DAX i GBPUSD – do zobaczenia na ziemii.

DAX i GBPUSD – do zobaczenia na ziemii.

przez -
0 1934
Udostępnij na:

Może zacznę od naszych sąsiadów zza Odry.

Kontrakt na DAX od 3 sesji z rzędu nie jest w stanie utrzymać 10 SMA, co jest zdecydowanym atutem podaży. Podobnie jak w piątek 10 SMA zadziałała w dniu dzisiejszym jako opór i należałoby oczekiwać tegoż samego od tej średniej do końca tego tygodnia. Oczywiście nie mówię tutaj o klasycznej 10SMA tylko o tej poprowadzonej po najwyższych cenach/poziomach.

Uwagę spekulantów z pewnością przykuwa obecnie 10 SMA najniższe cena, która tworzy dość silne wsparcie i jeżeli z tegoż poziomu nie zostanie wyprowadzona kontra popytowa, należałoby spodziewać się szybkiego testowania potężnego wsparcia 8234.

Wejście w krótkoterminowe L-ki rozważyłbym dopiero przy 8300 bądź powyżej 8400.

Tak czy inaczej Niemcy trzymają się w ryzach mimo, iż Jankesi bezlitośnie lecą na południe. Czyżby efekt raportu odnośnie zajętych pozycji na opcjach na SPY przez Sorosa ? Z artykułem można zapoznać się na stronie Business Insider George Soros Bought Puts on The S&P 500

GBPUSD

Tutaj kurs lekko odskoczył, od zlecenia Sell Stop, które zostało aktywowane w godzinach porannych. Hedgowanie póki co nie wchodzi w grę, toteż pozycje długie zostają na razie bez aktywacji.

Ciekawe są sformułowania niektórych banków – za portalem eFxNews.com:

Barclays

GBP/USD: We are looking to scale into a short position. A move above 1.5775 (or a close above 1.5750) would prove our view incorrect. Until then, we expect a return to 1.5420 and potentially lower.

tymczasem Credit Suisse

CS also maintains a long GBP/USD position with a stop below 1.5389, and a target at 1.5675.

Najbardziej interesuje mnie założenie chłopców z CS. Wszak do ich targetu zabrakło niewiele to ich target można uznać za osiągnięty. Dziwi mnie jedynie kwestia SL, wiadomość pojawiła się w dniu dzisiejszym. Strzelają w 1.5675 z SL poniżej 1.5389 ? Dziwne…

Tymczasem w trakcie pisania postu doszło do trochę większego tąpnięcia na GBPUSD jak również S&P 500 – Niemcy w bezruchu !

Ale wracając do GBPUSD. Myślę, że 1.5640 wykorzystam do zwiększenia pozycji krótkiej.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o