Kupić, sprzedać, a może trzymać ?

Kupić, sprzedać, a może trzymać ?

przez -
0 922
Udostępnij na:

Za nami dość interesująca sesja poniedziałkowa, ale bez jakichkolwiek rozstrzygnięć. DAX zbliża się do górnego ograniczenia kanału, czyli strefy potencjalnych celów dla pozycji długiej na ten tydzień. W ciągu najbliższych sesji spodziewałbym się korekty, za którą przemawia chociażby niski wolumen towarzyszący wzrostom z ostatnich 3 sesji. Na DAX powinien pojawić się jeszcze lekki ruch w górę z zasięgiem 7364-7370 (choć obecne poziomy należałoby uznać za maksymalne cele dla pozycji długich), po których nastąpi ruch korekcyjny.

Obecnie jestem poza rynkiem i czekam do startu giełd amerykańskich. Otwarcie z wysokich poziomów będzie dla mnie sygnałem do zawarcia pozycji krótkiej na spodziewany ruch w dół. Otwarcie z niskich poziomów powinno skutkować jeszcze jedną falą wzrostową, więc można będzie pokusić się o małą pozycję długą. Sygnałem do zajęcia większej pozycji krótkiej na S&P500 będzie dla mnie zejście poniżej 1399. W przypadku DAX zejście poniżej 7288 sygnał do zawarcia większej pozycji krótkiej, mała pozycja krótka w przypadku zejścia poniżej 7327. Pierwszym celem dla DAX będzie poziom 7233, a następnie 7167.

14:17
Zgodnie z założeniem na DAX po dojściu w rejon 7364 (7361.8) nastąpiło cofnięcie o 50 punktów. Zachowanie DAX’a miało wpływ na kontrakty na S&P 500 gdzie można było zaobserwować zejście w rejon 1400 punktów. Zapowiada się niskie otwarcie w USA, które w późniejszych godzinach powinno przynieść lekki ruch w górę. Jednakże wolumen pojawiający się przy ruchach w górę przemawia za realizacją scenariusza spadkowego w kolejnych 2 sesjach.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o