S&P 500 i DAX

S&P 500 i DAX

przez -
0 930
Udostępnij na:

Dzisiejsze reakcje rynkowe wywołane plotkami o możliwej rezygnacji Jensa Weidmanna z funkcji prezesa Deutsche Bundesbanku wniosły trochę polotu do stosunkowo nudnych sesji, które inwestorzy obserwują w ostatnich dniach. Prócz polotu pojawiło się trochę zamieszania na wykresach. Standardowo mogliśmy obserwować tąpnięcia podczas europejskiego handlu i amerykańskie pompowanie po godzinie 15:30. Niestety Jankesom nie udało się wypompować kontraktów na DAX powyżej 7720.

Jutro poznamy wyniki finansowe Apple i być może będzie to impulsem do przeprowadzenia jakiegoś dynamicznego ruchu. Osobiście liczę na 5-6% korektę na S&P 500 w niedługim czasie, która powinna nieco ożywić zmienność. Indeks VIX zanurkował dzisiaj poniżej poziomu 12 punktów, w takiej sytuacji wystarczy jednorazowy kilku punktowy wyskok w górę, by mógł pojawić się jakiś większy ruch w dół.

Rynek staje się zbyt oczywisty dla inwestorów – poranne zejścia i popołudniowe odbicia – dlatego wielkimi krokami zbliżamy się do punktu kulminacyjnego. Kolejne zamknięcie rynku w Stanach zjednoczonych powyżej 1480 i utrzymanie tego poziomu do czwartku, może sygnalizować kolejne nudne sesje podczas których będą osiągane nowe szczyty.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o