klin FW20M13 – popyt bez pomysłu

klin FW20M13 – popyt bez pomysłu

przez -
0 1599
Udostępnij na:

Popyt próbuje wyprowadzić atak, który dałby promyk nadziei na wyprowadzenie większej kontry, jak na razie bez skutku. O zamknięciu tygodnia powyżej 2317 na tę chwilę nie ma mowy i szczerze powiedziawszy wątpię, by taki ruch mógł się pojawić w końcowych godzinach handlu. Osobiście liczyłem na szybki atak istotnych poziomów oporowych. Handel na wykresie godzinowym ukształtował formację trójkąta zwyżkującego, z którego udało się na chwilę wybić.

fw20m131h klin FW20M13   popyt bez pomysłu

Nie jest to jakoś specjalnie optymistyczne zachowanie rynkowego, ale również w jakiś szczególny sposób nie faworyzuje giełdowych niedźwiedzi. Myślę, że w takiej sytuacji najrozsądniej jest pozostać poza rynkiem do końca sesji, czy miesiąca i obserwować ceny na zamknięciach. Jeżeli ma dojść do większego ruchu w dół czy górę z pewnością zobaczymy to na wykresie, a odpowiednie ustawienie się na rynku pozwoli na zebranie godziwych zysków.

Scenariusz z 2184 nadal bez zmian.

Kontrakty miedziowe nie zachowują się dzisiaj najlepiej i nadal pozostają pod presją podażową i wpływem wybicia w dół z rozległej formacji trójkąta symetrycznego.

Ciekawie natomiast prezentuje się sytuacja na EURUSD, gdzie handel wyraźnie uformował formację diamentu i jak widać byki nie potrafią zanegować tego układu. Jest to bardzo negatywny sygnał, który przypomina sytuację jaka miała miejsce jakiś czas temu na niemieckim indeksie DAX. Szczyty w Niemczech „przybrały formę diamentu” i o ile z początku rynek miał trudności z dalszymi zejściami, to kilka sesji później doszło do konkretnego ruchu w dół. Myślę, że podobny scenariusz ziści się na notowaniach wspólnej waluty w przyszłym tygodniu.

Na uwagę zasługuje klin zniżkujący na wykresie 4h, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do testowania dolnego ograniczenia.

eurusd1 klin FW20M13   popyt bez pomysłu

Kontrakty na indeks dolarowy nadal faworyzują ruch spadkowy na EURUSD
dx klin FW20M13   popyt bez pomysłu

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o