Koniec czerwca na rynkach

Koniec czerwca na rynkach

przez -
142 4843
Udostępnij na:

Ostatnia sesja czerwca obfitowała w kilka ciekawych zwrotów akcji. Mimo, iż technicznie to podaż miała przewagę, w ostateczności giełdowe byki wygrały dzisiejszy pojedynek. Zanim jednak przedstawię swój punkt widzenia odnośnie indeksów warto zwrócić uwagę na polską złotówkę.

USDPLN

28 czerwca wygenerował się sygnał sprzedażowy w postaci przekroczenia ceny przez 50-SMA na interwale H1, kilka godzin później sygnał został potwierdzony wybiciem całej strefy cen uśrednionych 50-SMA, której dolne ograniczenie wyznaczane jest zawsze przez 50-SMA (low), czyli średnia z 50 ostatnich dołków na interwale H1.

USDPLN H1 Koniec czerwca na rynkach

Celem dla takiego ruchu była 200-SMA na D1, która przebiega w okolicy poziomu 3.92 i wszystko na to wskazuje, że w ciągu najbliższych godzin poziom ten zostanie sięgnięty. 200-SMA na H1 została wybita i obecnie obserwujemy lekki ruch w dół. Pytanie jakie może sobie zadawać większość handlujących na USDPLN to co dalej ?

Odpowiedź zdaje się bardzo prosta. Jeżeli pęknie poziom 200-SMA na D1, każde wybicie dołka poniżej tej średniej w mojej ocenie będzie implikować reakcje rynkowe na dalsze umacnianie się złotówki do poziomu sprzed brytyjskiego referendum, czyli okolice 3.78

USDPLN D1 Koniec czerwca na rynkach

Osobiście nie nastawiam się na jakiś większy jednoliniowy ruch w dół, dlatego ważna jest obserwacja reakcji cenowych, a w tym pomocna będzie mi cała strefa 50-SMA na H1.

S&P 500 Futures

Indeks SKEW 28.06.2016 zaliczył odczyt ponad 150 punktów, co jest najwyższym odczytem w historii. Mimo, iż kolejne sesje przyniosły lekkie schłodzenie amerykańskiego indeksu strachu to i tak znajduje się on na wysokim poziomie. W wolnej interpretacji można dojść do wniosku, iż Amerykanie „nie kupują” obecnych wzrostów na S&P 500.

skew Koniec czerwca na rynkach

Ciekawie również prezentuje się stosunek VXV do VIX, który w poprzednim tygodniu zszedł grubo poniżej 0.9, a w obecnym zaliczył okolice 1.60. Czyli odczyt z 24.06 sugerował wzrosty w tym tygodniu, natomiast odczyt z obecnego tygodnia sugeruje rozpierduchę w kolejnych sesjach. Rozpierduchę, czyli mocny spadek. Oczywiście nie daje to żadnej przewagi, ale daje mi trochę do myślenia, szczególnie jeśli patrzę na notowania DAX Futures, ale o tym za chwilę.

vxvvix Koniec czerwca na rynkach

Patrząc na S&P 500 Futures przez pryzmat średnich kroczących oraz biorąc pod uwagę SKEW i VXV:VIX zdaje się, że winno dojść do jakiegoś zejścia. Nie chodzi o to, że cofnięcie, czy korekta na amerykańskim indeksie jest potrzebna. Po prostu doszło do czegoś niezdrowego.

DAX Futures

Tutaj właściwie nie wiem od czego zacząć. Może po prostu standardowo.

Wsparcia i opory intraday DAX Futures na pierwszą sesję lipca
Opory: 9 782, 9 848, 9 957
Wsparcia: 9 565, 9 499, 9 391

Pivot intraday w punkcie 9 674. Założenia co do zagrań intraday na pivot bez zmiany.

Negatywna struktura pivotowa została zanegowana, ale warto tutaj wspomnieć czym są struktury pivotowe. Struktury pivotowe to nic innego jak wskaźnik mierzący krótkoterminowe trendy. Wskaźnik, który jest sprzeczny z hipotezą rynku efektywnego.

