Bumech – ciekawe reakcje akcjonariuszy.

Bumech – ciekawe reakcje akcjonariuszy.

Udostępnij na:

Bumech prowadzi działalność głównie w branży maszynowej, w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontach maszyn i urządzeń górniczych. Spółka wykonuje także instalacje przemysłowe i urządzenia na rzecz innych gałęzi przemysłu, takich jak np. energetyka zawodowa, uzupełniając swój wachlarz usług także o drążenie wyrobisk podziemnych.

Notowania Bumechu od kilku lat znajdują się w trendzie spadkowym z kilkoma krótkotrwałymi korektami, które nawet nie spowodowały wejścia spółki w jakiś trend boczny. Nawet ostatnie raporty okresowe, czy informacje o kontraktach nie wywołały wśród inwestorów i spekulantów jakiejś krótkotrwałej euforii. Czy permanentny trend spadowy wrył się na stałe w psychikę ludzi trzymających akcje BMC, a i teraz byłych posiadaczy ZWG ? Czytając wpisy o spółce na forum bankier.pl odnoszę wrażenie, że z akcjonariuszami nie do końca wszystko jest ok. Mam tu na myśli ich zdrowie psychiczne.

Jeżeli spojrzymy na wykres BMC, zauważymy, że handel odbywa się obecnie w bliskim sąsiedztwie 10-sesyjnej średniej kroczącej oraz w formacji przypominającej trójkąt symetryczny i jest co raz bliżej wybicia się z niego.

bmc d Bumech   ciekawe reakcje akcjonariuszy.

Gdyby doszło do wybicia z tejże formacji, handel mógłby zajść pomiędzy 1.75, a 1.80. Koniecznym warunkiem będzie rozjechanie złoty dwadzieścia cztery.

Rynkowi na BMC zdecydowanie brakuje jakiegoś silnego impulsu. Takowym mógłby być oczywiście osławiony na cały świat i okolice młyn elektromagnetyczny ZWG, jednak póki co nie ma go. Spółka również średnio wypada na tle całego sektora elektro maszynowego:

%name Bumech   ciekawe reakcje akcjonariuszy.

Tak, czy inaczej moim zdaniem warto przyjrzeć się notowaniom i włożyć spółkę do obserwowanych. Zakładając, że żaden z trendów nie trwa wiecznie, a górnictwo oraz gałęzie przemysłu dla których usługi świadczy BMC nie znikną, można przyjąć, że prędzej, czy później powinno dojść do odwrócenia trendu :-) Być może 2015 będzie rokiem naszej byłej perły z NewConnect – ignorowanie pozytywów napływających ze spółki, może świadczyć, iż spółka na chwilę obecną jest bardzo niedowartościowana przez rynek.

Zastanawiam się, czy wraz z ZWG przeszły do BMC te wszystkie spółdzielnie szastające w górę i w dół notowaniami na NjuKonekt. Jeżeli przeszły, może minąć trochę czasu zanim się uaktywnią. Strzałem w kolano by było, gdyby zaczęli targać notowaniami od razu pierwszego dnia, od razu wpadliby na samobieżne działa KNF.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o