HAWE – trójka hossy i inne cuda wianki

HAWE – trójka hossy i inne cuda wianki

przez -
1 1573
Udostępnij na:

O Hawe pisałem 6 miesięcy temu, generalnie sytuacja techniczna na walorze nie uległa większym zmianom i po nieudanej próbie forsowania szczytów walor nadal znajduje się w trendzie spadkowym. Na forum internetowym bankier.pl traktującym o spółce pojawił się wpis informujący o trójce hossy na Hawe…

No może zacznijmy od tego, że formacja trójki hossy jest formacją kontynuacji trendu, a nie odwrócenia. Nawet jeżeli układ świec przypominałby tę formację, to w żadnym wypadku nie można mówić o czymś takim. To raz. Dwa – nie widzę tam czegokolwiek co by choć w jakimś stopniu przypominałoby tę formację. Po trzecie, formacja pojawia się cholernie rzadko, a jej skuteczność mówiąc delikatnie nie powala z nóg.

Gość z investio.pl również popłynął w temacie i próbuje mi wmówić, że na spółce można wyrysować coś w deseń tego kanału…. Tak się zastanawiam jak w ogóle można rysować tak szeroki kanał na spółce, która od kilku dobrych lat porusza się w poziomach 3-4 zł +- kilkanaście groszy…. Każdy się czasem myli, ja też… może chłopak się walnął… nie wiem. Szczerze nie interesuje mnie to jakoś szczególnie.

hawe HAWE   trójka hossy i inne cuda wianki

No ale idźmy za ciosem, gdyby podobny tok myślenia zastosować 3-4 kwietnia, mielibyśmy taki kwiatek na HAWE:

hawe 2 HAWE   trójka hossy i inne cuda wianki

Czyli chuj bombki strzelił, poszło wyłamanie dołem z kanału wzrostowego…. mniejsza z tym…

Wykres Hawe osobiście zinterpretowałbym w następujący sposób…

hawe 3 HAWE   trójka hossy i inne cuda wianki

No i teraz tutaj pojawia się zagwozdka, bo zachowanie rynkowe po wybiciu z tejże formacji nie jest aż tak ciekawe jakby się mogło wydawać. Jeżeli doszłoby do przełamania 3,30 – opierając się na klasycznych założeniach analizy technicznej – kurs winien powędrować w okolice 3,67. Jest tylko jedno ale, aby kurs szedł jeszcze wyżej, musi dojść do tzw niepełnego spadku w formacji. Czyli w tym przypadku byłoby najlepiej gdyby kurs w najbliższych sesjach zszedł poniżej 3 złotych, a następnie na zwiększonym wolumenie pojawiły się sesje wzrostowe. Wzrosty po takowym zachowaniu mogłyby sięgnąć więcej jak 3.67, a co lepsza przekształcić się w średnioterminowy trend wzrostowy…. Póki co sytuacja Hawe nie wygląda zbyt ciekawie… Tak czy siak, moim prywatnym sygnałem do kupna waloru byłoby zejście poniżej 3 złotych lub zamknięcie świecy dziennej powyżej 3.30 PLN na zwiększonym wolumenie.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
qwerty

Mogą być też inne interpretacje:
1. kanał spadkowy oparty o wierzchołki z 2013r, poczatku 2014r i maja 2014r oraz dna z 2013r i dwa z 2014r.
2. Klin spadkowy – 3 wierzchołki z 2014r i 2 dołki z 2104r z wybiciem z tego klina w maju 2104r.