Negatywna struktura = trend spadkowy
Pozytywna struktura = trend wzrostowy
Neutralna struktura = konsolidacja

Może jak kiedyś znajdę więcej czasu, opiszę ze szczegółami moją koncepcję w wyznaczaniu trendów w oparciu o poziomy Fibonacii Pivot i jaka jest różnica między pivotami intraday, a tygodniowymi, bo to zdaje mi się nie do końca jest jasne. W szczególności jeśli poziom przekracza pivot tygodniowy.

Przykład neutralnej struktury pivotowej, która może przeistoczyć się w negatywną bądź pozytywną. Pozytywna – linie powyżej górnego oporu fibo pivot, negatywna – linie poniżej wsparcia fibo pivot.

pivot neutralny3 Koniec czerwca na rynkach

Co za tym idzie, zanegowanie negatywnej struktury pivotowej oznacza mniej więcej tyle, iż poziomy S2 i S3 nie zostaną sięgnięte, ale prawdopodobieństwo strzelenia zarówno 10 109, czy 9 202 jest nadal wysokie, nawet jeśli została jedna sesja tygodnia.

Na D1 ruch w górę został ograniczony przez 10-SMA, tym samym ciężko mi mówić o trendzie wzrostowym.

dax d1 Koniec czerwca na rynkach

Zamknięcie tygodnia poniżej 9 655 będzie dla mnie sygnałem do ataku poniżej poziomu 9 323 w nadchodzącym tygodniu, który rozpoczniemy bez Amerykanów. I jeżeli SKEW oraz VXV:VIX utrzymają się przy obecnych poziomach, rynek amerykański może pociągnąć DAX Futures poniżej poziomu 9k.

Zamknięcie tygodnia powyżej 9 655 będzie dla mnie sygnałem do przekręcania się na L, czyli L na wybiciach oporów, czy też na zejściach.

142
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
34 Comment threads
108 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tata

Zakładam krach przed wyborem populisty w USA na prezydenta, nie wszędzie Donald jest dobrze widziany. To jest mój bazowy scenariusz. Wrzesień/październik to 1850 na SP500. Rynki boja się populizmu a taki zagości w hameryce, w Europie już napina muskuły Brexit PiS Orban LaPenn Austria itd….

Tofik

Widzisz krach za 3 miesiące w stanach a jednocześnie sugerujesz inwestycje długo terminowe w polskie spółki.???

Tata

Co ma piernik do wiatraka ?

Tofik

Ty to jednak jesteś łebski facet

Tata

Przecież można akcje zabezpieczyć od czego są futy

Tata

Spadki akcji Orlen, Pzu i PKO zabezpieczyłem furami na te spółki notowanymi na wgpw, po zrealizowaniu zasięgu spadków na tych walorach zamknąłem krótkie pozycje a z zysku dokupiłem więcej akcji wspomnianych wyżej . Pialalem wczesniej ja to się nie znam i wygibasnych strategii noblistów ekonomii nie wykonuje, tylko takie prymitywne zabezpieczenia futami. Na końcu jednak mam coraz więcej tych cholernych akcji i dywidendę otrzymuje co roku coraz większa . Pisałem kiedyś jak ktoś może to niech się podzieli swoją strategia na rentę kapitałowa i tyle

Tata

Teraz rozumiem o co ci chodzi. A mianowicie ze na akcjach tracę w długim terminie zgodnie z wykresami powyżej bo są to spółki w trendach spadkowych. Wiec nominalnie mój majątek się kurczy. Tylko ze mi chodzi o budowę portfela akcji który bedzie dawał circa rocznie dywidendy za 50-100 k pln na bieżące potrzeby mojego skromnego życia , cena zakupu akcji Pzu choć istotna to uśredniona w długim terminie jest drugorzędna w stosunku do strumienia dywidend

Tata

nie mam kontraktów na Pzu jeżeli o to chodzi

Tata

stop lossem

Tata

nie tylko sl ale i tp posiadam ;-)

