W oczekiwaniu na Waszyngton

W oczekiwaniu na Waszyngton

przez -
2 874
Udostępnij na:

Inwestorzy w oczekiwaniu na konkretne sygnały w sprawie klifu fiskalnego, przerzucili handel na S&P 500 na niższe poziomy. Bliskość poziomu 1400 sugeruje, iż w każdej chwili może nastąpić aktywacją zleceń stop-loss dla pozycji długich, a następnie sprzedający powinni rozpocząć silny ruch w dół. Do gry również dołączyły się agencje ratingowe, które wydają dwie odmienne opinie. Agencja S&P twierdzi, iż brak porozumienia w sprawie klifu fiskalnego nie wpłynie na rating USA, natomiast Moody’s uważa odwrotnie, sugerując obniżenie ratingu dla Stanów Zjednoczonych w przypadku braku rozwiązania problemu. W cieniu tak wielu niewiadomych najbardziej rozsądnym planem wydaje się pozostanie poza rynkiem lub ustawienie zleceń oczekujących.

Z uwagi na okres świąteczno-noworoczny obszerniejsze komentarze pojawią się dopiero w styczniu. Życzę wszystkim szampańskiej zabawy i samych pomyślności w 2013 roku.

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
spekulant

Nie do końca, w piątek nastąpiła aktywacja zleceń SL i kurs zszedł w okolice 1380. Oczywiście porozumienie w sprawie klifu wywołało falę wzrostową, zobaczymy czy popyt utrzyma 1420.

Kumyk

No chyba wszystkie założenia wzieły w łeb odnośnie Daxa i S&P przynajmniej na tą chwile.