FW20Z12, DAX, S&P500, Złoto

FW20Z12, DAX, S&P500, Złoto

przez -
1 1351
Udostępnij na:

W ciągu ostatnich dni indeksy światowe przechodzą fazę silnej wyprzedaży, w tym nasz rodzimy WIG20 pozostający pod wpływami głównie rynku amerykańskiego. Muszę przyznać, że spodziewałem się odrobinę silniejszych ruchów w dół.

2 października popytowi udało się dojść do poziomu 2446 i tym samym wyznaczyć lokalne maksimum. Euforia nie trwała zbyt długo i od tego momentu można mówić o wejściu w korektę, która na tę chwilę wynosi ponad 100 punktów. Obecnie spadki zostały zatrzymane w rejonie wsparć ustanowionych 16-17 sierpnia przez lokalne szczyty. Na korzyść popytu przemawia fakt, że wielokrotnie doszło do nieznacznych naruszeń rejonów zaporowych jednak niedźwiedziom nie udało się na kontynuację ruchu w dół.

Na tę chwilę wstrzymuję się z założeniem jakiejkolwiek pozycji na kontraktach terminowych FW20Z12 i poczekam na rozstrzygnięcie w postaci wybicia powyżej poziomu 2348 – sygnał do zawarcia pozycji długiej lub zamknięcia poniżej 2322 – sygnał do zwiększenia pozycji krótkich.

Oczywiście całość zależy od zachowania się DAX czy S&P500, jednak nie zawsze obserwujemy kopiowanie rynków zachodnich.

Na zachodzie powinniśmy obserwować dalsze obsuwanie się indeksów i kontraktów terminowych. Tak, więc pierwszym istotnym poziomem na DAX jest 7132. Jego przełamanie powinno skutkować atakiem na 7070, co w konsekwencji sprowadzi ten rynek poniżej 7000. Zasięg spadku powinien sięgnąć poziomu 6880. Od góry opory wyglądają następująco: 7246, 7305 oraz 7357 są to cele w przypadku wyjścia powyżej 7206 w przyszłym tygodniu. Ostatni poziom jest dość silnym oporem, więc będę go bacznie obserwować. Jego przebicie i zamknięcie powyżej na wykresie tygodniowym, będzie jednoznaczne – 8000. Oczywiście w czasie wędrówki na południe dojdzie do lekkich odreagowań, więc tak jak wczoraj wspomniałem w przyszłym tygodniu będę szukać okazji do zawarcia lekkiej pozycji długiej.

Tak jak niedawno napisałem, bykom do dalszych spektakularnych wzrostów brakuje pożywki w postaci silnego ruchu w dół. Właśnie obserwujemy taki ruch, który z pewnością zostanie wykorzystany należycie.

U Jankesów pierwsze istotne wsparcie to 1364. Spadki tłumaczone są obawami o tzw. klif fiskalny, czyli wszelkiego różnego rodzaju podwyżki… podatków czy cięcia wydatków. Z drugiej strony patrząc na rynek złota, można dojść do wniosku: Jaki klif fiskalny ? Będziemy drukować, drukować i jeszcze raz drukować dolary. Ostatnia analiza dla tego rynku została całkowicie zanegowana. Jeżeli tygodniowe zamknięcie wypadnie powyżej 1736, pozycje krótkie mogą być w niebezpieczeństwie.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

KRYTYKA CHOLERYKA | Ocena treści: 7/10 | http://www.goldenline.pl/krytyka-choleryka

Uzasadnienie: Z całym szacunkiem, ale zupełnie jakbym czytał wynurzenia jajka mądrzejszego od kury. Styl wybitnie lanserski, co nie przystoi prawdziwemu ekspertowi, jednak ze względu na dużą ilość informacji przydatnych z punktu widzenia profesjonalistów, wydziobałem Autorowi z ogólnej puli tylko 3 punkty. Ufam, że Ekspert mi wybaczy. Skoro dopiero się wykluwa, to ziarno nie jest mu na razie jeszcze tak potrzebne.