Tata

Spek w tym roku z dywidend jestem blisko 20k drugie tyle z forexu, zakładam ze masz podobne zyski skoro wzięcie 5 pkt na SP500 z 88 do 83 o czym pisałeś nazywasz satysfakcjonującym zyskiem, ale brak ci strumienia gotówki z dywidend
Teraz jak zwykle możesz moje wpisy pokasować

Tata

rownie dobrze mozesz stracic w kilkanascie minut (patrz ku przestrodze, badz Malgosia co kilkanascie tysiakow przerabala w chwil kilka), a dywidenda to jednak co roku wyplacana (chyba ze spolka o niej zapomni, dlatego trzeba miec tych spolek znaczna ilosc, ostatnio slysze ze Niemcy beda doplacac 4k euro do samochodow elektrycznych, BMW placi kolo 5% dywidendy, wiec pewnie te akcje tez dokupie)

Tata

Tak ale Twoja dziewczyna uzera się z ekipą remontowa a ja nie muszę, poszukam tego miliona w portfelu dzięki za wskazówki

Tata

Nie wiem co pokazujesz ale poniżej napisałem mniej więcej to co z tego screena wynika.
Jednakże prosiłbym o Twoja propozycje budowania renty kapitałowej jak nie dywidendy to co ? Przecież na lokatę nie wpłacę ?

Tata

jezu z komorki tego nie widac, ale wtopa, teraz rozumiem dlaczego nie lubisz akcji i zbierasz po 5pkt z sp500, dlugo tak nie pociagniesz, kupuj dywidendy a nie mieszkania

jaro

Spek to twój rachunek ?
widzę że nieźle Ciebie zaspawali na niektórych spółkach
dużo kasy zamrożone, większość widzę NC a tam tragedia z płynnością

Tata

comment image

Tata

comment image

Tata

Żeby nie było ze nie pisałem
W poniedziałek poczekam na wzrost ft100 oraz dax i biorę SHORT natomiast na bananie biorę LONG to samo na usdjpy, chfpln po 4.10 będę szorciki ustawiał taki plan a wykonanie ? Pewnie zarobię na pakiet jakiegoś Pzu badz sfinksa a ostatnio myśle o work service z Wituckim na czele maja WSE duże aspiracje

Mateusz

Przecież ty tego nie napisałeś, wrzuciłeś wykres Petera Brandta https://twitter.com/PeterLBrandt

Tata

Zgadza się , skąd wiesz ze Peter kupuje PZU i Sfinksa . On generalnie nie wierzy w euro i EU jak każdy Amerykanin

Tofik

Czy on jest dla Ciebie autorytetem?
Młodzieniec który ma zaledwie 400 obserwatorów???

Tata

O niczym to nie świadczy

alek

Jak dla mnie to w USA niewidzialna ręka bańki centralnej od dwóch lat wyciąga dzidą w górę każdy spadek, przy szczytach wycofuje się i czeka na kolejny.

malgosia

Tofik
Czasoprzestrzenne patrzenie. Ile czasu trwa wyjscie kraju po referendum ze strefy Euro? Ile potrzebuje strefa euro by sie rozpaść z tego powodu? Jaki to czas?

Tofik

Brawo Małgosia, bez urazy ale to Twój pierwszy post który zawiera treść.
To pytanie jest do Tuska i jestem przekonany że ani on ani rada unii nie spodziewali się tego i teraz nie mają bladego pojęcia jak to beędzie wyglądało. Podobno
Oficjalnie jest 2 lata liczone od dnia wszczęcia procedury….
Czy zakładasz rozpad UE?

