EURUSD – kliny, rgry i inne cuda techniki…

EURUSD – kliny, rgry i inne cuda techniki…

przez -
0 1236
Udostępnij na:

Jakiś czas temu pisałem o kontrakcie na indeks dolarowy i jego wpływ na dalsze notowanie wspólnej waluty. Po prawie miesiącu warto spojrzeć ponownie na tę parę oraz indeks.
Wpis z 26 kwietnia: Popyt bez pomysłu

jak wygląda obecnie kontrakt dolarowy ?

dx f 240 EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

a tak wyglądał miesiąc temu:

dx EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

Jak widać doszło do wyraźnego wybicia w górę z formacji klina zniżkującego
co przełożyło się również na notowania EURUSD, lub odwrotnie :-) Co dalej ? Bądź tu mądry i pisz wiersze…
Po pierwsze formacja podwójnego szczytu… Na wykresie zostały zaznaczone dwa istotne poziomy 1.2954 i 1.2744, oczywiście w zależności od brokera punkty mogą się lekko różnić. Tutaj akurat przedstawiłem w oparciu o notowania BOŚ. 1.2954 jako opór i 2744 wsparcie. 1.2954 może służyć jako potencjalny poziom do zajęcia pozycji długiej na kilkunasto(dziesięcio) pipsowy scalping, choć ja osobiście wykorzystałbym ten poziom jako świetną okazję do zajęcia pozycji krótkiej z celem 1.2744.

jurek1 EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

Jest to nie byle jaki podwójny szczyt. Pojawił się on w prawym ramieniu dość ciekawej formacji RGR.

rgrjurek EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

No dobra, ale co z tego.. na wykresie widać ewidentnie, iż rynek odbił się od linii szyi (jak zwał tak zwał), więc może jednak poziom ten nie zostanie przebity ? Tutaj z pomocą przyjdzie kolejny raz wykres dzienny ze spojrzeniem z trochę innej perspektywy….

… wybicie w dół z klina zwyżkującego

klinjurek EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

Oczywiście nic jeszcze nie jest oczywiste, choć na rynkach nigdy nic takowe nie jest, ale jeżeli przyjmiemy, iż formacja klina zwyżkującego to nic innego jak fala korekcyjna BC, a długość fali CD będzie równa fali AB to ruch w dół w niedługim czasie winien sięgnąć poziomu 1.2270… Naruszenie 1.2744 z pewnością znacząco wpłynie na wywołanie tak silnego ruchu w dół. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie wybicie w dół z klina zwyżkująceg, uzyskamy wynik w okolicach poziomu 1.2500 na EURUSD.

abcdjurek EURUSD   kliny, rgry i inne cuda techniki...

Podsumowując: na wykresie widać 3 formacje, które nie napawają optymizmem strony popytowej. Czy podaż wykorzysta szansę ? Kto wie… :-)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o