FW20M13 – to by było na tyle ?

FW20M13 – to by było na tyle ?

przez -
0 1477
Udostępnij na:

Rynek nadal nie jest chętny do wyprowadzenia zdecydowanego ataku na opór 2327-29, niemniej jednak widać wyraźnie próby zdobycia tego rejonu lekko okrężną drogą. Czy polskim Goldmanom uda się wyprowadzić większą kontrę ? Szczerze powątpiewam. Jak na razie pozostaję poza rynkiem, jednak patrząc na zachowanie kontraktu w ubiegłym tygodniu i dzisiaj zakładam pozycję długą w przypadku przekroczenia 2327. Oczywiście nie będzie to pozycja długoterminowa, a jedynie kilku punktowy scalping. Jeżeli rynek cofnie się poniżej 2292, będzie to dla mnie wyraźny sygnał do wejścia w pozycję krótką. Jeżeli doszłoby do zamknięcia dnia powyżej 2329, na celownik automatycznie wejdzie poziom 2369.

Na zachodzie kolejne szczyty, Niemcy dzisiaj zdecydowanie odpuścili. Choć nie tylko Niemcy. Ciekawie prezentowała się sesja na kontrakcie miedziowym. Czyżby brak chętnych na zakupy ? Skoro ruchy wzrostowe zachodnich rynków nie są kopiowane na GPW, co się stanie w przypadku pojawienia się większej korekty na chociażby S&P 500 ? Czy są w ogóle jakieś sygnały przemawiające za wystąpieniem korekty ? Myślę, że z jednym takowych sygnałów może być potencjalna formacja dna diamentu na kontrakcie na VIX.

vix FW20M13    to by było na tyle ?

Dawno nie pisałem o VIX, bo nie było o czym. Jednak warto ponownie trochę poobserwować ten instrument. Jeżeli dojdzie do utworzenia formacji diamentu, a następnie wybicia kontraktu VIX w górę, można spodziewać się dość potężnej korekty w USA. Ważnym oczywiście przy tym jest to, by ruch ten wyprowadził S&P 500 Futures poniżej 1587.

Ciekawie również wyglądał dzisiaj handel na miedzi. Popyt po ostatnich solidnym jedno-sesyjnym wzroście na tę chwilę wydaje się bez amunicji.

Prawdę powiedziawszy nic odkrywczego… z większym komentarzem wstrzymam się do pierwszych godzin handlu w dniu jutrzejszym. Myślę, że pierwsza część handlu wniesie trochę polotu polskim Goldmanom :-)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o