Małgosia=^.^=

No brawo brawo :) bo ja nie ambitnie się na guru świata i niedbałe wpisy robię. Powiadasz 2 lata. Połączmy więc fakty i logikę kotła z przed tygodnia,bo nie o to chodzi by duzo czytac tylko by rozumiec sytuacje- od referendum do wyjścia około 2 lata+dax spada z tysiąc punktów+ nastaje panika połączona ze spadkiem o -7% i co? ma spadać dalej w pionie 2 lata? Dodatkowo mamy teraz aktywne banki centralne i zaraz wyskocza plotki „mamy bron, pomożemy” . W poniedziałek 27 -go czerwca dzien po czarnym piatku napisalam na twicie z rana ,podajac TĄ myśl jako podpowiedz „-… Czytaj więcej »

Małgosia=^.^=

Czy unia sie rozpadnie? nie wiem. Powinna. To chore zjawisko. aha zeby nie bylo tak latwo podaje ostatnio troche armagedonicznych wizji,wskazując lehańskie podobienstwa w danym czasie, po ostatnim tygodniu. Nie musi tak byc oczywiscie,ale trzeba miec swiadomosc tego dziwnego odbicia co bylo i nie pchac sie na sile w L. Moze i 10k a moze i w srode w rejonie minutek zgasza swiatło. Jednak uwazam,ze jesli mialaby sie stworzyc reale zagrozenia wyjscia z Unii, rozpadu itd i ciort wie co jeszcze, to nie rozgra sie to tak jak przy Lehmanie. Mamy teraz aktywne banki centralnie nie tylko z nazwy jak… Czytaj więcej »

Olo

Malgosiu cykl koniunkturalny musi trwac.wynagrodzenie nie moze rosnac w nieskonczonosc w usa. Bezrobocie tez nie moze sie zatrzymac na stale na naturalnym poziomie. Zapasy predzej czy pozniej ktoregos przedsiebiorce musza zatrzymac w rozwoju. Od dwoch trzech lat te poziomy sa co raz nizej, kiedy to sie rozsypie, nie wiem. Na pewno niedlugo:) masz racje ze interwencjonizm jest na chwilę obecna bardzo nie na miejscu. Komu przeszkadza to ze mamy kryzys co jakis czas?? Trzeba sie oczyszcac z nadmiaru tluszczu jak sie napuchlo….

Tofik

Fortuna kołem się toczy.
Teoretycznie wszystko będzie cacy, a w praktyce wzloty i upadki przez następne lata.
Już podają że nieruchomosci w Londynie staniały 10-15%, prawdopodobieństwo recesji w najbliższych 12miesiacach wzrosło z 15-20% do 20-25%.
Anglia po przez stabilność gospodarczą i polityczną przyciągała inwestorów z całego świata… Teraz już nie bedzie tak optymistycznie.

Tofik

Co do unii
Ja uważam że unia gospodarcza to b dobry pomysł i napewno przetrwa. Natomiast b złym rozwiązaniem okazały się otwarte granice. To dobra idea ale świat i ludzie nie są jeszcze wystarczajaco cywilizowani.

Tofik

Spekulant = hazardzista krótko terminowy (dzień, tydzień)
Inwestor = hazardzista długo terminwy (rok, dwa lata)
Jeśli stracisz na inwestycjach to stracisz też dwa lata życia na spekulowaniu tydzień i masz czas na refleksje.
O tych inwestycjach co piszesz to trzeba mieć :) 10 mil i więcej.
Jeśli ktoś ma taką gotówkę to nie szuka wiedzy na forum tylko specjalistów od zarządzania kapitałem i śpi spokojniej.

Pzd

Tata

Nic nie tracę strumien dywidendy płynie spokojnie bez emocji .
10 mil możliwe mnie przysłowiowy milion starczy plus inne aktywności inwestycyjne.
Na fx nie mam 500 złotych aby się awanturować o stopy zwrotu 100%+

Tofik

Ok z miliona można zrobić mały portfel.
Ale ten milion trzeba zarobić ile lat zajmie inwestowanie 50tys pln w/g Twojego planu.

Jak myślisz ilu jest milionerów na tym forum?

Do jak zamożnej grupy forumowiczów odnoszą się Twoje teksty?

Czy ktoś tu napisał że są użyteczne?

