Rzut okiem na rynki

Rzut okiem na rynki

przez -
0 1206
Udostępnij na:

Niezdecydowanie… tak jednym słowem można opisać piątkowe zachowanie rynku S&P500. Kontrakty na ten indeks obecnie znajdują się w punkcie nijakim. Według komentarzy niektórych polskich analityków rynkowych mieliśmy mieć do czynienia z decydującym ruchem. Gdzie ten ruch ja się pytam ? Decydujący dzień nastąpi niedługo, na ten czas wszystkie znaki i na niebie wskazują na kontynuację ruchu spadkowego. Nie spodziewałbym się jakiegokolwiek ataku na szczyty z tego poziomu.

Z tego miejsca oczekiwałbym jakiegoś potężniejszego ruchu w dól, byłby to idealny znak na zakończenie trendu spadkowego i przygotowanie pod jeszcze silniejszy ruch w górę. To jeszcze nie czas na zajmowanie większych pozycji długich „pod odbicie”. Bykom ewidentnie brakuje amunicji, a jej brak można tłumaczyć brakiem wspomnianego wyżej silnego ruchu w dół z towarzyszącym mu wysokim wolumenem. Gdybym był inwestorem grającym tylko i wyłącznie „na długo” pozostałbym poza rynkiem i poczekał kilka dni z zajęciem pozycji.

Najbliższy większy opór na S&P500 to 1417.81, którego testowanie spodziewałbym się dopiero po przekroczeniu oporu 1411.51. Być może w przyszłym tygodniu.

Na DAX nie doszło jeszcze do wybicia dołem z formacji rozszerzającej się i niepełny wzrost, którego zwiastunem była czwartkowa sesja został niejako zanegowany. Jeżeli ruch wzrostowy będzie kontynuowany powinien zatrzymać się na poziomie 7344, przy którym spodziewałbym się większej aktywności ze strony podaży. Warto spojrzeć na indeks Hang Seng, który wskazuje na to, iż wszystkie pozornie dobre wiadomości są już u Azjatów w cenie. Jak zachowa się Europa w przypadku korekty na wschodzie ?

Kolejnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę w zawieraniu pozycji w poniedziałek jest „Frankenstorm”, który dzisiaj uderzy w Nowy Jork. Amerykańskie władze zapewniały, że na chwilę obecną nie widzą zagrożenia dla nieprawidłowego funkcjonowania amerykańskiej giełdy.

A co na FW20 ? Jutrzejsze zamknięcie poniżej 2336 będzie dla mnie sygnałem do zwiększania pozycji krótkich. Nie oczekuję większej korekty w najbliższym czasie. Najbliższy ważny opór 2363. Wsparcia 2333, 2331 oraz 2324.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o