Bez polotu i finezji

Bez polotu i finezji

przez -
58 6025
Udostępnij na:

Szybki ruch na DAX Futures w pierwszych godzinach poniedziałkowej sesji sprawił, że oglądanie wysychającej farby było bardziej ekscytujące przez resztę dnia. Popyt jakoś specjalnie nie palił się do ataku, co więcej… na rynek nie napłynęli nowi kupujący.

Scenariuszem optymalnym w dniu jutrzejszym byłoby zrzucenie niemieckiego kontraktu w dół o jakieś 100 – 150 pkt w dół, chyba że rynek otworzyłby się luką w górę, wtedy jeszcze zdrowszym byłoby spuszczenie handlu o 200-300 pkt po godzinie 9:00.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 23.02.2016
Opory: 9 588, 9 623, 9 681
Wsparcia: 9 472, 9 437, 9 379

Pivot w punkcie 9 530. Rozjechanie tego poziomu niejako potwierdziłoby wybicie handlu ze strefy cen uśrednionych 10-SMA (high, close, low), a następnie zdrowym by było zrzucenie handlu w okolice 9 437 i odbicie. Utwierdziłoby mnie to w przekonaniu o chęci ataku na 9 807 w tym tygodniu, a następnie próba negowania sygnału sprzedażowego. Naprawdę o nim nie należy zapominać i zgodnie z życzeniami świątecznymi „trzeba być czujnym, bo licho nie śpi”.

Na tę chwilę czujność inwestorów zostało uśpiona w zaledwie kilka godzin po tym jak już widziany był upadek DB, wojna w Syrii i ropa poniżej dwudziestaka. Dlatego w przypadku braku odbicia z okolic 9 437 w dniu jutrzejszym, który de facto będzie dolnym ograniczeniem strefy cen uśrednionych na H1, ostatnim sygnałem dla popytu byłaby 200-SMA na H1.

Jeden z czytelników zastanawiał się nad rajdem na obligach, a następnie wymianą kapitału i mega przeceną na indeksach. Póki co EBC ma w planach przez jeszcze kilka tygodni skupować obligi, indeksy są po dość dynamicznej przecenie i rynek akcyjnym tak naprawdę na tę chwilę wygląda zachęcająco dla krótkoterminowych inwestorów. Myślę, że na tę chwilę rentowność obligów niewiele wnosi do tradingu. Co nie oznacza, że to nie zmieni się niebawem.

Obecnie rentowność niemieckich 10-latek znajduje się na poziomie zbliżonym do tych, które pojawiły się w szczycie ubiegłorocznej hossy. Działania EBC jeszcze trochę potrwają, więc być może dopiero powyżej poziomów 10k, gdzieś przed negacją sygnału sell dojdzie do rzezi. Oczywiście zakładając, że rynek będzie dalej rósł. Chwila nieuwagi i możemy polecieć jak kamień w studnię.

fbund10 Bez polotu i finezji

Na S&P 500 Futures próbowano wybić szczyt jako potwierdzenie naciąganej formacji podwójnego dna. Nie udało się, więc kolejne próby dopiero dziś po 15:30, tym razem nie będzie to już poziom 1939.65, a poniedziałkowe szczyty.

Ciekawie prezentuje się sytuacja na EUR/USD gdzie kurs po dotarciu do wsparcia 200-SMA na D1 zamarł ;-) Kurs zamknął się idealnie na tej średniej, co mnie zawsze niesamowicie wkurza – mówiąc oględnie i bardzo delikatnie. Niemniej spodziewam się jakiegoś korekcyjnego odbicia w rejon 1.1110 – 1.1118. Wybicie 1.1031 na H1 – czyli zamknięcie powyżej tego poziomu – w mojej ocenie będzie sygnałem do rajdu o 70-80 pipsów w górę.

eurusd1 Bez polotu i finezji

Dzisiaj na radio Trading Jam Session była chwilowa pogawędka na temat zakładania pozycji przeciwstawnych, czyli trzymanie L i S w tym samym czasie na tym samym instrumencie. Na Boga, nie róbcie tego jeśli nie macie o tym zielonego pojęcia. Dostaję sporo maili, gdzie niestety w większości przypadków opisywane są sytuacje z mocno „hedgowanymi” pozycjami. Niektóre sytuacje są bez wyjścia i trzeba pogodzić się ze sporą stratą na kapitale.

Jak to mawiają Jankesi, trade safe.

58
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
41 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

Prośba do gospodarza o jedno zdanie w komentarzu porannym czy coś się zmieniło w temacie EurUsd. Nie chce iść do góry. Martwi mnie to bo mam pozycje nie zamkniętą i rozważam różne scenariusze. Z góry dziękuję.

Misio

Dzięki Małgosi obserwuję na twitterze Petera Schweizera.
On widzi to tak

fokus

chyba juz koniec korekciny na dzis ,teraz faza podciagania gila

Rozrabiaka

chyba sobie dzisiaj odpuszczę

Rozrabiaka

lamiano
fakt tylko w tej chwili wszystko chodzi bez sensu

Rozrabiaka

widzę że nowicjusz nie może tutaj liczyć na małe wsparcie :)

fokus

a co chcesz uslyszec?
korekcine robia
dax wsparcie ma 9310–330
jankes 1908 fut i moze tam dojada

lamiano

dzieje się to co ludzie „chcom” a nie rozumia

Rozrabiaka

czy ktoś ma pojęcie co się teraz dzieje ?

