Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

przez -
35 4106
Udostępnij na:

Jedną z nieocenionych korzyści pisania tej strony/bloga – jak zwał tak zwał – jest to, że nieprzerwanie od 4 lat notuję praktycznie wszystkie swoje transakcje. Często wracam do starych wpisów, gdzie sytuacja techniczna, czy otoczenie fundamentalne na danym instrumencie były podobne i analizuję moje zachowanie w danym momencie z przeszłości. Na tej podstawie czasem mogę podjąć odpowiednią decyzję inwestycyjną… Nie jest tak, że za każdym razem wertuję wpisy i szukam odpowiedniego układu, ale uwierzcie, że zapisując codziennie swoje spekulacje zostają one w Waszych głowach. Dlatego każdego zachęcam do spisywania swoich inwestycji/spekulacji, czy to w formie elektronicznej, czy na kartce papieru. Z biegiem czasu wasze zapiski będą nieoceniona encyklopedia, która nauczy was więcej niż wszystkie zebrane do kupy książki o tradingu, szkolenia, czy wykłady.

Będąc samym sobie autorem, będziecie najlepiej wiedzieć gdzie są braki, gdzie popełniacie błąd. Temat na osobny wpis :-)

DAX Futures
Jak już wiadomo, decyzja o zajęciu pozycji krótkiej z pozoru może wydawać się zła z uwagi na wzrost, który pojawił się po przekroczeniu poziomu oporowego 11 534 w dniu dzisiejszym. Największym błędem jednak, nie była sama decyzja o wejściu w pozycje krótkie, a totalne zignorowanie przełamania oporów intraday. Dlaczego to zignorowałem ? Uważałem i nadal uważam, że wyjście intraday powyżej 11 523 – 11 534 w takich okolicznościach jest niczym innym jak próbą wymuszenia pozycji długich na małych graczach, o czym z resztą może świadczyć cholernie niski wolumen. Gdyby wzrost odbywał się na wysokim wolumenie, uwierzyłbym w to, iż instytucje ładują się w długie u Niemców.

Ktoś może zapytać, ale ostatnio pisałeś, że zamknięcie powyżej 11 523 na DAX Futures będzie dla Ciebie bycze. No kurwa, ale nie zamknięcie powyżej 11 523, gdzie rynek tego samego dnia w pierwszej kolejności leci pod 11 700 ;-) Gdyby dzisiaj nie doszło do wzrostu powyżej 11 600, pakowałbym L-ki oporowo :-)

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 06.08.2015
Opory: 11 645, 11 689, 11 759
Wsparcia: 11 576, 11 506, 11 462, 11 393

Gdybym miał zakładać jutro L-ki przy braku zejścia poniżej 11 576, robiłbym to dopiero po naruszeniu 11 645 z dosyć ciasnym SL bo w punkcie 11 607. Gdyby natomiast kontrakt zszedł do 11 576 i zaczął wracać do góry, pozycja długa od 11 608 z celami podanymi w oporach intraday.

Kluczowy poziom dla pozycji krótkich w dniu jutrzejszym to 11 576. Zejście poniżej po godzinie 9:00 powinno zepchnąć handel do poziomu 11 462. Trudno mi na tę chwilę ocenić, czy w takim przypadku doszłoby do testu 11 393. Jeżeli tak, oczekiwałbym w tym miejscu jakiegoś odbicia.

Jeżeli spojrzymy sobie na świece 4H i wstęgi Bollingera, widzimy coś takiego:

DAX 4H Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

Jakby nie patrzeć jest to pewien układ przemawiający za jakimś ruchem w dól w dniu jutrzejszym. Przynajmniej w przeszłości DAX Futures zachowywały się negatywnie przy podobnych układach.

