USDCAD – Goldman Sachs vs UBS vs Bank Kanady

USDCAD – Goldman Sachs vs UBS vs Bank Kanady

przez -
0 1851
Udostępnij na:

W tym tygodniu na celowniku pojawia się para walutowa USDCAD.

Zanim przejdę do swojej analizy warto spojrzeć co w tej kwestii do powiedzenia mają chłopcy z Goldmana i moi idole, czyli nikt inny jak szwajcarski UBS.

UBS: Trade Ideas For EUR/USD, AUD/USD, USD/CAD
Goldman Sachs: USD/CAD: A Perfect Setup For A Top?

285 USDCAD   Goldman Sachs vs UBS vs Bank Kanady

No właśnie, dwie duże instytucje i można by powiedzieć troszkę dwie skrajne analizy. UBS uważa, że wszelakie cofnięcia należałoby wykorzystywać do zakupów. Goldman natomiast twierdzi, że utrzymywanie się USDCAD poniżej 1.2771-1.2835 nadaje tej parze wymowy typowo niedźwiedziej. Mimo iż pałam ogromną sympatią do UBS, tym razem będę skłonny przyklasnąć Goldmanowi. Aczkolwiek można też po części zgodzić się z UBS. Niemniej jednak w bardzo krótkim terminie 1-2 sesje oczekuję zejścia do 10-SMA (max ceny), a następnie 10-SMA.

USDCAD USDCAD   Goldman Sachs vs UBS vs Bank Kanady

Troszkę lepiej wygląda to na na świecach 4-h, które pokazują jak porusza się handel w ostatnich kilku dniach. Zarówno od góry jak i od dołu 10-SMA (max i min ceny) wyznaczyły swoisty kanał, który podczas dzisiejsze sesji został naruszony. Jeszcze kilka godzin temu zdawać by się mogło, że dojdzie do rozjechania tegorocznych szczytów z uwagi na wybicie z ów kanału, jednak podaż wzięła górę i handel ponownie wszedł do naszej strefy.

USDCAD 4h USDCAD   Goldman Sachs vs UBS vs Bank Kanady

Przyjmując, iż rynek ma tendencje do powrotów do cen uśrednionych, nie pozostaje stwierdzić nic innego, iż najbliższe sesje to powrót do 10-SMA. Ile tych najbliższych sesji ? Moim zdaniem 1, max 2. Choć tutaj trzeba wspomnieć o dość ważnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce już w środę, czyli decyzja w sprawie stóp procentowych w Kanadzie.

Analitycy uważają, że Kanadyjczycy zdecydują się obniżyć stopy procentowe, co generalnie doprowadziłoby do sytuacji w której obserwowalibyśmy silny ruch w górę na USDCAD. O ile w bardzo krótkim terminie Goldman może mieć rację co do ruchu w dół to w środę można zastosować strategię UBS. Aczkolwiek z tą decyzją wstrzymam się 15 lipca.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o