AUDUSD i Merrill Lynch

AUDUSD i Merrill Lynch

przez -
0 1674
Udostępnij na:

Jaką pozycję zająć na walutach w przyszłym tygodniu ? Bank of America Merrill Lynch podpowiada:

How To Position In EUR, USD, GBP, CAD, AUD Next Week Based On FX Volume? – BofA Merrill

Kto jeszcze nie miał pojęcia o istnieniu eFXnews – polecam.

Ale wracając do tematu przewodniego… Chłopcy ze Stanów sugerują zajęcie pozycji długich na AUDUSD. Czy wejście w długie na tej parze jest zasadne ?

Moja interpretacja notowań wygląda następująco:
audusd1 AUDUSD i Merrill Lynch

Na wykresie 4H wyrysowałem klin zwyżkujący (blado niebieskie linie) oraz rozszerzający się klin zniżkujący (żółte linie). Z wykresu wynika, iż doszło do prawidłowego wybicia dołem z klina zwyżkującego, o ile kurs nie wejdzie ponownie do formacji, traktuję to jako sygnał do dalszych spadków.

Z drugiej strony jawi się popularny ostatnio u mnie rozszerzający się klin zniżkujący. Gdyby doszło do wybicia w górę z tej formacji, chłopcy z Bank of America Merrill Lynch mieliby rację, ale jest jedno ale. Przeszkodą do dalszych wzrostów jest wzniesienie Fibo 38.20, które na tę chwilę stanowi silny opór. Gdyby poziom ten okazał się nie do przejścia i doszłoby do wznowienia ruchu spadkowego, powstałby potencjalny potrójny szczyt, którego potwierdzeniem byłoby zejście poniżej 1.0220 (4 na wykresie) w kolejnych dniach.

W takim przypadku oczekiwałbym pojawienia się poziomu 1.0150.

Podsumowując: Chłopcy z USA mają trochę racji i bardzo prawdopodobny wydaje się ruch w górę, jednak jeżeli 38.20 Fibo nie zostanie sforsowane oczekiwałbym dalszych spadków na audusd.

Moja strategia jest następująca: pozycja krótka w przypadku zejścia poniżej 1.0310, bez pozycji długiej do momentu wybicia 38.20.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o