Jakiś czas temu pisałem, że będę obserwować certy na index DAX short/long wydawane przez szwajcarski Vontobel. Niestety przeoczyłem dzisiaj ten moment, a w końcówce mogliśmy zaobserwować w Szwecji 5 milionowy zakup na BEAR DAX X18 VON2 i zdecydowanie obniżony wolumen na BULL. Być może będzie tak jak ostatnio, gdzie przy dołkach poniżej 11 000 pojawił się 2 milionowy zakup na BULL DAX w końcówce sesji, a następnie zdecydowałem o masowym pakowaniu pozycji długiej i usunięciu wszelkich stop losów z uwagi na tzw. możliwy „short squeeze”. Decyzja wtedy była słuszna.

bear bull DAX Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

Niestety nie należy brać tego jako szczególnego prognostyka w dalszych predykcjach DAX Futures, bardziej jako ciekawostkę dającą trochę do myślenia.

Dla pozycji krótkich na DAX Futures potencjalnym zagrożeniem może być Indeks SKEW i zachowanie S&P 500.

%name Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

Chciałoby się rzec, że Jankesi mają w totalnym poważaniu to co się teraz dzieje na S&P 500 i oczekują dalszych wzrostów.
Niemniej jednak dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy wstępny sygnał, iż w najbliższych dniach może dojść do kilku sesji spadkowych… Sygnałem tym jest oczywiście zamknięcie dnia poniżej 10-SMA (max ceny)… Hehehe no ok.. trochę wymuszona interpretacja, nigdy nie wiadomo czy chłopcy z Banku Ochrony Środowiska nie dodali z 1 punktu na górkę :-)

SP500 Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

Oczywiście należy patrzeć na przedostatnią niebieską świecę z długim górnym knotem. Wpis ten jest pisany po północy, więc już na wykresie widoczna jest dzisiejsza świeca :-)

A na koniec wykres DAX Futures z moją interpretacją… Oczywiście nie należy brać tego dosłownie, że dojdzie idealnie do zaznaczonych poziomów.

DAX wybicie Wygrać z rynkiem, czyli handel na DAX Futures.

W czwartek Angole mają swój dzień… stopy procentowe w UK. Reakcja na DAX również może się pojawić jako sygnał do tego jak zachowa się FED na jesień

35
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
35 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piotr

Wygląda na to, że na chwilę obecną zatrzymała ich linia z 10.04 i 20.07. Chociaż słabo idzie to spadanie.

Misuszatek

No Coż odnowiłem po 600 i teraz znowu wypada mi dobrac po 55:) Czkeamy zatem na 475.

Paweł

Cierpliwości :)

Iwo

O co tu chodzi ameryczka leci a dax w miejscu???

Misuszatek

No to dlamnie na dzisiaj już spokój;) jak wybija 570-560 to odnowie. Pozdro misie;)

Misuszatek

Podwoilem zgodnie z kreskami. Mam nadzieje ze się nasze liczenie sprawdzi… min zasieg na dzisiaj 580-570. Czyli Panie Spekulancie jakby nie patrzec 576 wyglada dobrze:)

Marzena

Hahahahah Misiu , no widzisz :) w grupie siła , teraz to nam tylko czarować pozostało zeby spadł ;)

Misuszatek

No Dobra namówiliście:)

Misuszatek

Miałem Ustawione TP na całą L-ke na 60 i zajałem się robotą, teraz paczam no i weszło:) Coś tak jakoś czułem że możemy mieć nadal M-ke w grze. Także jeżeli złamią 620-10 to mamy ładne potwierdzenie na S-kę z zasięgiem pasywnym 50 pkt a jeżeli całość czyli 2 dniowa korekta to mamy target na 475:) Trzymam kciuki za was eskowicze ja narazie na pusto.

Iwo

Spekulant
Ja też -:)

Iwo

Spekulant,
Dalej trzymasz s?

Misuszatek

A wybral kierunek poniewaz wyszedl ponad poprzedni szczyt nie schodzac ponizej poprzedniego dolka. Co wiecej zanegowal M-k czyli potencjalnie formacje zwrotu.

