S&P 500 – pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

S&P 500 – pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

przez -
2 1732
Udostępnij na:

1494.65 to jak do tej pory minimum w dzisiejszych notowaniach kontraktów terminowych na indeks S&P 500. Bliskość 10-D SMA może oznaczać powolne osłabianie się strony popytowej. Jeżeli dojdzie dzisiaj do zamknięcia poniżej 10SMA czyli 1500.20 zaryzykuję pozycję krótką z celami 1480.50 i 1466.50 SL dla pozycji ustawię w punkcie 1505.80.

Jak tłumaczyć ostatnie ruchy na amerykańskich kontraktach ? Podaż wydaje się prowokować do wyjścia z długich, niestety rynek czuje się dość bezpiecznie w zajętych na początku roku pozycjach. Wydaje się, iż tylko inwestorzy o słabych nerwach skracają się i oddają swoje pozycje większym graczom ? A może odwrotnie… większy gracz powoli wychodzi z L ?

Jeżeli jutro nic się nie zmieni, dojdzie do pierwszego od początku roku zamknięcia tygodia na minusie. Wykres godzinowy dla F.S&P500 przedstawia formację spalonego trójkąta zwyżkującego, a być może podwójnie spalonego. Dlaczego ?

sp500 trojkat S&P 500   pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

Po pierwsze doszło do wybicia dołem z tej formacji, a w przypadku braku kontynuacji spadków i dodatkowo wyjścia powyżej 1510, będziemy mieli do czynienia z formacją podwójnie spaloną, która może sugerować zwyżki w rejon 1525-30. Być może będzie to pierwsza formacja na wykresie 1H, w której wybicie w dół nie okaże się wybiciem fałszywym. W ostatnich 5 tygodniach wielokrotnie dochodziło do takowych wybić.

A co na VIX ? Kontrakty na VIX wybiły się z dna i rozpoczynają lekką zwyżkę. Zwracam szczególną uwagę na poziom 20 punktów, który jak wspominałem wcześniej, w przypadku przekroczenia może wywołać kilku procentowy zjazd na S&P 500.

VIX1 S&P 500   pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

FW20H13

Na bananowych kontraktach próbowano dzisiaj zejść w rejon 2457, jak do tej pory bez powodzenia. Jednak presja podażowa wydaje się być na tyle silna, że poziom ten zobaczymy najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym. SL dla pozycji krótkich w punkcie 2520.


DAX

Na początku warto spojrzeć na porównanie niemieckich i francuskich kontraktów:
dax1 S&P 500   pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

7595 – zamknięcie poniżej w dniu dzisiejszym może spowodować kontynuację spadków w dniu jutrzejszym, czego efektem będzie wspomniane wczoraj zamknięcie poniżej 7570 oznaczające zmianę średnioterminowego trendu. Negacją spadków będzie zamknięcie tygodnia powyżej poziomu 7707.

EURUSD

UUUUU ! Bez komentarza… wykres 5 min.

eurusd S&P 500   pierwsze oznaki słabości, FW20H13, DAX, EURUSD

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
b72

w nawiazaniu do twoich oznak słaobści w USA: jak widzisz mylna analiza. dodać do tego prowadzenie portalu publicznie i reklamowanie go na forach jako profesjonalnego wprowadza ludzi w błędne inwestycje, dodając do tego brak wyłączenia odpowiedzialności jest wielce nieostrożne i świadczy o braku profesjonalizmu, moja rada nie atakuj ludzi, którzy są tobie neutralni, bo możesz kiedyś nabawić się wroga, który stworzy nie lada problemów.nie ładnie też jest ludzi obrażać publicznie pod każdą analizą bądź na stronie głównej proponuje zamieścić wpis: „Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z… Czytaj więcej »