Chyba rozgryzłem przekręt roku 2012: IQ Medica

Chyba rozgryzłem przekręt roku 2012: IQ Medica

przez -
3 1134
Udostępnij na:

Dawno nie napisałem nic nowego o IQ Medica. No nie miałem o czym. Nawet gdybym napisał o tym samym, miałbym do czynienia ze służbami specjalnymi, ludźmi ze Skarbu Państwa, KNF, GPW, Ruskimi i oczywiście prokuratorem desperedo. Ile można o tym samym.

Otóż można ! Paluchowski dowodzi tego przy okazji każdego swojego raportu o IQM ! O dziwo twórczość Paluchowskiego w rankingu popularności czytanych przeze mnie publikacji, przegoniła archiwalne numery miesięcznika „Zły” !!

Na początek:

a) jeśli jesteś tu często możesz pamiętać, że o Paluchowskim już wspominałem
b) mogłeś w związku z tym przeczytać z ciekawości coś autorstwa Paluchowskiego
c) jeśli nie wiesz kto to Paluchowski i IQ Medica albo co ja o tym myślę musisz przed przeczytaniem reszty zapoznać się z tym, co następuje:

no oczywiście nie musisz, ale się przyda, proszę mi wierzyć, bo temat jest wielce złożony

1) Przydałoby się przypomnieć co ja mam do powiedzenia w sprawie tego, co do powiedzenia ma Paluchowski, co można znaleźć TUTAJ
2) Można (jeśli ktoś jeszcze nie czytał) zapoznać się z „tekstem” Paluchowskiego znajdującym się TUTAJ, co w sumie jest o tyle zbyteczne, iż Paluchowski ogranicza się tylko do kilku zdań, po których ręce opadają, a że ja tu będę go cytował, to tym bardziej nie trzeba :-)

No to zaczynamy !

Niestety ze względu wykluczenie akcji IQ Medica SA z notowań NewConnect został wstrzymany również dostęp do systemu raportów bieżących EBI.
Wychodząc naprzeciw naszym Akcjonariuszom chcemy wykorzystać stronę relacji inwestorskich IQ MEDICA SA do przesyłania komunikatów o Spółce.

– No to się zaczyna. Otóż Paluchowski, jako że ma monopol na rację (jak każdy prezes spółki giełdowej, rzecz jasna), zapomniał – tak mi się przynajmniej wydaje – wyjść naprzeciw nam Akcjonariuszom w lipcu. Obowiązek raportowania w terminie rozminął się z rzeczywistością i zamienił w groteskę. W tej grotesce wyjście naprzeciw Akcjonariuszom jest wtedy, gdy Akcjonariusz na wiele miesięcy zostaje ze swoimi akcjami – nazwijmy to po imieniu – w dupie.

Obecnie Zarząd Spółki czyni wszystko co w jego mocy aby przywrócić akcje IQ MEDICA SA do notowań na rynku New Connect.
Niestety może to potrwać co najmniej 6-8 miesięcy.
No ale do rzeczy.

– A czy Zarząd nie widzi nic niedorzecznego w tym, że nie czynił nic w lipcu by wznowić obrót akcjami IQ Medica SA ? Długie wakacje, he ?

Zarząd Spółki jest również w trakcie przygotowywania oferty odkupu akcji od akcjonariuszy , którzy obecnie są w posiadaniu naszych akcji.

– I tu nie sposób się nie zgodzić, że fajnie by było sprzedać akcje po ciekawej cenie. Moja propozycja jest następująca: minimum 3 zł za akcje dla akcjonariuszy z oferty prywatnej, minimum 2 zł dla zwykłych uczestników rynku oraz 50 gr dla osób kupujących akcje z wykorzystaniem informacji niejawnych od grudnia 2011 do lutego 2012.

Wydaje mi się, że niektórzy nie załapali rzeczy najbardziej oczywistej. Otóż do momentu, kiedy cwaniakujesz „pośrodku” włos ci w tym kraju z głowy nie spadnie. Problemy masz tylko wtedy, jeśli robisz wszystko jak należy, albo jeśli najzwyczajniej w świecie przegniesz pałę.

