Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

przez -
0 992
Udostępnij na:

Na kontraktach terminowych na DAX spadek sięgnął jedynie okolic 7560 (7561.8), czyli poziomu który w ubiegłym tygodniu dawał sygnał do zawarcia pozycji krótkiej bądź długiej. Dalsze osuwanie się indeksu z pewnością będzie zależne od zachowań na amerykańskim rynku terminowym, gdzie doszło do przebicia istotnego wsparcia w rejonie 1424. Jako, że ostatnie sesje odbywały się na dość niskich wolumenach zarówno w Niemczech jak i w USA wyłamanie tychże wsparć nie jest znaczące. Jeżeli jutrzejsza sesja będzie sesją spadkową, powinno dojść do testu 1408 na S&P 500 oraz 7520 na DAX. Sygnałem do zwiększenia pozycji krótkich na S&P 500 będzie zamknięcie poniżej 1402.90 – jeżeli dojdzie do takiego zamknięcia spodziewałbym się ponownego testu 200 SMA na wykresie dziennym. Utrzymanie się kursu przez 5 sesji poniżej tego poziomu będzie dla mnie oznaką zmiany trendu i w styczniu S&P 500 powinno znaleźć się w okolicach 1140 punktów. Rolowanie serii na S&P 500 nie przyniosło wspomnianego 40 punktowego spadku, a jedynie 20 punktów.

Powrócę jeszcze do kontraktów na DAX i poziomu 8000 punktów oraz wykresów, które wkleił w komentarzach jeden z użytkowników. Są to wykresy dzienne oraz tygodniowe dla DAX’a

%name Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto
%name Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

Na obu wykresach autor wyrysował dwie formacje przypominające klin zwyżkujący, które przeważnie są zapowiedzią spadków. Nie mniej jednak należy zwrócić uwagę, iż na wykresie jawi się niepełny spadek w formacji zwyżkującej, którego potwierdzeniem było skuteczne wybicie poziomu 7384 (wykres poniżej).
fdx f d1 Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

Gdyby zwyżki były dalej kontynuowane i doszłoby do wybicia z wyrysowanych klinów, zasięg wzrostu w takim przypadku sięgnąłby 8000 punktów, a następnie 9000. Nie w tym roku :-) Moim zdaniem spoglądanie na wykresy pod kątem figur technicznych rozciągniętych w tak długim okresie mija się z celem i nie jest to zbyt dobry prognostyk. Dla przykładu wystarczy spojrzeć na wykres miesięczny na DAX, na którym gołym okiem widać formację trójkąta zwyżkującego. Gdyby jednak doszło do wybicia górą z pierwszych dwóch klinów i w ostateczności z trójkąta zwyżkującego, zobaczylibyśmy poziom 13000 na DAX w przeciągu 3 lat :-)

fdx f m Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

Jedną z ciekawostek na którą również warto zwrócić uwagę jest tygodniowy wykres złota, gdzie utworzyła się formacja filiżanki z uszkiem. Formacja będzie potwierdzona o ile dojdzie do trwałego przebicia oporu w rejonie 1725 $. W przypadku takiego scenariusza w okolicach kwietnia powinniśmy zobaczyć poziom 2000 $.

gc f w Podsumowanie dnia: DAX, S&P 500, Złoto

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o