Pisałem wcześniej że masz wiedzę i jesteś oczytany ale swoje uwagi kierujesz do niewłaściwej grupy słuchaczy.

Kiedyś pisałeś na temat o spekulowaniu na Dax i przyznałem Ci racje co do prognoz ale ostatnio odnosłem wrażenie że piszesz antyprognozy zupełnie na przekór innym forumowiczom….
Pzd

Tata

Przecież pisze przekładam z zarobków dax fx na akcje, zaleta tego jest ze nie ogarnia mnie szaleństwo ani sufit inwestycyjny nie muszę bo nie mam na 100 lotów daxa

Tata

Na GPW znajdziemy 4 spółki, które wypłacają dywidendę nieprzerwanie od 16 lat – do tych prymusów należą: Apator, Dębica, Hydrotor i Stalprofil.

Jeżeli wyselekcjonujemy spółki płacące nieprzerwanie dywidendę tylko przez minimum 5 ostatnie lata będzie tych podmiotów 69.
Za longterm blogiem

Tata

Mamy pod tym względem jeszcze sporo do nadrobienia do USA – tam istnieje nawet specjalny fundusz – Dividends Aristocrats, wskład którego mogą wejść tylko i wyłącznie spółki, które nie tylko wypłacają, ale i nieprzerwanie zwiększają swoja dywidendę od minimum 25 lat! Okazuje się, że od 1991 do 2015 roku, czyli przez ostatnie 25 lat, główny amerykański indeks S&P rósł średnio o 9,8% rocznie, podczas gdy fundusz złożony z najlepszych spółek dywidendowych zarobił 14,0%, czyli o ponad 4 punkty procentowe rocznie więcej. Z jednego dolara zainwestowanego w zwykły ETF na indeks S&P mielibyśmy 10,45 USD, natomiast z najlepszych spółek dywidendowych, wchodzących… Czytaj więcej »

Tata

Hazard na giełdzie
Główny problem, który tutaj zauważam to podejście hazardowe a nie statystyczne niektórych uczestników stad tez się bierze hejt.
Dla niektórych to pora zrozumieć ze daxy i inne wynalazki są nie dla nich.
Dlatego promuje pasywne inwestowanie w spółki dywidendowe i ostrzegam przed „januszami biznesu” np http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,20336313,integer-sprzedaje-inpost-express-paczkomaty-szukaja-finansowania.html#BoxPubLink
Badz tez inwestowanie fundamentalne no swing na EURHUF

Tata

Poniwaz dochodzą do mnie pytania, jakie spółki dywidendowe ma sens dorzucić do portfela podpowiadam ze Orbis zamiast Dax się lepiej prezentuje
http://stooq.com/n/?f=1024094&search=orbis

Tata

Jest to spółka dywidend growth zwiększająca rok w rok wartość dywidendy
http://stooq.com/q/m/?s=orb

Tofik

W poprzednich dniach opisałeś przykładowy portfel (dobry wybór )
Proszę napisz forumowiczom, ale konkretnie ile gotówki trzeba zainwestować aby ten portfel był dochodowy w skali roku.
Piszesz o inwestycjach z użyciem dźwigni czy bez?
Napisz o kosztach utrzymania pozycji.
Jaki konkretnie profit zakłada Twój b. Plan?

Dlaczego twierdzisz że inwestycje są mniej ryzykowne?
Pzd

Tata

Od końca i bardzo krótko. Nie twierdze ze inwestycje w tym przypadku są to spółki dywidendowe są mnie ryzykowne. Taki Orbis np ma niska płynność wiec nie wyjdziesz z tej inwestycji na jednej sesji jeżeli jesteś dużym graczem, z innej strony patrząc ma stabilny akcjonariat 90% akcji jest zaparkowane, wiec turbulencje na rynku np Brexit nie powodują gwałtownej wyprzedaży . Jeszcze z innej strony patrząc konkurencja ze względu na wysokie wejście kapitałowe tzn budowa nowych hoteli nie może się pojawić z dnia na dzień chociaż Airbnb jest wszędzie to mimo wszystko jest to inna grupa docelowa klientów itp itd Bardzo… Czytaj więcej »