Scenariusz na film: Przegięcie pały

Sprawa IQ Medica trafiła do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i prowadzona jest przez niejakiego Kubę. Kuba z racji pełnionej funkcji podobno postanowił spotkać się z Cegłą oraz Frankim Cztery Palce, o ile spotkanie z Cegłą jest co do zasady potrzebne to spotkanie z Frankim budzi już wiele wątpliwości. Kim jest Franky ? Nikim ważnym dla większości społeczeństwa – rasowy leszcz – ale ma kolegów z akcjami IQ Medica. Warto wspomnieć, że Franky z Cegłą nie darzą się większą sympatią – tak się przynajmniej wydaje Borysowi Brzytwie.

Franky jest dość wartościowy dla Kuby z racji tego, iż jego znajomy to Kulozębny Tony. Ideą Kuby jest przekonanie Kulozębnego by doszło do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym zostanie odrzucona uchwała zatwierdzająca negatywną opinię sprawozdania finansowego i zatwierdzona nowa opinia. Po tego typu zabiegach wystarczyłaby aktualizacja Dokumentu Informacyjnego i przychylność Zarządu GPW dla ponownego wprowadzenia do obrotu – to zadanie dla Cegły. Wszystko byłoby ok gdyby nie jeden szczegół. Papa Directore w swoim najnowszym raporcie nie wspomniał nic o SII czy Walnym. Borys, który poinformował mnie o planach Kuby może kłamać, lub chłopcy mają plan B. Skupić akcje umowami CP po niskich cenach, następnie zwołać Walne, wprowadzić IQM ponownie na rynek, a następnie sztucznie wypompować kurs do niebotycznych poziomów i sprzedać tanie akcje. Brzmi sensownie jeżeli spojrzymy na to co się stało od grudnia 2011 do lutego 2012. Przed pojawieniem się Kulozębnego, akcje zaczęły drożeć jak opętane i trzeba być idiotą, by nie uznać tego za manipulację kursem przez wykorzystanie informacji niejawnych. Dlaczego historia nie miałaby się powtórzyć drugi raz ?

No ok.. ale dlaczego Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nagle zaczyna interesować się IQ Medica i jakim cudem dotarli do Frankiego ? Otóż przy okazji robienia „road show” po pewnej spółce notowanej na NewConnect, natrafiłem na odpis KRS jednego z głównych akcjonariuszy, w którym to widnieje Kuba oraz nazwisko Borysa. Na Borysa natrafiłem pierwszy raz w sierpniu 2012 gdy dostałem informację, iż jest on odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestorów obejmujących w ofercie prywatnej akcje IQ Medica. Niestety nie odpisał na żadnego mojego maila, więc przestałem zawracać sobie nim głowę.

Tak się złożyło, że kilka tygodni temu za pośrednictwem forum internetowego skontaktował się ze mną anonim prosząc o spotkanie w sprawie IQ Medica. Anonim stwierdził, że ma kolegę w Bydgoszczy posiadającego akcje z oferty prywatnej. Zaproponowałem spotkanie przed Komendą Główną Policji w Bydgoszczy, anonimowi nie spodobało się miejsce, co w rezultacie nie doprowadziło do spotkania. Miast anonima zjawia się inny akcjonariusz… coś zaczyna mi tu śmierdzieć. Na jednym z for dyskusyjnych dotyczącym innej spółki z NewConnect zaczyna co raz częściej padać nazwisko Borysa, który kryje się pod pseudonimem anonima. Po kilku zabiegach :-) anonim kontaktuje się ze mną używając bardzo dziwnego adresu e-mail. Pierwsze znaki nie wskazywały, iż może to być Borys.

Jednakże Borys popełnił kardynalny błąd… w każdej korespondencji bardzo dużo miejsca poświęcił Frankiemu i jego miejscu pracy oraz wymienia niebezpieczeństwa jakie mi grożą, jeżeli dalej będę pisać o Frankim. Na czym polegał błąd Borysa i Frankiego ? W żadnym miejscu na stronie nie wspomniałem o miejscu pracy Frankiego. Skąd, więc Borys mógł wiedzieć o Frankim ? Franky z pewnością musi mieć coś na sumieniu skoro napisał do mnie maila, a Borys musi być kolegą Frankiego. Nie wierzę w zbieg okoliczności, takich Frankich w Polsce jest od groma.