Misuszatek

No coz mam powiedziec jedna transakcja zyskowna i wyglada na to ze sie 1 razy pomylilem dzisiaj rzeczywiscie dotkneli idealnie 70:):) Chociaz walcze z L- podwoilem po 23 ale tylko 8 EUR stop wiec nie ma strachu:) Dax Jest dosyc ciekawym rynkiem i ciasne stopy rzeczywiscie czasem mnie irytowaly a czasem ratowaly skore:) Dzisiaj raczej to pierwsze…

temida

A moim zdanie zobaczymy dzis 11720

iwo

Misuszatek,
Napisałeś,że rynek zdecydował o kierunku.
Skąd taka pewność ??
pozdr

Marzena

Mamy z Misiemuszatkiem zupełnie inne zdanie. Dla mnie rynek nie pokazał jeszcze gdzie chce iść, a jeżeli juz …to raczej na południe. Nie odważyłam sie wejsc w eLke przy 11660, a jak widać SL na 11670 ju byłby wywalony przy szybkim dotknięciu :) . Dla mnie nie jest to poziom , który świadczy o chęci wzrostu :) zobaczymy jak bedzie . To tylko moje zdanie :)

Piotr

Spróbuje jeszcze raz napisać komentarz. Jest jeszcze ewentualna możliwość, że dojdziemy do linii pociągniętej po szczytach z 26.05 i 20.07 – na obecną chwilę zbiega to się z ostatnim oporem intra wyznaczonym przez spekulanta.

Piotr

Można jeszcze założyć, że w tym ruchu dojdziemy do linii poprowadzonej po szczytach z 26.05 i 20.07 – na obecną chwilę zbiega się ona z ostatnim oporem intra wyznaczonym przez spekulanta.

Misuszatek

No To rynek chyba powiedzial nam gdzie chce isc:) L-ka po 60 ze stopem na 615.

Marzena

Ja sie zgadzam :) wstępne założenia jak dla mnie sa prawdopodobne :) troche wyciągają teraz i SL na 11670 jak dla mnie troche za nisko. Jakis szybki przypadkowy ruch może wywalić z rynku ale oczy trzeba mięs szeroko otwarte :)

Misuszatek

Wyjscie ponizej 620 da nam potwierdzenie i pewnosc. Zmiana Trendu dziennego. Do tego momentu jest to tylko gra pod teoretyczna formacje (M-ka) przeciwko trendowi glownemu.

Misuszatek

Stosunek Zysku do ryzyka mamy 130 pkt do 30. Wiec odpowiedzi nie muszę chyba artykulowac:)

iwo

Misuszatek,
Myślisz że już pakować s?
pozdrawiam

Dla mnie osobiście lepiej sprawia się wersja papierowa w dzienniku niż pisanie takich wywodów, pózniej chyba ciezko w tym sie odnaleźć. Ale jest jeszcze jedna zaleta – notując wszystko musisz to ubrać w zdania, żeby to było spójne i zrozumiałe dla czytelników a tym samym lepiej zapamiętujesz plan i go wykonujesz.

Misuszatek

Ski po 40 i czekamy co koledzy wmysla:)

Misuszatek

Pierwsi lki zamknięte po 39. Jeszcze jeden atak i trzeba będzie ski ogarnąć. Stop 670

misuszatek

Witajcie,

Z mojego porannego rysowania wynika że:
a) po otwarciu kasowego domkniemy lukę i dojdziemy pod szczyt wczorajszy nie wybijając go a następnie 11509.3
b) po przebiciu 570 czyli wchodzimy w S po 560 schodzimy do 509.3 a następnie spokojnie w górę
c) wybijamy 657 czyli wchodzimy w L po 670 i czekamy na wyjście ponad 800

Pamiętajcie że to tylko dywagacje. Pozdrawiam i życzę udanego dnia