Złoto – Pocałunek Śmierci

Złoto – Pocałunek Śmierci

przez -
0 3853
Udostępnij na:

Na złocie doszło do tzw. pocałunku śmierci, czyli momentu, w którym inwestorzy nie zdecydowali się na zapakowanie w długie przy strategicznym poziomie. O tej sytuacji wspominałem tutaj: Kilka ciekawych koncepcji na nadchodzący tydzień.

Sytuacja na złocie jest o tyle ciekawa, iż 2 tygodnie temu Soros informował, że będzie ładować do pieca wszystko co złote. Natomiast w ubiegłym tygodniu Fundusz Paulsona, który bądź co bądź ma większy wpływ na ruchy na tym kruszcu poinformował, że nie kupuje już złota. Fundusz Paulsona już raz przewinął się między wierszami, mniej więcej rok temu, gdy złoto również pikowało: Paulson i złoto i podobnie w tym roku facet lekko popłynął z tematem. Może nie tyle co on osobiście, ale cała rzesza jego doradców i managerów strategicznych.

Paulosn Said to tell clients he wouldn’t add more to Gold
paulson Złoto   Pocałunek Śmierci

Najbardziej interesujące w tym wszystkim jest to, że Paulson nigdzie nie wspomniał o tym, że będzie sprzedawać złoto ! Rynek jednak zdecydował się na jednoznaczny ruch, interpretując wypowiedź dosadnie.

Gdyby tego było za mało, warto dodać o Narodowym Banku Wenezueli prowadzącym rozmowy z Goldmanami na temat wymiany tudzież sprzedaży prawie 1,5 mln uncji złota. Wymiana oczywiście na dolary :-)

O całym procederze można przeczytać tutaj: Venezuela to Sell or Swap 1.45 Million Oz of Gold to Goldman Sachs. Ciekawe prawda ?

Do tego wszystkiego dochodzi Iran sprzedający Ropę za dolary, które następnie wykorzysta do zakupu złota. Osobiście uważam, że całe zamieszanie wokół Iranu nie winno wpłynąć na jakieś spektakularne ruchu w górę, jednak można się pokusić o pozycję długą w zleceniu oczekującym przy 1248 z celem 1255.

A jak wygląda to wszystko od strony technicznej. Handlujący na S&P 500 do podstawowych narzędzi spekulacyjnych zaliczają SPDR S&P500 SPY, złoci traderzy również mają swoje podstawowe narzędzie i jest nim SPDR GOLD GLD.US. Tutaj sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie. Na wykresie dziennym doszło do wybicia w dół z formacji klina zniżkującego, gdzie ostatnie 2 sesje odbyły się poniżej klina. Jeżeli taka sytuacja utrzyma się również w dniu jutrzejszym, czyli zamknięcie dnia wypadnie poniżej 120.80 ruch w dół może zepchnąć kurs w okolice 109.

gld us d Złoto   Pocałunek Śmierci

Jeżeli spojrzeć na kurs złota z takiej samej perspektywy, jawi się bardzo ciekawy obraz.

gc f d Złoto   Pocałunek Śmierci

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o