Flavia

Eurusd tp.1.1040

Małgosia =^.^=

;)

marcin

wybili mi sl na dj.f, ale udalo mi sie ponoowic z telefonu.
Pierwszy cel dla dj.f to powinna byc strefa 16000-16100, zobaczymy co tam zrobią

Johny

czekam z długimi na 9379

spekulant

Może być, na razie mamy wybitą strefę na godzinowym, więc teoretycznie ruch w dół. Można pokusić się o wyznaczenie zniesień fibo od wczorajszych szczytów do 200-SMA na H1 jako pomoc w podjęciu decyzji o wejściu/wyjściu. Podejście powyżej 9 486 niejako zaneguje spadek na 9 379. Póki co jest ok z S-kami.

db

Zejdą niżej, czy teraz tylko up???

Timbriadus Kartemus

Na Eur/Usd wziąłem L aczkolwiek nie wykluczam jeszcze jednego małego zejścia, jeszcze jednego dołeczka na około 1.0975-80.Gdyby tak się stało to otworzę w tym miejscu kolejną L-ke

Tomek

Na moje oko czekamy na USA, jesli zdecyduja się na atak to Dax zaatakuje swój szczyt. Daleko nie odeszli na obu rynkach, co wg mnie daje większe szansa bykom…

Arnold

i co to teraz?

Flavia

Merci:)

spekulant

A EURUSD mnie wyrolował dzisiaj :-) Pewnie to korekcyjne odbicie pojawi się, ale osobiście spodziewałem się rychłego wzrostu, ale założenie bez zmian co do 1.1031

eurasier

ok, czekam na to korekcyjne odbicie bo jestem na L przy 1.12850 a tak to podciągnę w górę teraz na L i zamknę z mniejszą stratą tą wyżej

spekulant

Na tę chwilę na daxie mamy odbicia od 50-sma na godzinowym, więc poniżej 9 491 można kusić się o małą pozycję S na zejście z zasięgiem 50 punktów i tam winno dojść do rozstrzygnięcia. Rynek coś mało aktywny dzisiaj, więc może rzeczywiście trzeba zrzucić to jeszcze bardziej, żeby pojawili się nowi kupujący

spekulant

Na DAX na tę chwilę mamy sygnał sell z zasięgiem 9 437 i niewykluczone ostatnie wsparcie ..

lamiano

pięknie to zrobili

Adrian

Chyba farba im od wczoraj jeszcze nie wyschła:)))

Zenon

czyli idziemy po 9440

Flavia

Ciemno wszedzie,glucho wszedie …spek…co to bedzie?…:)

dymanko

:)

db

Może atak na lukę z nocy?
Jankes prze up, a dax stoi w miejscu. Zakładam, że przed startem usa wybiją z trójkąta. Co sądzicie na takie rozwiązanie?

Pezemek

EURUSD – trade idea 23/02

Długa po rynkowej (1.10)
Stop loss: 1.0985
Take profit: 1.1045

siedze dokladnie w tym wejsciu ale że to przeciwna pozycja to stawiam BE – nagrywam pozycje na video jakby ktoś chciał zobaczyć to zapraszam na profil FB na koniec dnia ;)

Połowa pozycji zamknięta na 10 pipsach – reszta niech ciśnie ;) na maksa

Kamil

Rzućcie okiem na rozjazd pomiędzy daxem a ropą (mocno odbiła po porannych spadkach a akcje stoją) – moze to bedzie jakis pretekst do jazdy w gore ? Stany tez poszly w gore…

eurasier

Spekulancie dzięki za poranną analizę. Jak teraz grać na eurusd? scenariusz podany przez Ciebie nadal obowiązuje?

Cześć – ale ziew na rynku dzisiaj – teraz czas na 50 punktowy zrzut pod 200 SMA na H1 czyli dokładnie w okolice 9 437 ;)

wróć ; ) ta 200 SMA na 9437 to na M30 leży

marcin

S dj.f, SL 16550, tp 15200 :)

lamiano

jesli 9460 sie utrzyma to dzisiaj jezdzimy pomiedzy 9460 a 9560

marcin

S aud usd, sl 0.7260

mateusz

Ktoś na L?

Kamil

ja trafilem fartem L po 9461 ;)

Daro

Póki co emocje podobne jak wczoraj w drugiej części sesji

Tomek

To juz po spadkach, czy tylko retest?

Daro

cześć. o 10.00 finalne dane pkb niemca

Tomek

Dane były o 8 rano, o 10 jest IFO
Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w IV kw. 2015 r. (w ujęciu wyrównanym sezonowo) o 0,3% wobec wzrostu o 0,3% kw/kw w poprzednim kwartale, podał Federalny Urząd Statystyczny (Destatis), prezentując ostateczne dane.
Konsensus rynkowy wynosił 0,3% wzrostu w ujęciu kwartalnym (wyrównanym sezonowo).

W ujęciu rocznym, PKB (niewyrównany sezonowo) wzrósł w IV kw. br. o 2,1% po wzroście o 1,7% w poprzednim kwartale. Konsensus rynkowy wynosił 1,8% wzrostu w ujęciu rocznym.

Daro

racja Tomku, błędną info podał na stronie bankier
10.00 IFO

Kamil

Odpaliłem L właśnie. A jak Wy dzisiaj działanie?

lamiano

dax H1

Małgosia =^.^=

:)

drdax

realne….

lamiano

perspektywa druga

lamiano

mozliwy scenariusz dla nikkei

drdax

spek dziek za analize ….dla mnie cac tak i ocYwiscie dax podobnie ,po korekcie max 10 030…

Gustaw

Spekulant proszę podaj namiary na to radio

Hush

na FB wpisz Trading Jam – i na profilu będziesz miał opis jak to śmiga…ja po 1 dniu słuchania wyłączyłem :) – ps. musisz ściągnąć zello

Gustaw

Dzięki

Malgosia =^.^=

:)