Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

przez -
7 2015
Udostępnij na:

Przed nami ostatnie pięć lipcowych sesji na DAX Futures i nowe możliwości do zarobków zarówno dla pozycji długich jak i krótkich.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures:
Opory: 11 467, 11 666, 11 790, 11 990
Wsparcia: 11 267, 11 143, 10 944

Jak widać rynkowi bliżej do wszystkich wsparć i oporów toteż przyszły tydzień będzie ciekawy jeśli chodzi o zmienność.
Osobiście uważam, że tydzień rozpoczniemy od wzrostów, choć nie jest powiedziane, że nie zahaczymy o poziomy 11 267 – 11 253 w pierwszej kolejności. Jest to bardzo silna strefa wsparć, która winna zostać wybroniona. Do tego wszystkiego dochodzi 50-SMA (min ceny), która przebiega w okolicy 11 249, więc mamy tutaj naprawdę ciekawą sytuację techniczną.

Jeżeli zdarzyłoby się, że rynek zamknie się poniżej tej strefy, oczekiwałbym dalszego zejścia i testu 200-EMA w pierwszej kolejności, a następnie 200-SMA, czyli poziomy grubo poniżej 11 000 punktów.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na jutrzejszą sesję:
Opory: 11 373, 11 474, 11 537, 11 639
Wsparcia: 11 271, 11 208, 11 107

Zejście poniżej pierwszego wsparcia intraday na DAX Futures nie powinno wywołać większego spustoszenia na rynku z uwagi na wspomniane wcześniej zasieki. Toteż jutro wstrzymam się całkowicie od zajmowania pozycji krótkich poniżej 11 271.

Wyraźnym sygnałem do zajęcia pozycji długiej będzie przekroczenie poziomu 11 373. Uważam jednak, że zajęcie pozycji długiej w pierwszych minutach może nie być złym pomysłem. Cel to oczywiście 11 474 jutro i poziom 11 666 w tym tygodniu – kto wie, czy nie jutro…

DAX Futures doszły do środkowej wstęgi Bollingera, więc jakby na to nie patrzeć jest to również pewien sygnał przemawiający za odbiciem. Oczywiście ryzyko dalszego zejścia jest, jednak tak jak wspomniałem – tylko i wyłącznie w przypadku zamknięcia sesji poniżej silnej strefy wsparć.

DAX5 Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

Potencjalnym zagrożeniem dla Niemców jest w tej chwili USA. Jednakże Niemcy jak i Amerykanie wzajemnie ignorowali swoje ruchy wielokrotnie. Niemniej jednak należy wiedzieć, iż indeks strachu SKEW znajduje się nadal na wysokim poziomie i niejako sugeruje kolejne zejścia na S&P 500. Pytanie, jak duże będzie to zejście ?

SKEW1 Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

S&P 500 Futures znajduje się niebezpiecznie blisko 200-SMA, więc kto wie, czy utrzymywanie się SKEW na relatywnie wysokim poziomie nie jest związane właśnie z 200-SMA. Gdyby tak było, zejście będzie tylko „kosmetyką”. Podobnie jak w poprzednich takich przypadkach, zejście do 200-SMA na tę chwilę nie winno wywołać totalnej rozpierduchy, wręcz przeciwnie – winniśmy zobaczyć większe odbicie.

SP 500 Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

Nova/Ursa Ratio dla krótkoterminowych spekulacji prezentuje się następująco.

nu Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

Niestety nie wygląda to zbyt ciekawie dla średniego terminu.

nulong Analiza DAX Futures na ostatni tydzień lipca.

Z mojej interpretacji wynika, iż przed nami może pojawić się ostatnie odbicie na rynkach amerykańskich, czy europejskich, a w kolejnych miesiącach dojdzie do chwilowej zmiany trendu.

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Adrian

Witam ponownie widzę że kolega też z bydgoszczy chiny pociągneły dzisiaj giełdy czy dax chce zamknąć lukę???i wtedy ruszy na północ???

asparegres

Tak na marginesie bardzo fajny blog i trafne decyzje. Respect

asparegres

Jeśli nie pójdziemy w górę to przy jakim poziomie proponujesz się załadować w ski? Osobiście uważam że osttni tydień był czysto technicznym ruchem korekcyjnym. Siedzę na Lkach i chciałbym je wszystkie podomykać:)

asparegres

WItam. Myślisz że jest możliwy jeszcze raz atak na 11.800 czy raczej tylko 11.600 i zjazd w doł?