DAX, S&P 500

DAX, S&P 500

przez -
1 1133
Udostępnij na:

Na indeksie S&P 500 pojawił się bardzo negatywny sygnał, pokazujący siłę strony podażowej. Notowania zeszły poniżej dwóch istotnych wsparć. Pierwsze to 200dma, a drugie – szczyt z 19 czerwca 2012. Jeżeli na zamknięciu sesji kontrakty na indeks s&p 500 będą powyżej 1356, będzie to dla mnie znak do zawarcia pozycji długiej. Tak jak pisałem, w tym tygodniu szukam okazji do zajęcia pozycji długiej. Być może jutrzejsza bądź poniedziałkowa sesja będzie przełomowa i zobaczymy początek długo oczekiwanego odreagowania.

Dla przypomnienia warto spojrzeć na poniższy wykres, który został opublikowany 29 października. Handel jak do tej pory przebiega zgodnie ze scenariuszem książkowym:
trendy2 DAX, S&P 500

S&P 500 znajduje się w tej fazie, gdzie powinno dojść do odbicia. Czy się pojawi ? Przekonamy się o tym niebawem. Dość „spokojnie” zachowuje się niemiecki DAX. Po wczorajszej sesji osobiście spodziewałem się spektakularnego zejścia poniżej 7000, a tu nic. Może pod koniec dnia zobaczymy jakiś ruch. Choć bardziej skłaniam się ku lekkiemu odreagowaniu. Na wykresie kontrakty na niemiecki indeks poruszają się w kanale spadkowym, ograniczonym od góry pomarańczową linią. Od dołu jest to ramię trójkąta, które wyznaczyłem sobie kilka tygodni temu. Gdyby patrzeć na wykres pod kątem niepełnego wzrostu w formacji trójkąta, to bez wątpienia należałoby spodziewać się większego zejścia i zmiany na długoterminowy trend spadkowym. W moim przekonaniu spodziewałbym się w pierwszej kolejności małego wzrostu, a następnie „lekkiego wyjścia” poniżej dolnego ograniczenia kanału i testu strefy wsparć 6890-70, w najgorszym przypadku testu 200dma.

dax16 1024x484 DAX, S&P 500

Dziwi brak jakiejkolwiek korelacji na rynkach.

Obecnie bez pozycji na indeksach.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Przykłady modelowych trendów znalazłbym w każdym roku, jednak najbardziej w pamięci utkwiły mi te z roku 2012. Pisałem o nich we wpisie z 29 października 2012 oraz 15 listopada 2012. […]