AUDUSD – kupuj ?

AUDUSD – kupuj ?

przez -
0 1691
Udostępnij na:

W ubiegłym tygodniu dane z Australii o zmianie zatrudnienia kompletnie zaskoczyły rynek in plus. Wbrew oczekiwaniom, które wynosiły średnio 9 000, w Australii przybyło 71 500 nowych miejsc pracy, co jest wynikiem najwyższym od prawie 13 lat ! Dodatkowym sygnałem wspomagającym australijską walutę był spadek stopy bezrobocia o 0.1%, który wyniosła 5.4%

Na kilka dni przed ogłoszeniem decyzji RBA w sprawie stóp procentowych, AUDUSD znajduje się w okolicach 1.04. Rynek spekuluje, iż RBA nie zdecyduje się na cięcia.

W przypadku ostatniej analizy zajęcie pozycji krótkiej poniżej 1.0310 z celem 1.0150 okazało się trafne. Obecnie poziom ten został wybity w górę, toteż należałoby oczekiwać dalszych wzrostów.

Co więcej, na wykresie tygodniowym pojawiła się formacja, którą można by zinterpretować jako gwiazdę poranną zapowiadającą solidne wzrosty. Formacja ta nie jest idealna, także jej obecność na wykresie niekoniecznie musi oznaczać zmianę trendu i dalszy rajd na północ. Warto dodać, że od pojawienia się gwiazdy notowania AUDUSD zdołały nieznacznie naruszyć dwie ważne strefy oporowe:

I – 1.0290 – 1.0310 (obecnie działa jako wsparcie)
II – 1.0410

audusd w AUDUSD   kupuj ?

Jeżeli handel utrzyma się przez 3 sesje powyżej 1.0410, na notowaniach AUDUSD oczekiwałbym w bardzo krótkim czasie poziomu 1.06. Także tutaj Bank of America Merrill Lynch mógł mieć rację, ale o wejściu w pozycje długie napisał 2 tygodnie za wcześnie. Zajęcie pozycji długiej na AUDUSD wraz z pojawieniem się prognozy banku, skutkowało zjazdem o ponad 200 pipsów. AUDUSD i Merrill Lynch

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o