Deal or No Deal ? Oto jest pytanie

Deal or No Deal ? Oto jest pytanie

przez -
0 1189
Udostępnij na:

Posiedzenie Eurogrupy za nami i niestety nadal nic nie wiemy co będzie z Grecją. Rozmowy zostaną wznowione jutro. Jedyne co na tę chwilę jest pewne to fakt domknięcia luki na niemieckich kontraktach DAX Futures.

Co prawda Pan powyżej nie śpiewa po grecku, ale zrobił cover znanej greckiej świątecznej piosenki Despiny Vandi „Xristougenna”. I jak tu Europa bez tak wesołych rytmów może istnieć :-) Greków lubimy i lubić będziemy bez względu na to, czy będą w UE, czy też nie :-)

Walka na DAX Futures o utrzymanie 50-SMA (min ceny) trwała do samego końca, jednak co do obrony tej średniej można mieć pewne obiekcje. Handel u Niemców zamyka się 6 punktów poniżej i tak naprawdę nic nie wnosi. Pojawia się natomiast pytanie, czy rynek zdecyduje się na domknięcie luki z początku tygodnia ? Dobre pytanie, odpowiedź też jest dobra. Na tę chwilę domknięcie tej luki może się odbyć tylko i wyłącznie z pomocą informacji o wypadnięciu Grecji z UE. W normalnych warunkach, rynek musiałby być niespełna rozumu by zejść poniżej 11 100.

Rynek obecnie znajduje się w dogodnej sytuacji – ani za wysoko, ani za nisko by wyprowadzić ciekawy ruch w jedną ze stron. W przypadku porozumienia w Grecji, DAX Futures wyskoczą sobie dynamicznie powyżej 50-SMA (max ceny) posiedzą tam chwilę i po przetrawieniu wszystkich informacji dojdzie do solidnej realizacji zysków.

W przypadku braku porozumienia DAX Futures i EURUSD zanurkują, a następnie Eur poleci pod 1.21, a DAX no cóż… posprzedają akcję i zaczną je ponownie kupować :-) Kiedy ? Nie wiem. Prawdę powiedziawszy, UE raczej nie popełni błędu USA z 2008 roku…

Co do jutrzejszych oporów intraday na DAX Futures. Nawet nie wiem, czy jest sens je podawać, bo będą one bez większego znaczenia w przypadku informacji z Grecji.

Opory: 11 459, 11 546, 11 600, 11 687
Wsparcia: 11 372, 11 318, 11 231

Kluczowy poziom jutro to 11 459. Wyjście powyżej tego poziomu po godzinie 9:00, winno skutkować atakiem na 11 546, czyli okolic 50-SMA. Jeżeli średnia ta zostanie wyłamana, wtedy może pojawić się atak na 11 687.
Osobiście uważam, że bankructwo Grecji nie zostanie ogłoszone, ale rynek jak to rynek – lubi panikować. Toteż jakieś zejścia w rejon 11 372, czy 11 318 wykorzystam do zajmowania pozycji długich. Nie uważam, aby doszło jutro do większego tąpnięcia. Samo 11 231 to ekstremum.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o