S&P 500 z wykorzystaniem wskaźnika MAMA/FAMA

S&P 500 z wykorzystaniem wskaźnika MAMA/FAMA

przez -
7 1667
Udostępnij na:

System oparty na podstawie tych średnich kroczących charakteryzuje się bardzo małą ilością fałszywych sygnałów, a w dodatku jest bardzo szybki. W połączeniu z DMI (Indeks Ruchu Kierunkowego) można stworzyć bardzo ciekawy algorytm.

MAMA S&P 500 z wykorzystaniem wskaźnika MAMA/FAMA

Więcej o wskaźniku MAMA/FAMA można poczytać TUTAJ, lub na stronach BOSSA FX.
Strategie w pierwszej kolejności najlepiej testować na kontach demo lub mikro.

Wskaźnik dla platformy Meta Trader 4 można pobrać TUTAJ

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Raf

Rozumiem, że gra na dziennej ramie czasowej, czyli otwarcie pozycji na otwarciu kolejnej świecy, a wyjście przez SL/TP intraday? Skąd koncepcja 60 pips szerokości SL?

Raf

A jaką metodę testu Pan zastosował, że dała dość dobre rezultaty trafności na poziomie ~60%?

spekulant

W takim przypadku zgadzam się z Panem w 100 % . Pozdrawiam

Raf

Moment wejścia, który wybrałem patrząc na wskaźnik, to wejście na open następnej świecy po świecy, na której było przecięcie. Stoploss (dla long) poniżej minimum świecy, na której było przecięcie. Zamknięcie, czy tez odwrócenie pozycji w momencie kolejnego przecięcia, a dokładnie poprzez ustalenie S/L poniżej minimum świecy z cross’em odwracającym pozycję. Zrobiłem kilka ręcznych testów bez korzystania ze skanera danych historycznych. Po prostu pomiary z ręki. Nie testowałem dla uznaniowej metody zamykania na poziomach wsparć i oporów, gdyż informacja ta nie jest składnikiem tego wskaźnika i jest raczej subiektywna, a nie mechaniczna.

Raf

Moim zdaniem taka sama skuteczność jak każdej innej metody opartej o przecięcie średnich. Potrzebny mocny trend, bardzo mocny, żeby nie było fałszywych sygnałów. Na obrazku wyżej fajnie to wygląda, ale np. na Daily EURJPY w okresie wcześniejszym niż ostatnie dwa miesiące, jest bardzo dużo sygnałów, gdzie stosunek ryzyko-zysk jest mniejszy niż 1:1 nie mówiąc już o fałszywych sygnałach (również w trendach, ale słabszych niż ostatnia hiperbola. Pewnie można dobrać parametry do danych historycznych, ale to już optymalizowanie. Ja z tym wskaźnikiem nie jestem w stanie wymyślić jakiejś sensownej strategii dającej przewagę chociaż minimalne 1:2. A przy okazji, ta informacja na… Czytaj więcej »