Tata

Jeżeli chodzi o ilośc gotówki to potrzebujesz jej tyle ile wydajesz w ciagu roku. Zakładam ze z dywidend dostaje 5% na czysto. Zatem potrzebujemy dużo gotówki . Skąd ja biorę ano z forexu, mam stała kwotę która obracam, jak zarobię to wypłacam i skupuje spółki , jak stracę to myśle jak to odrobić Jak mam stop na kapitale to znaczy ze złamałem zasady, ale w międzyczasie udało mi się odłożyć trochę pieniędzy w spółkach dywidendowych które generują mi strumien gotówki co roku i która to gotówkę reinwestują . Jest to połączenie hazardu na fx z inwestowaniem pasywnym, pozwala mi to… Czytaj więcej »

Tofik

Wszędzie wszystkie analizy dzienne w tym tygodniu pokazywały SELL od65%-70% (dziś pojawił się BUY 75%) Domyślam się że to wynikało z wykresów po silnym spadku. (Odkrywcze prawda?) Więc nie można mieć do nikogo pretensji, zwłaszcza że po brexicie decyzje bankowców i polityków mają większe znaczenie niż analiza techniczna. Dziwne dla mnie jest że pomimo sygnału spadkowego w środę w dogrywce City dokonał zakupów za 8,2bn $DAX sięgnął prawie 9700 (niewidoczne na naszych wykresach bo dla nas rynek był już zamknięty) Następnie w czwartek rano Azja i Europa wyprzedała do 9530 (dołek) po czym po południu zwykły komentarz BOE spowodował ogromny… Czytaj więcej »

Dżemik

Witam wszystkich . Na dzień dobry elka z 756 i tp na dyszce . Pozdrawiam i Do widzenia :-)

atlas

Dżemu cześć , komu podpadles !? Hahaha

Xxx

:))))

image.png
Swojak

Analiza techniczna jest raczej na teraz, nie uwzględniając nieoczekiwanych istotnych czynników, jak np. pojawiające. się oczekiwania na luzowanie monetarne banku Angli czy zwiększenia lub wydłużenia czasu trwania przez EBC luzowania, wiec nie ma co się dziwić ze nagle analiza techniczna przestaje obowiązywać bądź wymaga korekty, tak wiec jakiegokolwiek krytyka jest bezsensu.

Tata

To ze ktoś ma bias na SHORT nie znaczy ze ma taka pozycje. Jedyna pozycja która spek wziął i o niej napisał to był SHORT sp500 koło 2088 wczoraj i pewnie sl zadziałał albo i nie. Miałem sprawdzać wiec czekam na komentarz . Przypisywanie mu TJS to już przesada i hejt. Spek ma swój system cz1 i 2 opublikowal cz3 obiecal miesiąc temu ze opublikuje, ale pewnie jeszcze myśli nad nią i tyle. Lubię poczytać o jego pivotach i sprawdzić swoje wsparcia opory , często się pokrywają i za to go lubię

Swojak

Moze zagrają pod sezon wyników i nowy rekord na sp500

wilk

s teraz stop 9810 grubo

atlas

Fokusik jak dzień ?

fokus

pracowity,rano tylko brytola zamknalem bo dobralem przed 22 wczoraj
teraz czekam na syg es na dax i jankesa

atlas

Mam podobnie , a jeszcze kac po meczu duży! !!

olo

no jeszcze 20 pkt i sp wybije ostatnie haje, wtedy zobaczymy co potrafią, kto tak pompuje się pytam się?

Valdee

Myślę że to już absolutne minimum, czas na jakąś rzeczową korektę.

xxxx

przecież to jakiś dzieciak który stworzyl sobie bloga jak powstalo tjs i udaje specjaliste od forexa. nie ma trendu wzrostowego a tu ukradkiem 9800 hahaha

Małgosia=^.^=

DAX – trade complete. Next 8900-8700?
@Ewtrader
DAX – possible long at 9222 for 9778.

a co powiesz na to xxxx?

