Forbes straszy rynki ?

Forbes straszy rynki ?

przez -
0 1638
Udostępnij na:

Dzisiejszej sesji na zachodzie (DAX, S&P 500, DOW, Nasdaq, czy Russel) nie zaliczy się do zbyt pozytywnych, ale tragedii nie ma. Choć początkowy spadek na DAX mógł sugerować dalsze osuwanie się, rynki zdecydowały się pozostać pod kreską ale bez większych tąpnięć… Ciekawi mnie natomiast jedna rzecz… czy rynek działał dzisiaj pod wypływem sobotniej publikacji Forbes: Financial Stress Just Hit A Record Low – Here’s Why You Should Worry ?

W skrócie chodzi o to, że Amerykanie mają parcie na wszelakie indeksy strachu, stresu, wkurwienia, radości itd. Wymyślili sobie kiedyś coś takiego jak St. Louise Fed’s Financial Stress Index, którego składową tworzy chociażby indeks strachu VIX… Indeks, który jest cholernie specyficzny, a obecnie znajduje się na poziomach najniższych w historii, podobnie jak w latach 2004-2007.

fearindex Forbes straszy rynki ?

Jeżeli wartości indeksu znajdują się poniżej 0, gospodarka ma się dobrze. Wartości dodatnie oznaczają tyle, że w gospodarce pojawia się jakiś poziom stresu, czyli ktoś martwi się o coś. Problem w tym, że nigdy nie może być super dobrze, a skrajnie ujemnie wartości (relatywne, czy też absolutne) w połączeniu z różnymi innymi wskaźnikami… u pewnej grupy inwestorów/instytucji wywołują mieszane uczucia co do poziomów na jakich znajdują się giełdy… Więcej można poczytać w podlinkowanym artykule. Co prawda anglojęzycznym, jednak pewnie za 2-3 dni, któraś z naszych super agencji informacyjnych przetłumaczy to, doda coś od siebie i będzie gitara, może jakiś anal wspomni coś na antenie TVN.

A co na innych wskaźnikach ?

Generalnie VIX jakoś specjalnie nie przemawia nad jakąś zmorzoną zmiennością, ale jak wiadomo wszystko może się zmienić w każdej chwili…
Natomiast stosunek dwóch funduszy z grupy Rydex Fund Group może rzucić całkiem inne spojrzenie na świat jutra :-) Chodzi o fundusze Nova i Ursa.

Nova to fundusz pro-wzrostowy, czyli kupują na potęgę – Ursa jak się można domyśleć jest przeciwstawny… sprzedają jak opętani. W odróżnieniu od innych wskaźników, NOVA/URSA Ratio nie pokazuje co uważa rynek, ale po jakiej stronie aktualnie znajdują się pieniądze gości na rynkach… więcej o indeksie możecie poczytać tutaj: Nova/Ursa Ratio – Investopedia, czy Jak używać Nova/Ursa Ratio
Tutaj znajdziecie aktualne wartości: Market-Harmonics.com – Nova/Ursa Sentiment Ratio

Do odrobienia macie zadanie domowe spoglądając chociażby na wartości NOVA/URSA :-)

Żeby było tego mało… polecam spojrzeć gdzie obecnie znajduje się indeks SKEW :-)

SKEW Forbes straszy rynki ?

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o