DAX, S&P500 – w oczekiwaniu na odbicie

DAX, S&P500 – w oczekiwaniu na odbicie

przez -
0 1139
Udostępnij na:

Po ustanowieniu lokalnych dołków na S&P500 doszło do lekkiego odbicia i w ostateczności handel zakończył się na plusie. Uwagę inwestorów z pewnością zwrócił towarzyszący wzrostom ponadprzeciętny wolumen, który był największy od 2 miesięcy i jednym z większych wolumenów towarzyszącym wzrostom w ostatnich w tym roku. Oczywiście jedna sesja nie tworzy trendu, jednak szanse na odreagowanie w nadchodzącym tygodniu zwiększają się. Poziom 1360 na S&P500 stanowi ciekawe wsparcie, którego wybicie może sugerować większy ruch w górę.

Na DAX rolę takiego wsparcia pełni poziom 7008. Na wykresie pojawił się klasyczny niepełny wzrost w formacji trójkąta przypominającej formację megafonu.

daxat2 1024x435 DAX, S&P500    w oczekiwaniu na odbicie

O niepełnym wzroście w formacji trójkąta możemy mówić wtedy, gdy kurs odbija się od dolnego ramienia jednak nie dociera do górnego ograniczenia. W większości przypadków tego typu zachowanie kursu sugeruje wyjście z formacji dołem i dalsze spadki . Tak się stało w tym przypadku, jednakże wybicie nastąpiło w okolicach bardzo ważnych wsparć. O ile wsparcie się obroni i kurs wróci powyżej dolnego ograniczenia trójkąta, należy taką formację uznać za spaloną i spodziewać się ruchu przeciwnego wybiciu – jak historia pokazuje – następuje w około 80% tego typu spalonych formacji na wykresach dla kontraktów terminowych na DAX.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o