GBPUSD

GBPUSD

przez -
0 2164
Udostępnij na:

Witam po przerwie :-) Dlaczego dawno nic nie napisałem ? Powód był jeden: ‚zmęczenie materiału’. Gdy w pewnym momencie spekulacje nie zaczynają wychodzić i za bardzo nie rozumie się o co chodzi rynkom, należy zrobić przerwę ! Odciąć się na chwilę od tych wszystkich wykresów i codziennej, potężnej dawki wiadomości z rynków finansowych. Co prawda nie odciąłem się od tego wszystkiego w 100%, ale swoje spekulacje ograniczyłem do minimum. Wiele się wydarzyło, i wiele można by było napisać, ale na początku skupię się na obecnych wydarzeniach, do tego co wydarzyło się chociażby na polskim kontrakcie FW20U13 nawiążę w osobnym wpisie.

No więc zaczynamy z brytyjskim funtem. Na początek polecam świetny materiał dokumentalny poświęcony „Black Wednesday”, czyli wydarzeniom z października 1992, dzięki którym George Soros zarobił krocie. Kto nie widział, naprawdę polecam.

Tyle rozrywki, teraz czas na konkrety…

na wykresie 4H GBPUSD pojawiła się ciekawa formacja klina zwyżkującego.
gbpusd GBPUSD

Wykres ułożony w klin zwyżkujący cechuje się tym, iż rynek najczęściej wybija się w dół z tej formacji, a następnie wykonuje ruch w górę.
Podobna sytuacja miała miejsce niedawno, gdzie również na wykresie pojawił się klin zwyżkujący.

gbpusd4h GBPUSD

Podobnie jak w większości spekulacji i w tym przypadku zastosuję zlecenia oczekujące Buy Stop po przekroczeniu o 15 pipsów ubiegłotygodniowych szczytów, i SELL STOP w punkcie 1.5615.
Dla pozycji krótkich pierwszy cel w niekrótkim czasie to 1.5552 a następnie coś w pomiędzy 1.5480-70.
Dla pozycji długich 1.57 i 1.58.

Osobiście jednak skłaniam się ku teorii spadkowej pomimo bardzo dobrych informacji makro z Wielkiej Brytanii. Za dalszymi spadkami, oczywiście nie mówię tu o zejściu 300 pipsów na dzień dobry w poniedziałek, ale o zakończeniu jutrzejsze czy wtorkowej sesji na GBPUSD na sporych minusie. Może za tym również przemawiać, prócz wspomnianych klinów zwyżkujących, układ techniczny na wykresie godzinowym. Poniższy wykres również tłumaczy dlaczego Buy Stop dopiero 15 pipsów powyżej szczytów.

gbpusd1h GBPUSD

Nadchodzący tydzień jest dość ubogi w dane makro, toteż pałeczkę przejmują technicy.

Istotne poziomy wsparć na GBUPSD:

1.5544
1.5440
1.5341

Najbliższy istotny opór to 1.5752
Z mniej istotnych 1.5640-60 :-)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o