FW20U13, GBPUSD, DAX i S&P 500

FW20U13, GBPUSD, DAX i S&P 500

przez -
1 2340
Udostępnij na:

Witam, może zacznę od sytuacji na rynku funta brytyjskiego vs usd.
Pominę wczorajsze oświadczenie FOMC z uwagi na dziwną reakcję rynkową, która kolejny raz wskazuje, iż analiza fundamentalna na rynku walutowym, czy akcyjnym ma się nijak do rzeczywistości. Niemniej jednak muszę się przyznać, iż jeszcze kilka lat temu byłem wielkim fanem fundamentów, a większość spekulacji była oparta o właśnie dane makro. Starałem się również na łamach tego bloga przedstawiać różne sygnały dla par walutowych po odczytach ekonomicznych, czy wystąpieniach bankierów centralnych. Oczywiście analizy fundamentalnej nie odłożyłem całkowicie na bok i wielokrotnie różne odczyty są bardzo przydatne, to jednak nie zawieram pozycji na jej podstawie.

Rynek nie zdołał wybić się górą z wręcz idealnej formacji klina zwyżkującego, więc chcąc – nie chcąc musiało dojść do zejścia w dół. Wyłamanie się dołem jest o tyle ciekawe, iż naruszyło kilka ciekawych poziomów. Po pierwsze psychologiczną barierę 1.56. Co prawda przez cały dzień trwa walka o utrzymanie tego poziomu, jednak nie wydaje mi się by miało to już większe znaczenie w dalszych spekulacjach. No chyb, że dojdzie do jakiegoś większego ruchu w górę i świeca dzienna zamknie się powyżej 1.5628.

gbpusd d 1 FW20U13, GBPUSD, DAX i S&P 500

Co wynika z powyższego wykresu ?

Biorąc pod uwagę klasyczne założenia analizy technicznej, w średnim terminie kurs może zawędrować pod 1.5337. Oczywiście jak zawsze to podkreślam, nie należy oczekiwać od rynku, by ten wyprowadził takowy ruch w ciągu jednej sesji. W każdym bądź razie poziom 1.5750, który był przez sporą ilość komercyjnych analityków faworyzowany, na tę chwilę odchodzi na dalszy plan.

Myślę, że tutaj dogodnym poziomem do zajęcia kolejnej pozycji krótkiej będzie zejście poniżej 1.5570 w nadchodzących godzinach. Osobiście jestem zadowolony z rozwoju sytuacji z uwagi na zysk, który udało się uzyskać nad ranem zamykając pozycję zleceniem TP (1.5590) – wejście przy 1.5675, choć muszę przyznać, iż zajęcie pozycji krótkiej przed godziną 20 w dniu wczorajszym zadziałało na mnie lekko stresująco, biorąc pod uwagę otwartą wcześniej pozycję krótką przy stosunkowo niskim poziomie :-)

Dodatkowo nadmienię, że na uwagę zasługuje przedstawiony ostatnio kanał na interwale godzinowym

gbpusd 60 FW20U13, GBPUSD, DAX i S&P 500

FW20U13

Tutaj bardzo krótko. Pozycja krótka w zleceniu oczekującym przy 2384, długa dopiero po wybiciu poniższego kanału. Mówiąc wybicie mam na myśli w tym przpadku zamknięcie dznia.

fw20 60 FW20U13, GBPUSD, DAX i S&P 500

S&P 500 Futures

Oj tutaj to można się rozpisać bez końca. Postaram się w miarę jasno i zwięźle przedstawić swoją ocenę Jankesów :)

Niestety dokończę wpis później, niespodziewani goście.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

Każdemu przydadzą się te informacje… Muszę przyznać, że na początku nic prawie z tego nie rozumiałem, ale teraz jest coraz lepiej ;-)