Co tam Panie na NC słychać ? Inventi !

Co tam Panie na NC słychać ? Inventi !

przez -
0 800
Udostępnij na:

Dzisiaj wśród rasowych spekulantów z NewConnect tematem nr 1 jest bydgoska spółka Inventi i komunikat Zarządu w sprawie… no ba.. nie byle jakiej…. spadku kursu akcji Spółki.

Treść pełnego raportu dostępna jest tutaj:
Stanowisko Zarządu INVENTI S.A. w sprawie spadku kursu akcji Spółki

Co najbardziej może przykuwać uwagę spekulantów jest następujące sformułowanie:

Według oceny Zarządu przyczyną tak nieuzasadnionego spadku akcji mogą być działania spekulacyjne.

Pod koniec sierpnia w 21 sesji kurs spółki z 15 gr poszybował do poziomu 2,75. Próba znalezienie jakichkolwiek przesłanek fundamentalnych z tego okresu zakończyła się niepowodzeniem. Dlaczego w tym okresie Zarząd nie przestawił swojego stanowiska ? W mojej ocenie wzrost z tego okresu to nic innego jak działania manipulacyjne. Następnie kurs zaczął zniżkować i praktycznie wrócił do ceny z wybicia, a to spotkało się z reakcją Zarządu w postaci powyższego oświadczenia. Mam kilka domysłów odnośnie obydwu zachowań kursu, jednak ich publiczne wygłaszanie uznane by było za czystą herezję, a koledzy patrzyliby na mnie jakbym był odpowiedzialny za zamachy bombowe w Londynie.

Na wielu forach dyskusyjnych rozpętały się mniej lub bardziej ciekawe dyskusje, choć ciężko o jakiekolwiek merytoryczne uzasadnienia wyrażanych przez użytkowników poglądów. Wiele osób zastanawia się czy spadek może mieć coś wspólnego z działaniem Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie notowań akcji Atlantisa, który to jest jednym z akcjonariuszy w bydgoskiej spółce. W tej sprawie wysłałem zapytanie do Zarządu. Czy zostanie udzielona odpowiedź na zadane pytania ? Trudno powiedzieć. Może najlepszym rozwiązaniem byłoby przejść się do siedziby i osobiście zapytać, a przy okazji przeprowadzić jakiś ciekawy wywiad z Prezesem ?

Zapytanie o wzrost kursu w ostatnim czasie
Od spekulant@spekulant.com.plAdd contact
Do biuro@inventi-power.plAdd contact
Data Czw 14:17
Wiadomość 1 z 52 <>

Szanowni Państwo,

Nawiązując do przedstawionego przez Państwa stanowiska w sprawie spadku kursu akcji zwracam się z prośbą o przedstawienie stanowiska w sprawie wzrostu kursu akcji, który miał miejsce kilka tygodni temu. Czy w ocenie Zarządu wzrost kursu akcji nie był wynikiem działań spekulacyjnych ? Czy mogło dojść do wprowadzenia w błąd zwykłych uczestników rynku poprzez wykonanie czynności pozornych przez osoby mające dostęp do informacji poufnych ? Dlaczego w okresie wzrostów niepopartych jakąkolwiek konkretną informacją fundamentalną ze Spółki, Zarząd nie wystosował odpowiedniego stanowiska ?

Z wyrazami szacunku,

Patrząc na zachowanie kursu można dojść do wielu wniosków. Z jednej strony ponadprzeciętny wolumen towarzyszący ruchowi w dół może martwić i ewentualne łapanie spadających noży w tym przypadku może nie wyjść na dobre. Z drugiej strony jest to NewConnect i efekt niskiej płynności powoduje niebotyczne wzrosty…

Szkoda, że i tym razem spekulanci zostali postawieni na równi z manipulantami.

INVENTI 2012 11 08 1024x570 Co tam Panie na NC słychać ? Inventi !

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o