie luką w dół, która będzie wynikiem realizacji zysków w USA i Azji, a następnie podejście w okolice 7320, gdzie rynek będzie oczekiwać na werdykt. Jak zatem tutaj zagrać. Najprościej zleceniami STOP, które aktywują się w przypadku dobrych lub złych wiadomości.

Najważniejsze by nie ponieść się emocjom i zadziałać zgodnie z postanowionym planem, w grę wchodzą ogromne pieniądze, które mogą przynieść ogromne zyski bądź straty w przypadku źle podjętej decyzji. Na chwilę obecną jestem „byczo nastawiony”, dlatego zdecydowałem się na dość dziwny krok – zajęcie małej pozycji krótkiej zleceniem oczekującym (7296) tuż przed zamknięciem rynku. Co więcej… pozycja krótka na EURUSD 1.2861. Dlaczego zakładać pozycje spadkowe, gdy jest się nastawionym na wzrosty ? Wyjaśnię to jutro :) Choć może wystarczy spojrzeć na wykres S&P500 i DJIA i znajdzie się odpowiedź…

UPDATE 22:24

Zamknięcie pozycji krótkiej na DAX:) Cel dla pozycji krótkiej EURUSD 1.2840 SL: 1.2858.

dax Przed wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucjonalnego

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o