Złoto przed ważnym oporem

Złoto przed ważnym oporem

przez -
4 2381
Udostępnij na:

Dawno nie pisałem o kontraktach na złoto, a szkoda ! Jeszcze jakiś czas temu był to jeden z głównych instrumentów w moich codziennych spekulacjach. Był to również jeden z surowców na którym poległ nie jeden analityk, w tym Piotr Kuczyński z Xelionu, który kilka lat temu w bankier.tv palnął o jakimś trójkącie z zasięgiem bodajże 3 000 dolców za uncję…. grubo. Od tego momentu przestałem śledzić Pana Piotra, a szkoda bo dobry anal był z niego, ale się ……. no :-)

Jeśli chodzi o złoto, to dokładnie 2 lata temu doszło do komicznej sytuacji, w której to niejaki Bill Holter na łamach Miles Franklin dopatrywał się potężnej manipulacji na rynku złota… Więcej można przeczytać w moim wpisie Manipulacja na surowcach ?

Co było to było, ważne co będzie teraz.

Notowania złota zbliżają się wielkimi krokami do kluczowego oporu jakim jest 200-SMA przebiegająca w rejonie 1 176$. 200-SMA na złocie była testowana ostatni raz 18.06.2015 i jak widzimy na wykresie, była to próba nieudana.

zloto Złoto przed ważnym oporem

Teoretycznie wyjście powyżej 200-SMA może dać zwyżkę na kursie o złota o kolejne 20$

Kontrakt na złoto był jedynym instrumentem w którym podpierałem się projekcjami innych analityków, a dokładnie prognozami analityków z UBS. Kilka dni temu analitycy pracujący dla szwajcarskiej instytucji zrobili małą rewizję cen i średnia wycena kruszywa na 2015 winna wynosić 1 170$, czyli o 20$ mniej niż wcześniejsze założenia. Prognoza na 2016 rok pozostaje bez zmian i wynosi 1 250$ za uncję. Należy mieć na uwadze, że jest to cena uśredniona.

Można to interpretować w taki sposób, że kolejne tygodnie niekoniecznie przyniosą większe zwyżki na złocie, a kurs będzie oscylować w okolicach linii trendu, aby na przełomie 2015/2016 trwale wybić się i poszybować grubo powyżej 1 200$.

zloto1 Złoto przed ważnym oporem

Powyższy wykres pokazuje fałszywe wybicie na przełomie 2014/2015, a obecny układ kursu i linii trendu idealnie komponuje się w prognozy UBS. Myślę, że warto przyglądać się notowaniom i niekonieczne spoglądać na złoto pod kątem zlewarowanych pozycji.

Jeśli chodzi o zagranie intraday, tak jak wspomniałem na początku, oczekiwałbym testu 200-SMA i chwilowej zwyżki. Tak więc myślę, że pojawi się u mnie pozycja długa.

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomek

Podobnie chyba wygląda miedź, czyżby czekał nas ruch w góre na surowcach za jakis czas?

Dakota

Jakie opory sugerujesz. Wszedłem przy 1178 .

Raf

Gratulacja panowie. Spekulant, DaxProfesor na czym jeszcze gracie to się do was podepnę ?

DaxProfesor

Powinno nastąpić odwrócenie trendu :) Na co liczę ale z pozycją już siedzę od dawna :)