FW20H14, S&P500 Futures – co tam Panie w trawie piszczy…

FW20H14, S&P500 Futures – co tam Panie w trawie piszczy…

przez -
0 1306
Udostępnij na:

Przejrzyjmy co nasi anale mówią na temat wydarzeń minionego dnia.

Analityk DM BPS twierdzi, iż

„W dzisiejszym dniu publikowanych było kilka istotnych danych makroekonomicznych, z których najważniejsze to indeksy PMI dla przemysłu i usług w Niemczech, Francji oraz w Strefie Euro, prawie wszystkie nieznacznie gorsze od oczekiwań oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA- odczyt nieznacznie słabszy od consensusu.”

źródło: stooq.pl

FAIL. Najważniejszą informacją dnia był rekordowy deficyt bilansu handlu zagranicznego w Japonii

XTB:

Od strony klasycznej analizy technicznej najciekawiej wyglądają dwa indeksy – S&P500 i WIG20 (WIG20, 2462.84 -0.94%, News). Co ciekawe amerykański indeks jest pod istotnym oporem, a nasz indeks nad istotnym wsparciem. Mowa tu odpowiednio o poziomach dla kontraktów 1843 pkt. oraz 2450 pkt. Rynkowe byki za oceanem będą mogły przystąpić do większych zakupów dopiero po przekroczeniu oporu, gdyż w tym momencie rynek tworzy pro spadkową formację podwójnego szczytu. Z kolei na naszym parkiecie okolice 2450 pkt. są kluczową podporą dla kupujących i dopóki rynek będzie się nad tym poziomem utrzymywać, to będzie można zakładać kontynuację wzrostów rozpoczętych pod koniec stycznia.

źródło: stooq.pl

Coś ubogo wygląda wachlarz obserwowanych indeksów przez anali XTB, o wiele ciekawiej prezentują się wykresy CAC40, FTSE, a nawet NASDAQ. Czy WIG20 wyglądał kiedyś ciekawie od strony klasycznych założeń analizy technicznej ? NIEEEEEE. Dobra, o gustach nie dyskutuję.. W myśl zasady „sell strength, buy weakness” trudno jakoś znaleźć poparcie u anala XTB twierdzącego, że to przełamanie oporu spowoduje mobilizację byków do większych zakupów w USA. Jankesi na S&P 500 Futures odbili się od wsparcia 50 SMA (max ceny) i powędrowali powyżej oporu wyznaczonego również przez średnią kroczącą 10 SMA (max ceny). W myśl zasady, iż zamknięcie poniżej 10 SMA jest oznaką słabości popytu – czekam :-) W sumie to nie wiem czemu te 1843 to jakiś opór…

Do podwójnego szczytu na S&P 500 daleka droga, bo od strony klasycznej analizy technicznej, kontrakt musiałby się odbić od 1843, a następnie zejść poniżej 1731. Wtedy możemy mówić o podwójnym szczycie na podstawie klasycznych założeń :-) Za bardzo nie wiem o co chodzi gościowi z XTB.

Na FW20H14 rynek nie sforsował 10 SMA (Max Ceny), a jest co raz bliżej zamknięcia poniżej tygodniowego pivota. Jeżeli rynek zamknie się poniżej pivota tygodniowego, raczej zakładam kontynuację spadków rozpoczętych w grudniu 2013.

Dobra jedźmy dalej !

Admiral Markets

Wydaje się, że jako jedyni odrobili zadanie domowe.

Równie niepokojące dane napłynęły z Japonii, gdzie deficyt w handlu zagranicznym wzrósł w styczniu do rekordowo wysokiego poziomu 2,79 bln JPY z 1,2 bln JPY deficytu w grudniu. Był on też wyraźnie większy od prognoz.

Jest to najważniejszy news dnia ! Także chłopcy z XTB i BPS bierzcie przykład od kolegów z Admiral Market

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o