FW20U13, S&P 500, DAX

FW20U13, S&P 500, DAX

przez -
0 1720
Udostępnij na:

Zmienność na polskim kontrakcie na WIG20 nie powala z nóg i czuję lekki niesmak po aktywacji zlecenia kupna na 2277. Kontrakt zawędrował jedynie o niecałe 20 punktów w górę, co jest wynikiem stosunkowo słabym. Wynik z tej spekulacji jest dość mizerny, co więcej nie ma o czym mówić :-) Jutro zamknięcie tygodnia, które wskaże czy na FW20U13 rządzi podaż, a może popyt. Zamknięcie poniżej 2263 odbiorę jako wstępny sygnał do dalszego osuwania się, jednakże potwierdzenia szukałbym przy 2246. Do testu 2304 brakowało już bardzo niewiele, jednak dalszy ruch na północ stoi pod znakiem zapytania.

Dzisiejsza sesja na S&P 500 Futures od góry ograniczona była 10 SMA (najwyższe ceny) oraz od dołu 10 SMA (najniższe ceny). Zarówno wczoraj ani dziś rynkowi nie udało się zamknąć poniżej 10 SMA co niejako jeszcze nie wskazuje na słabość strony popytowej. Co prawda zejście do 10 SMA (najniższe ceny) dało mi możliwość wyjścia z krótkiej, która od tygodnia leżała i czekała na jakieś większe zejście :-) Zysk niewielki bo jedynie 4 punkty, ale zawsze in plus. Ogólna spekulacja na kontrakcie amerykańskim w lipcu nie wypadła źle, łączna stopa zwrotu wyniosła 700 %

Po zamknięciu sesji złożyłem zlecenie oczekujące SELL STOP na 1681.65, teraz tylko czekać na jego aktywację. Mam nadzieję, że chłopcy z BOŚ nie zaniżą specjalnie notowań…. :-) Pozycja w miarę bezpieczna toteż najprawdopodobniej zostanie przez weekend, o ile zostanie aktywowana.

Na wykresie godzinowym dla S&P 500 Futures doszło do wybicia z formacji przypominającej klin zwyżkujący, trochę poszarpany toteż wiarygodność tego wybicia również daje wiele do życzenia…
Natomiast jedna rzecz, która rzuca się w oczy to zwiększony wolumen na SPY.US. podczas wczorajszej sesji spadkowej. Ruch wzrostowy po wybiciu z klina odbywał się na stosunkowo niskim wolumenie.

Dodatkowo na wykresach dziennych dla S&P 500 Futures i SPY można mówić o formowaniu się zaokrąglonych formacji szczytu, typowych dla odwrócenia trendu. Gdyby jakimś cudem doszło jutro do zejścia w okolice 1660, śmiało można by było mówić o możliwości testu potężnego wsparcia 1649, a być może nawet 1628 w przyszłym tygodniu.

DAX

Tutaj bardzo szybko, pozycja krótka w dniu jutrzejszym dopiero od 8326 z celem 8241.

Ktoś się może zapytać, co się stało, że w ostatnim czasie opuścił się poziom i ilość wpisów. Niestety nie za dobrze znoszę upały i zmiany pogody podobne do tych, które miały miejsce w ostatnim czasie. Obecnie ograniczam przesiadywanie przed komputerem do minimum.

Padło też kilka pytań o brak wysyłanych sygnałów na maile. Sygnały wrócą, muszę tylko zorganizować odpowiednie miejsce na serwer, gdzie aplikacja będzie mogła działać bezawaryjnie.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o