Long Squeeze, Bear Trap ? – Analiza DAX Futures 16.06

Long Squeeze, Bear Trap ? – Analiza DAX Futures 16.06

przez -
0 1574
Udostępnij na:

Za nami pełna emocji sesja, która niektórych mogła przyprawić o palpitacje serca. Dzień rozpoczął się dość niewinnie, ale już po godzinie 8:00 zaczęły napływać sprzeczne ze sobą informacje na temat Grecji i ewentualnego bankructwa. Chwilę przed godziną 9:00 udało się wyłapać dość znaczącego „newsa” i decyzja o zdjęciu SL z pozycji długich na parę minut przed startem rynku kasowego, okazała się „strzałem w dziesiątkę”.

No ale do rzeczy. Zamknięcie sesji DAX Futures w bliskim sąsiedztwie kluczowego poziomu oporowego 11 057, po prawie 300 punktowym rajdzie rozpoczętym z kluczowego wsparcia intraday 10 807, nadaje nieco nadziei giełdowym byczkom na kontynuację wzrostów w dniu jutrzejszym. Jest to jedno z tych zamknięć, których osobiście bardzo nie lubię, gdyż wprowadzają pewną niepewność w dalszej interpretacji. Gdyby odległość od oporu byłaby większa, wtedy z całą pewnością byłbym przekonany o dalszych wzrostach. Może nie do 12 000, ale 11 300 mogłoby być dotknięte..

Niemniej jednak, pozytywnego wydźwięku na jutrzejszą sesję nadaje poniższy wykres przedstawiający odbicie kontraktu z prezentowanej wczoraj formacji megafonu.

dax megafon Long Squeeze, Bear Trap ?   Analiza DAX Futures 16.06

No więc co nas może spotkać jutro ?

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 17.06.2015:

Opory: 11 097, 11 163, 11 270
Wsparcia: 10 990, 10 883, 10 817, 10 710

Bliskość oporu 11 097 może sugerować, iż w przypadku przełożenia się pozytywnego nastroju na rynki azjatyckie, poziom ten może zostać rozjechany tuż po godzinie 8:00 i od razu zobaczymy atak na 11 163. Nie zdziwiłbym się również, gdybyśmy zobaczyli lukę na otwarciu w okolicach 11 163, jednakże jest to daleko idąca spekulacja. W przypadku normalnego otwarcia, najważniejszym będzie to, aby po starcie rynku kasowego w Niemczech, handel utrzymywał się powyżej 10 990.

Dzisiejsze zamknięcie rynku to również zamknięcie powyżej 10-SMA (min ceny). Analiza DAX Futures w oparciu o takowe zamknięcia pokazuje, że rynek praktycznie za każdym razem kolejnego dnia dotykał 10-SMA (max ceny), a ta przebiega w bardzo bliskich okolicach 10 270, czyli naszego ostatniego oporu intraday. Mówiąc o zamknięciach powyżej 10-SMA (min) mam na myśli takie sytuacje, w których to handel na DAX Futures odbywał się przez pewien czas poniżej tej średniej. W ostatnim roku mieliśmy 5 takich sytuacji i za każdym razem 10-SMA (max) była „testowana”.

Analiza DAX Futures w oparciu o zniesienia Fibonacci również pokazuje pewną ciekawostkę:

DAX Fibo3 Long Squeeze, Bear Trap ?   Analiza DAX Futures 16.06

Handel obecnie dotarł do zniesienia 38.2, gdzie w połączeniu z RSI wskazującym pewną strefę wyprzedania co z technicznego punktu widzenia oznacza mniej więcej tyle, iż rynek winien polecieć trochę w górę. Jeżeli miałoby to być zgodne z ruchem z ubiegłego tygodnia, należałoby się ponownie spodziewać ataku na 23.6 Fibo. Generalnie nie jestem jakimś wielkim fanem RSI, ale od czasu do czasu zdarzy się go użyć.

Kolejna sprawa niejako przemawiająca za jakimś odreagowaniem w najbliższych dniach to tzw. strefy balansu, które na DAX Futures wyglądają jak poniżej. Może nie jest to wykres najwyższej klasy, jednakże pokazuje to co ma pokazać :-)

Jeżeli rynek ma więc przygotować się na bankructwo Grecji, najlepszym rozwiązaniem byłoby wejść w jako taką konsolidację i poczekać na ostateczne „rozgrzeszenie”. Swoją drogą należy wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, o której zdaje się zapomniało wielu obecnie wypowiadających się analityków, czy trejderów i mi zdarzyło się używać na przemian tych pojęć. Bankructwo Grecji, a wyjście ze strefy EUR to dwie różne kwestie. Jedna wywoła spadek na EUR/USD i wzrost indeksów, druga spadek indeksów i wzrost EUR/USD. Grecja to główny powód słabego EUR. Oczywiście w początkowej fazie, czyli wraz z ogłoszeniem tejże nowiny, nastąpi terapia szokowa, czyli jeden wielki chaos. Jak już się rynki otrząsną, będzie jak powyżej.

dax1 Long Squeeze, Bear Trap ?   Analiza DAX Futures 16.06

Tymczasem Amerykanie zgodnie z planem poszybowali do góry kolejny raz pokazując, że Europa im nie straszna.
Utrzymanie się Jankesów powyżej 10-SMA, będzie skutkowało tym, iż wraz z ich natarciem po 15:30 winniśmy obserwować wzrosty indeksów.

Scenariusz spadkowy na DAX Futures, to w głównej mierze utrzymywanie się handlu poniżej 10 990, jednakże potwierdzenia szukałbym poniżej wsparcia 10 883. Jego rozjechanie powinno sprowadzić rynek do 10 710.

W tym miejscu należy również wspomnieć o brzydkim zachowaniu Banku Ochrony Środowiska, który sztucznie wywołał ruch w dół i spuścił kontrakty CFD na DAX poniżej poziomu 11 805 do 11 795. Jeżeli tego typu sytuacje będą się powtarzać, decyzja będzie jedna. Brak jakiejkolwiek pozytywnej rekomendacji dla tego Banku.
DAX BOS Long Squeeze, Bear Trap ?   Analiza DAX Futures 16.06

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o