NZDUSD najniżej od marca 2011

NZDUSD najniżej od marca 2011

przez -
0 1626
Udostępnij na:

Wielu spekulantów na dzień dzisiejszy zastanawia się co będzie dalej z dolarem nowozelandzkim.
Ostatnie tygodnia dla pary NZDUSD to nieustanne spadki i w tej chwili jawi się pytanie, czy dojdzie do jakiejś większej korekty ? Oczywiście mam na myśli korektę spadków.

NZDUSD notowany jest najniżej od marca 2011 i tym samym przełamał wszystkie możliwe kluczowe wsparcia. Spadek oczywiście jest związany z obniżką cen skupu produktów mlecznych/mleka w Nowej Zelandii o czym wspominałem w ostatnim wpisie. Co prawda pierwsza reakcja na te doniesienia była dość zaskakująca, bo na parze potocznie zwanej „Kiwi” obserwowaliśmy ruch w górę. Jednak kolejne godziny skorygowały ten „nielogiczny” ruch w górę.

UBS twierdzi, że dla tej pory to jeszcze nie koniec spadków, aczkolwiek jesteśmy już bardzo blisko ich celów. Chłopcy celują w 0.7000 i ewentualnie 0.6930.
Trade Ideas For EUR/USD, AUD/USD, NZD/USD – UBS
Warto jednak dodać, że ich pierwszy cel 0.7115 został osiągnięty, więc być może już jutro zobaczymy jakiś większy ruch w górę.

Dość istotnym poziomem na NZDUSD w dniu jutrzejszym będzie 0.7122 i tutaj przekroczenie tego poziomu mogłoby być dobrą okazją do zajęcia pozycji długiej z celami 0.7166, 0.7193 oraz 0.7237. Są to poziomy oporowe wynikające z punktów Pivot, 0.7237 pokrywa się mniej więcej z 10-SMA (min ceny), więc ten poziom w dniu jutrzejszym raczej będzie nie do złapania. Okolice 0.7193 to już coś innego – jak najbardziej realne.

Troszkę inaczej wyglądają wsparcia. Piątkowa sesja zamknęła się na poziomie 0.7092, czyli kilka pipsów poniżej „psychologicznej” bariery 0.71. Ciekawostką natomiast jest fakt, że przełamanie tej strefy nie wywołało zmasowanej aktywacji zleceń SL dla pozycji długich. Można dojść do wniosku, iż większa ilość zleceń SL może być umiejscowiona poniżej wsparcia 0.7051. Zejście poniżej tego poziomu może wywołać dość szybki ruch w dół do 0.7007 i być może ostatniego celu proponowanego przez chłopców z UBS.

Osobiście jednak nie będę grać na krótko, raczej będę wyczekiwać wyjścia powyżej 0.7122 i zajęcia pozycji L.

Warto dodać, że na NZDUSD mamy dodatnie punkty swapowe.
W tym tygodniu poznamy szereg istotnych danych makro, więc ta para będzie jak najbardziej przeze mnie obserwowana.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o