Grecki kryzys, czyli co dalej z EURUSD

Grecki kryzys, czyli co dalej z EURUSD

przez -
0 1496
Udostępnij na:

Zachowanie tej pary walutowej jest o tyle ciekawe, iż ma dość znaczący wpływ na to co się dzieje na niemieckim DAX Futures. Osłabianie się EUR to wzrosty na indeksie, czy kontrakcie DAX i adekwatnie dla umacniania się wspólnej waluty. Oczywiście nie jest to ruch 1:1, ale jest.

Problem jednak pojawia się w momencie wyjścia Grecji ze strefy EUR. Prócz spadku wartości EUR, winniśmy zobaczyć również spadki na indeksach. Miejsca na ujemną korelacją w tym momencie nie będzie. Oczywiście o wyjściu Grecji z EUR mówi się od wielu lat i za każdym razem na kilka dni przed spłatą „kolejnej raty” do MFW, rynki reagują „panicznie”, więc póki co traktuję te reakcje z przymrużeniem oka :-)

Generalnie jeżeli nie patrzylibyśmy na zawirowania w okół Grecji, można by powiedzieć, że na EURUSD generuje się sygnał kupna. Przekroczenie 50-SMA (min ceny) może być świetną okazją do zakupu, licząc na szybki test 50-SMA (max ceny), czyli okolic 1.1030

Dla porównania, analitycy z Credit Agricole uważają, że czeka nas jeszcze jeden ruch na EURUSD spychający handel do 1.0800. EUR/USD: One More Push Down; We Stay Short – Credit Agricole

Warto również zwrócić uwagę na informację, iż nawet w przypadku pozytywnych informacji z Grecji, EURUSD będzie się dalej osłabiać, a ruchy w górę będą bardzo krótkotrwałe. No cóż.. co bank to obyczaj.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o