DAX Futures – Where do you go my lovely ?

DAX Futures – Where do you go my lovely ?

przez -
0 1978
Udostępnij na:

Niemcom jak zwykle nie można zarzucić braku polotu i finezji. Miesiąc zakończyli w mistrzowskim stylu i bez zająknięcia wdarli się pod poziom 11 400 punktów na kontraktach futures na DAX. Tym samym doszli do górnego ograniczenia kolejnego klina zwyżkującego…

dax DAX Futures   Where do you go my lovely ?

Kliny zwyżkujące nie są jakimś szczególnie przydatnym narzędziem w predykcji dalszych ruchów
, są to formacje występujące gęsto i często, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż najczęściej rynek wychodzi z nich dołem.

Jeżeli okazałoby się, iż DAX zdecyduje się na wybicie dołem. Okazji na wejście w pozycje krótkie szukałbym już wewnątrz formacji i będzie to poziom 11 350 punktów, czyli okolice poniżej 10-SMA (najniższe ceny) na interwale 1H.

Co jednak jeżeli rynek zechce kontynuować dalszą wędrówkę na północ zgodnie z wybiciem z pierwszego klina ?
Tak scenariusz również należy wziąć pod uwagę, jednak osobiście – tak jak wspominałem w ostatnim wpisie o DAX – oczekiwałbym lekkiej korekty poniżej poziomu 11 000 punktów.

Z drugiej strony rynek jest w euforii po oświadczeniu Super Mario z EBC na temat skupu papierów dłużnych. No i właśnie… z pewnością wszyscy pamiętają rok 2012, gdzie Bernanke podkręcił rynki swoim ilościowym luzowaniem polityki pieniężnej. Rynek był tym tak podjarany, że Jankesi suma sumarum zaliczyli wzrost o ponad 60%.
Jeżeli opierać się na założeniu, że Niemcy podobnie jak ich koledzy ze Stanów są tym faktem tak podkręceni, to DAX Futures w dłuższym terminie mogą poszybować w stratosferę, sięgając poziomu 16 000 !

Historia pokazuje natomiast kilka innych ciekawych przypadków:

– Po pierwsze, gdy DAX latał w kosmosie, a Jankesi siedzieli płasko na swoich indeksach. Amerykanie sprowadzali Niemców na ziemię w bardzo szybkim czasie.
– Po drugie, jakakolwiek negatywna informacja, która pojawi się na rynku, powinna wywołać efekt śnieżnej kuli co najprawdopodobniej objawiłoby się ruchami po kilkaset punktów w ciągu jednej sesji. Miało to miejsce wielokrotnie, gdy indeksy były wywindowane w górę.
– Po trzecie, nic nie rośnie liniowo. Muszą kiedyś zejść :-)

Tak, czy siak. Nawet jeżeli DAX ma zamiar rosnąć, w nadchodzącym tygodniu oczekiwałbym jakiejś 300-500 punktowej korekty, a później kto wie… może mozolna wędrówka na 16 000 punktów.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o