FW20M13 – ważka doji i koniec miesiąca

FW20M13 – ważka doji i koniec miesiąca

przez -
0 1427
Udostępnij na:

No to się porobiło. Wczorajsze wybicie dołem z klina zwyżkującego sugerowało dalsze osuwanie się kontraktu, co w gruncie rzeczy miało miejsce. Jednak rynkowi udało się wyprowadzić kontrę i zamknąć miesiąc niemal idealną świecą o nazwie Ważka Doji. Interpretacje tej świecy bywają różne. Klasyczne założenia Analizy Technicznej mówią, iż ważka doji pojawiająca się w trendzie spadkowym jest sygnałem odwrócenia trendu. Jeżeli pojawia się w trendzie wzrostowym uważa się, że rynek niebawem wejdzie w trend zniżkowy. Wszystko pięknie ładnie tylko w rzeczywistości po pojawieniu się ważki doji tylko w 1/2 przypadków dochodziło do odwrócenia się trendu. Na notowaniach kontraktów terminowych na WIG20 idealna ważka doji pojawiła się kilka lat temu. Często można natomiast zaobserwować inne świece doji.

wazka FW20M13   ważka doji i koniec miesiąca

Jak zatem najlepiej zinterpretować obecność tej świecy ?
Pojawiła się ona przy szczycie korekcyjnego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego przy 2237. Wobec tego można uznać, iż korekta dobiegła końca i ruch spadkowy będzie dalej kontynuowany.

Za dalszymi spadkami przemawia oczywiście zamknięcie kwietnia poniżej istotnego oporu 2299 wyliczonego na interwale miesięcznym. Poziom ten również będzie stanowił istotny punkt w obecnym miesiącu.
Notowaniom warszawskiego parkietu z pewnością pomogą kontrakty miedziowe, oczywiście chodzi o pomoc podaży w dalszym osuwaniu. Warto przypomnieć, iż wybicie miedzi z formacji trójkąta symetrycznego sugeruje zejście w rejon 291. Szczegółowo opisałem to tutaj GPW oderwana od rzeczywistości – kolejna część sagi. Na tę chwilę nie DAX, nie S&P 500, nie EURUSD, a właśnie miedź jest tym głównym instrumentem, który warto obserwować w codziennych spekulacjach na kontrakcie wigowskim.

%name FW20M13   ważka doji i koniec miesiąca

Dzisiaj w stanach lekka przecena po sięgnięciu szczytu szczytów. Z pewnością i to nie będzie zbyt dobrze odebrane w Polsce.

Opór na najbliższe sesje to 2329, wsparcie 2259.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o