Jazda w górę na niskim wolumenie S&P 500 Futures, SPY, Dax i...

Jazda w górę na niskim wolumenie S&P 500 Futures, SPY, Dax i inni

przez -
1 1726
Udostępnij na:

Poniedziałkowa sesja bez udziału inwestorów z Japonii przebiegła w miarę spokojnie. Choć nie wydaje mi się, że ich brak przyczynił się do dość niskiego wolumenu na amerykańskim rynku terminowym, czy SPDR S&P 500 SPY. Póki wzrosty w USA nie znajdą potwierdzenia w zwiększonym wolumenie, nie wchodzę w L-ki. Maksymalny ruch wzrostowy na SPY obliczony na podstawie wybicia z formacji klina zniżkującego stoi pod wielki znakiem zapytania, mimo iż brakuje już bardzo niewiele by został on osiągnięty.

Wejście w kolejną S-kę na S&P 500 Futures ustawiam w zleceniu oczekującym przy 1674.

Patrząc na wykres dzienny wydaje się, że możemy mieć do czynienia z formacją podwójnego szczytu typu Adam i Ewa. Nie jest to jakiś szczególny prognostyk, który mógłby sugerować większe zejście, ale zawsze to podwójny szczyt :-)

Brak wiary w amerykańskie wzrosty przejawia się chociażby skromnym 8200 na DAX. Niemcy jakoś niechętnie kopiują to co się dzieje za oceanem. Być może to się zmieni gdy dojdzie do korekty :-)
Z drugiej strony należy brać pod uwagę to, iż na niemieckim kontrakcie możemy mieć do czynienia z wybiciem z formacji rozszerzającego się klina zniżkującego:

dax Jazda w górę na niskim wolumenie S&P 500 Futures, SPY, Dax i inni

Wybicie w górę póki co traktuję jako potencjalnie fałszywe podobnie jak to w dół, które miało miejsce pod koniec czerwca. Jak widać na powyższym wykresie zwyżki zostały skutecznie zatrzymane przez 50 SMA (najwyższe ceny) i winno stanowić ciekawy poziom „strategiczny” w najbliższych dniach. Osobiście nastawiam się na testowanie okolic 8107, jednak w S-kę wejdę dopiero w okolicach 8193.

Warto dodać, iż podobnie jak Niemcy we wzrosty w USA nie uwierzyli traderzy handlujący kontraktem na VIX – indeks zmienności implikowanej dla indeksu S&P 500. VIX nie zaliczył dołków, gdy w ubiegłym tygodniu Amerykanie szli w górę. Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że VIX ma się tak zachowywać, jednak uwiarygodniłby bardziej ruchy w górę. A raczej kontynuację wzrostów byśmy się dobrze zrozumieli :-) Ponad 100 punktowy ruch w górę jest już faktem dokonanym i nie ma co tu dywagować, że jest inaczej.

CADJPY

cadjpy Jazda w górę na niskim wolumenie S&P 500 Futures, SPY, Dax i inni

Wybicie w dół z formacji klina zwyżkującego. Lekka korekta uformowana w formację rozszerzającą, która nie naruszyła przedłużenia linii klina. Obecne poziomy wykorzystałem do zajęcia pozycji krótkiej. Wzrosty skutecznie zatrzymane przez 50 SMA (najwyższe ceny). Pierwszy cel 95.13, kolejny 94.00 w przeciągu kilku sesji, lub jednorazowe szybkie zejście z natychmiastową kontrą.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dawz dsfsd

raz dwa trzy czter