DAX Futures i 50-SMA

DAX Futures i 50-SMA

przez -
14 3232
Udostępnij na:

Wznowienie handlu na niemieckim kontrakcie może być dość huczne, ale za nim napiszę co mam o tym wszystkim do powiedzenia, trzeba wyjaśnić sobie jedną bardzo ważną rzecz.

Ostatnimi czasy widzimy dość wzmożoną zmienność na DAX Futures i przewijające się naprzemiennie komentarze w stylu „słabość rynku”, „siła rynku”, „misie zmasakrowane”, „byczki w płaczu”. Prawdę powiedziawszy jedynymi zapłakanymi misiami i byczkami będą te, które w swoich spekulacjach nie uwzględniały zleceń SL. Dodatkowo jeśli taka zmienność utrzymuje się przez kilka sesji, warto mieć na uwadze, iż spadek od szczytu, czy wzrost od dołku nie jest żadną oznaką słabości tylko szybką/mocną realizacją krótkoterminowych spekulacji przez fundusze, czy to indywidualnych dużych traderów, którzy stosują dość ryzykowne strategie opatrzone sporym ryzykiem inwestycyjnym.

Jeżeli masz pozycję długą i chcesz zrealizować zysk, jest logicznym i wynika to z podstawowych zasad popytu i podaży, że kurs musi spaść. Takich jak Ty realizujących zyski są tysiące, a skoro rynek widzi rzeszę chcących zrealizować zyski, nie będzie rósł. Czy to jasne ? O słabości rynku możemy mówić tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy przewagę sprzedających nad kupującymi, a nie gdy rynek spada sobie 200-300 pkt od szczytu. Sam spadek na jednej sesji jest słabym wskaźnikiem do określenia słabości/siły rynkowej.

Wsparcia i opory na ostatni tydzień 2015 na DAX Futures:
Opory: 10 808, 10 903, 11 057
Wsparcia: 10 655, 10 501, 10 406, 10 253

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 28.12.2015:
Opory: 10 775, 10 822, 10 900
Wsparcia: 10 620, 10 573, 10 496

Punkt kierunkowy na jutro to 10 698.

Godnym uwagi jest fakt, iż przed świętami wzrosty zostały zatrzymane na 50-SMA, więc tutaj rynek podobnie jak w przypadku 200-SMA w USA może być niechętny do rozjeżdżania tejże średniej z marszu.

Poniżej poziomu 10 698 pozycje krótkie mogą być jak najbardziej wskazane z celami 10 574, 10 496 – gdzie z miłą chęcią odwracałbym się na pozycje długie. Osobiście nie liczę na jakieś większe tąpnięcia na DAX Futures w dniu jutrzejszym, przynajmniej w pierwszej części handlu.

DAX Futures w dłuższej perspektywie można interpretować pod kątem wybicia z potencjalnej formacji trójkąta symetrycznego, zarówno w górę jak i w dół wybicie winno wywołać ruch o te 4-5 tys punktów w dłuższym terminie.

dax trojkat DAX Futures i 50 SMA

A na koniec emocje na DAX Futures

DAX Futures emocje DAX Futures i 50 SMA

14
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pierwszy

ludu zmienność jak o 21-22h a wy staracie się cos ugrac… odpoczywać od rynku. Po 18gru już Was nie powinno być tutaj. 4 sty po 7h dopiero odpalać kompy… w dealing deskach po jednej osobie, w fundach ludki na urlopach czego wy oczekujecie, większość ryb odpoczywa…. z kim Wy chcecie handlowac, zaraz ktoś wejdzie zwali palcem daxa o 50 pkt i tyle z waszych sl

zukera

oj tam, oj tam da się i w taki dzień pohandlować :) od rana 16% do przodu na kapitale :)

cheecky

A jednak warto było.

Dzordz

pewnie, 40 pkt droga nie chodzi

Pan Kracy

jesteśmy tuż nad wsparciem, moim zdaniem teraz gra w górę

cheecky

Witam. To co, mały esik ?

Dzordz

troche pozno, ok 12:05 minelo punk kierunkowy…

rexex

Witam , mam pytanie trochę z innej beczki , czy ktoś rozlicza dochód z fx w firmie ? Zastanawiam się czy od nowego roku częściowo tego nie zrobić ale mam kilka wątpliwości i chciałbym je rozwiać .

Kryspin

Zenon, ze 3 kg więcej będzie :)
Ja wybity jestem nieco z rytmu, bo od dwóch tygodni nie traduje. Muszę znów wpaść w ten wir, bo nie czuję rynku. Więc dziś raczej obserwacja, choć kto wie, kto wie.

Zenon

hej ile kg >macie :))
imo z D1 11000 powinno być bez łaski.

Darek5

Witam
A ja zakładam troszkę inaczej i myśle, ze dojdzie do 10900 jak tylko Jankesi nią to pozwolą .
Taki mam plan. Jeżeli bedzie się sypać to bede reagował . Trzymam Lki.

Marzena

Poświątecznie pozdrawiam :-) thx za wpis

Atel

Witam, dziękuje i pozdrawiam.

Małgosia =^.^=

;)