Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

przez -
1 2182
Udostępnij na:

Zaczniemy od spojrzenia na indeks Dow Jones Industrial który to zbliżył się w bardzo ciekawy rejon.
Interpretację wykresu DJ.I pozostawiam do własnej oceny:

dow jones Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

DAX

Niemiecki kontrakt od ponad roku znajduje się w potężnym klinie zwyżkującym (niebieskie linie), jednak z uwagi na jego rozciągłość nie należy uważać go jako jakikolwiek prognostyk. Może one się jedynie przydać do wyznaczenia linii trendu i potencjalnych oporów/wsparć. Na uwagę zasługuje jego górne ograniczenie oraz wyrysowany kanał zwyżkujący (czerwone linie)

dax1 Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

Skoro już patrzymy na DAX z perspektywy dziennej warto byłoby również zwrócić uwagę na istotne poziomy oporów i wsparć na cały listopad.

Pierwszym oporem w listopadzie na DAX był poziom 9085, który jak wiadomo został rozjechany. Kolejny opór na podstawie wyliczony na podstawie Pivot Point to strefa 9224 – 9239, kolejny to już odległe 9444. Im dłużej handel odbywa się powyżej 9085, tym większe szanse na testowanie kolejnych oporów.

Jeżeli spekulujemy na interwale dziennym to pierwszy potężny punkt wsparcia znajduje się dopiero 300 punktów niżej, w 8866. Jeżeli ten poziom pęknie, technicy mogą wykorzystać sytuację na zejście do 8507, choć po drodze będą mieć potężna barierę, o której poprzednio napisałem jako okazja do większych zakupów, czyli okolice 8700-8750, które te pokrywają się ze średnimi kroczącymi.

Złoto

Wszystko wskazuje, iż po raz trzeci będzie testowane górne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego o ile złoto nie wybije się dołem z krótkoterminowego kanału wzrostowego. Teraz pojawia się pytanie, czy przy górnym ograniczeniu warto grać na długo, czy wykorzystać okazję do wejścia w S-ki ? Kluczowy poziom to oczywiście 1297, przy którym wszystko się rozegra. W ujęciu 4H wykres złota prezentuje się następująco.

złoto Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

Bardzo pomocne może kazać się spojrzenie na wykres w ujęciu dziennym, gdzie doszło do wybicia dołem z poniższej formacji. Czy przy 1297 zobaczymy klasyczny pocałunek śmierci ? Czy złoto w najbliższych miesiącach, a może i tygodniach zejdzie poniżej 1000 dolarów ?

zloto1d Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Na złocie doszło do tzw. pocałunku śmierci, czyli momentu, w którym inwestorzy nie zdecydowali się na zapakowanie w długie przy strategicznym poziomie. O tej sytuacji wspominałem tutaj: Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień. […]