FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

przez -
0 1560
Udostępnij na:

FW20H14

Dzisiejsza sesja na warszawski parkiecie jakoś specjalnie nie powaliła z nóg. Żadne z poziomów dla krótkich i długich nie został zrealizowany, mimo iż do oczekiwanych celów brakowało niewiele punktów. No ale co się wlecze to nie uciecze, czy jakoś tak. Jutro raczej spodziewać się powinniśmy kolejnej sesji z handlem poniżej 200 SMA – no chyba, że jakimś cudem polskim Goldmanom uda się rozjechać ten potężny opór.

W dniu jutrzejszym dość silnym oporem Intraday będzie poziom 2357, a jakiekolwiek zamknięcie świecy 30 min powyżej tego poziomu, będzie można odebrać jako atak 200 SMA. Dzisiejsze otwarcie luką w górę, miast przynieść kontynuację ruchu w górę, spowodowało tzw. domknięcie luki.

Ktoś może powiedzieć, że rynek zawsze domyka luki, niestety tak nie jest. Historia pokazuje, iż niektóre luki są domykane po bardzo długim okresie.

2357 i 2378 to takie w miarę bezpieczne cele dla długich w dniu jutrzejszym. Oczywiście jeżeli ktoś lubi trochę adrenaliny, może na podstawie analiz gości z biur maklerskich wejść już w długie, choć moim zdaniem jest to lekko ryzykowne i jednak warto poczekać do wyjścia powyżej 200 SMA.

Jutro FED, więc czwartek na FW20H14 może być bardzo ciekawy i być może dopiero wtedy zobaczymy wyjście powyżej 200 SMA.

DAX Futures

Trochę chaotyczny dzień z kilkoma nietrafionymi wejściami w pozycje krótkie, w szczególności przy 9361, ale odrobione po aktywacji zleceń SL i Buy Stop powyżej 50 SMA(max). Łącznie około 100 punktów, także ostatnie straty odrobione z nawiązką. Dość wyraźne zamknięcie powyżej 50 SMA (max), które jak zasugerowałem w poprzednim wpisie winno wynieść kontrakt na DAX w okolice 9600 z oporem w 9529. Zobaczymy, być może 9529 zostanie na chwilę naruszone w trakcie wystąpienia FED. Zobaczymy, strategia na dzień jutrzejszy póki co to wstrzymanie się z handlem. Koncepcja pewnie pojawi się gdzieś w okolicach południa.

S&P 500 Futures

Tutaj o wiele ciekawiej. Wczorajsze wyniki finansowe Apple rozczarowały inwestorów i tuż po godzinie 22:00 można było zaobserwować solidne spadki zarówno na spółce jak i na kontraktach na NASDAQ – to oczywiście nie mogło pozostać bez echa na S&P 500 Futures – choć spadki te nie były, aż tak drastyczne. Wspominałem ostatnio, iż amerykański rynek z pewnością zdecyduje się na test 100 SMA. Co prawda rynek zszedł w te okolice, jednak zabrakło bardzo niewiele do pełnego testu.

Myślę, że w pierwszej kolejności może pojawić się test 1801, a następnie 1810. Zaryzykowałem z długimi z obecnych poziomów, z SL poniżej 1780. NASDAQ wyszedł powyżej 50 SMA (min), więc kto wie czy jutro nie zostaną osiągnięte powyższe cele.

Podobnie jak w przypadku DAX, bez jakiś szczególnych planów na jutrzejszy dzień. Niemniej jednak, jakieś większe podejście na S&P 500 czy DAX Futures wykorzystam do wejścia w większe pozycje krótkie.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o