Gdy chłopcy zrozumieli, że gdzieś popełnili błąd i tracą grunt pod nogami, zaczynają mnie straszyć. Pierwszy wychylił się Franky, następnie Borys. Do grona pomysłowych Panów dołącza Łebski Doug. Cegła i Łebski to „nauczyciele”, przykład IQ Medica może pokazywać, że albo trafili na wyjątkowo tępego ucznia, albo są po prostu słabi. Łebskiego uważałem za osobę mającą jednak co nieco pod kopułą, ale w momencie gdy wybrał metodę „na partyzanta” w celu ustalenia moich danych osobowych, uznałem go za skończonego kretyna. Frankiemu również zaproponowałem, że podam mu moje dane osobowe, co zaoszczędzi mu czasu i nerwów. Jednak podobnie jak Łebski wybrał metodę na partyzanta. Kretyn ? Nie wiem, na pewno leszcz.

Borys wykorzystuje swoją znajomość z Kubą w dobrej wierze, jednak moim zdaniem Kuba powinien również zbadać IQ Medica pod kątem manipulacji. Czy koledzy mu na to pozwolą ? Daleko jestem od jakichkolwiek insynuacji, ale mam duże podejrzenia co do działalności kółeczka wzajemnej adoracji. Oczywiście nie napiszę tutaj wszystkiego bo chłopcy regularnie czytają wpisy na moim blogu, a to mogłoby im „pomóc” w kilku kwestiach.

W tym wszystkim cały czas dziwi mnie najbardziej spokój i jakikolwiek brak reakcji ze strony Kulozębnego Tony’ego. Niedługo minie 6 miesięcy od pamiętnej daty,a Tony jak milczy tak milczy. Sprawa rzeczywiście jest skomplikowana, w której mamy najprawdopodobniej działania na szkodę spółki ze strony Zarządu IQM, z drugiej strony jawi się obraz potężnej manipulacji. Zaskakująca jest również bliskość powiązań tych wszystkich osób.
Tony, jak twierdzi Borys, ewakuował się ze spółki, pozostawiając za sobą wierzytelność… Dziwna sprawa. Mnie natomiast jawi się trochę inny obraz. Kulozębny opinię o sobie jaką ma taką ma, czasu nie cofnie, choćby bardzo chciał zmienić jej nie może. Bardzo chciałbym uwierzyć, że wchodził w spółkę nie wiedząc o jej kłopotach finansowych. Borys twierdzi, że nie wiedzieli. Trudno jest mi w to uwierzyć.

Gdyby wszystko było takie jasne to informacja o pożyczce pojawiłyby się w terminie, a Papa Directore nie ryzykowałby sprawą karną za zatajenia bardzo ważnej informacji. Także wszystko wskazuje, że w lutym czy marcu pożyczki dla Kulozębnego w ogóle nie było, a pojawiła się dopiero gdy w spółce zaczął robić się syf. Kuba będzie mieć naprawdę dużo pracy i życzę mu by udało się ukarać wszystkich. Martwi trochę bliska obecność kółeczka wzajemnej adoracji, które rzuca cień na kilka spraw.

No i co teraz zrobić z tymi służbami specjalnymi, ruską mafią, ludźmi ze Skarbu Państwa, KNF i GPW, którzy mają mnie rzekomo prześwietlić i/lub dokonać uszczerbku na zdrowiu ? Sam do końca jeszcze nie wiem. Wariantów mam kilka.

Prawdziwe nazwiska „bohaterów” zostały zmienione celowo. Wszystkie wyrażone przeze mnie opinie oparte są na raportach bierzących IQ Medica S.A., autentyczną korespondencję e-mail, aktualne odpisy KRS oraz informacje znajdujące się w serwisach bankier.pl oraz stockwatch.pl.

3
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

Trzymaj sie, nie dawaj sie im!!

edu

w końcu ktoś wygarnoł spekulantowi że jest powiązany z Makro Holdingiem i Kosińskim

jasia

Spekulancie dlaczego tak mało poświęciłeś czasu na temat Makro Holdingu SA Warszawa. to oni stoja za upadkiem naszej super inwestycji jaką była iq
Ludzie zaczeli robić wpisy a Ty te wpisy usunołeś ….
Może jesteś z nimi w zmowie???????????

nie kasuj tego wpisu !!!!!!!!!!!