S&P 500 Futures – Co dalej ?

S&P 500 Futures – Co dalej ?

przez -
0 1022
Udostępnij na:

Od ostatniego wpisu minęły równe 2 tygodnie, ogólnie rzecz biorąc ostatnimi czasy nie mam zbytnio czasu na aktualizację wpisów, a to z uwagi na ogrom obowiązków służbowych, które zwaliły się na głowę. No ale do rzeczy…

Kontrakt na S&P 500 wybił się górą z 10-tygodniowej konsolidacji i poleciał powyżej poziomu 1900. Co prawda nie jest to jakoś specjalnie wysoki ruch, ale daje sporo do myślenia. Jeszcze więcej do myślenia daje fakt, iż rynek kompletnie zignorował informacje o PKB w Stanach i sytuacji na rynku nieruchomości.

W poprzednim wpisie wspomniałem o indeksie SKEW, sytuacja tam się nie zmieniła, i obecnie SKEW znajduje się na zbliżonym poziomie co w 2 tygodnie temu. Wynikałoby z tego, iż Amerykanie nie obawiają się w ogóle jakiejś wyprzedaży na rynku akcji, co więcej… nie oczekują jej w najbliższym czasie.
skew1 S&P 500 Futures   Co dalej ?

Jednak czy SKEW jest rzeczywiście dobrym narzędziem w predykcji ? I tak i nie… zależy… zapowiedź większej wyprzedaży prawie zawsze poprzedzona jest wejściem indeksu na ekstremalnie wysokie poziomy.

Ciekawiej jednak prezentuje się VIX… który to osiągnął poziomy niewidziane od 7 lat…
vix1 S&P 500 Futures   Co dalej ?

Biorąc pod uwagę ten fakt, wyjście VIX powyżej szesnastki może sugerować, iż w czerwcu zobaczymy około 100-punktową korektę tak jak to miało miejsce w lutym 7 lat temu.

sp5002 S&P 500 Futures   Co dalej ?

Teraz pytanie, czy wyjście powyżej 1900 naprawdę coś oznacza ? Niekoniecznie. Jest to wynik prawdę powiedziawszy średni jeśli spojrzymy na to jak otworzył się 2014. Od początku roku Jankesi wzrośli o jedyne 3%, co nie jest specjalnie zachwycającym wynikiem.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że goście z kasą nie chcą specjalnie kupować, a zapakowani w akcje nie kwapią się do sprzedaży, o czym świadczy oczywiście wolumen i zachowanie rynkowe przy szczytach. Jeżeli obecny ruch w górę to typowy short squeeze, to zakończył się w dniu dzisiejszym.

Osobiście naruszenie 1900 będzie dobrym miejsce do zajęcia krótkiej, oczywiście moim zdaniem :-)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o