Amerykanie na nowych szczytach.

Amerykanie na nowych szczytach.

przez -
0 1298
Udostępnij na:

W godzina porannych, czyli nocnych w USA, kontrakt na S&P 500 Futures zaliczył nowe historyczne maxima sugerując się ruchem w Europie wywołanym przez przedstawiciela EBC o zwiększeniu luzowania polityki monetarnej. Na rezultaty szybko nie trzeba było czekać. Znaczące umocnienie USD i wzrosty na europejskich parkietach. Kontrakt na niemiecki DAX w kilka chwil zaliczył wzrost pod poziom 11 800 punktów, co z pewnością ucieszyło L-kowiczów :-)

Sytuacja jednak zmieniła się po starcie amerykańskiego parkietu. Tutaj Jankesi już nie byli tak ochoczo skłonni do windowania indeksów w górę, miast tego zobaczyliśmy zejście pod kreskę. Być może jest to wynik relatywnie wysokiego poziomu indeksu strachu SKEW

skew2 Amerykanie na nowych szczytach.

lub tego co obserwujemy na Rydex Funds Nova/Ursa Ratio Sentiment Indicator
nu Amerykanie na nowych szczytach.

Gdyby ślepo patrzeć na powyższe wskaźniki, można by rzeczywiście oczekiwać jakiegoś 50-60 punktowego zjazdu u Amerykanów.

Myślę, że ponowne wyjście powyżej poziomu 2128 może rozruszać trochę rynek i być może zobaczymy atak na kolejne szczyty u Jankesów. Jednak na tę chwilę byłbym bardzo ostrożny z L-ką.

Jeżeli spojrzymy na wykres S&P 500 Futures 1H, jawi się taki obrazek:

Sp500 Amerykanie na nowych szczytach.

Zejście poniżej 2122 na S&P 500 Futures może wywołać falę wyprzedaży…. Oczywiście z S-kami na tę chwilę również byłbym ostrożny, bo może to ładnie wystrzelić w przypadku wyjścia powyżej 2128. Myślę, że bezpieczna S-ka byłaby poniżej poziomu 2120 punktów.

U Niemców sytuacja jest trochę inna. Mamy wyraźne wyjście powyżej 50-SMA/EMA, więc można tutaj się pokusić o scenariusz wzrostowy w nadchodzących sesjach z pierwszym celem 11 931 – 11 953, a następnie 12 087.

Pierwszy cel to silna strefa zaporowa, która niekoniecznie musi być wybroniona, jeżeli nie uda się zamknąć najbliższych sesji powyżej tej zapory, możemy jedynie zobaczyć szybki atak na 12 087 i jeszcze szybszy zjazd z tego poziomu, ale z tym to później. Na tę chwilę zamknięcie dnia powyżej 11 800 punktów na DAX Futures będzie miało wydźwięk nieco pozytywny, ale nie nastawiałbym się na większe fajerwerki w dniu jutrzejszym. Zobaczymy po 22:00. Generalnie najbardziej pozytywnym zamknięciem byłoby wyjście powyżej 11 900.

Nie wiem jak będę stać z czasem, ale może uda się coś naskrobać o DAX Futures około 23:00

Poniżej link do ciekawego artykułu na temat wycieku „dzisiejszej” informacji :-)
ECB Blames Leak To Hedge Funds On „Internal Procedural Error

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o