To pewnie jakis przedszkolak hehe

Mateusz

Zrób dostęp na rejestrację tak jak na facebook. Na tjs i u szwajcara też się już wkurzają na trolling, blokują i wyrzucają. Kto będzie chciał to się zarejestruje, kto nie ten nara. Na każdej społeczności jest zawsze to samo, mocowanie się na swoje ego, kto ma większy portfel.

Małgosia=^.^=

„Lehman brothers filed bankruptcy 15/9/08. SPX drops from 1250 to 1133 in 3 sessions. 19/9/08 bounced to 1265. Then came the crash”
rano taka wrzutke twitnełam :) jakies podobienstwa ktos widzi?

Małgosia=^.^=

a moze ja sie nie znam bo ja pierwszy dzien an rynku aleeee z wpisu powyzej nie mona zagrac we dwie strony?
Test pivota -S z rana
Obrona pivota-L do teraz ?
Doradź Tata please :(

Tata

Jestem matołek nie znam się

Małgosia=^.^=

to jest nas dwoje .
No cisza juz na pokładzie wódz szedł

Martinez

oczywiście że można było zagrać. ja zagrałem L pod pivot do R1. na m5 można było też szukać Longów na wybicie ze strefy sma50 na 70pkt, później korekta do strefy i zonwu L na 50pkt.

Tata

Pierwsza sesja lipca uznawana jest za „najbardziej byczy dzień roku”. To dlatego, że statystycznie tego właśnie dnia indeks S&P 500 rósł najczęściej bo w 85,7% przypadków.
To co 2100 ? Przypominam braliśmy ze spekiem SHORT po 88 wczoraj, kto już go zamknął na zysku ?

fokus

witam zaloge

eranet

Nie ma siły, to muszą być przegrane karne…Tata, trochę rozpier… temat krytyką, przecież spek nie stracił cudzych pieniędzy jak inni i nie obiecuje gruszek na wierzbie… Wiesz jak jest, ktoś zarabia, ktoś traci, 1 widzi wzrosty, drugi w tym czasie spadki, każdy gra swoje i tyle, przecież nie zawsze się ma rację, o czym chyba sam musiałeś sie przekonać na swoim rachunku…
Daj na luz, podpowiadaj mądrze, ja tam lubię poczytać, ale nie atakuj

Tata

Guru musi brać odpowiedzialność i ryk zawodu jaki się unosi na blogu, wyjście jest jedno i Małgosia wie jakie…

Małgosia=^.^=

Dużo agresji na blogu.
Olo zarobiony,bo gra tylko L
Tata zarobiony ,bo gra kontry do techniki
Skad więc tyle nienawiści?
Przesilenie bliskie :)

atlas

Cześć ! pomeczowa frustracja może ????;-) dobrze że Spek jest odporny na krytykę , zresztą ma odpowiednie narzędzia aby każdego z Nas skasować !!! hehehe. Pozdrawiam

fokus

czesc Atlasik
szkoda naszych wczoraj,ale wstydzic sie nie maja czego

Tata

Byli zbyt wolni i widać brak wytrenowanych „nawyków” wiele razy brakowało napastnika w miejscu w którym piłka była wysuwana przed bramka

atlas

Cześć Fokusik no szkoda mam doła a jąć juz minął, a myślałem ze że się posiłkami jak im wsadził bramę na początku. Ach . w dupę , szczęście tez jest potrzebne zresztą na każdym etapie i w każdej dziedzinie.

Tata

To proste spek nas prowadzi na rzeź ile było tu wpisów co stracili ogromne kwoty np „ku przestrodze” 210 k, Adriu załamany nawet nie doprecyzował na ile go zczyscilo . Dlatego mowię Wam stabilny zysk to tylko z dywidendy , wybijcie sobie z głowy te spekulacje na Dax, Małgosia ty tez traciłas ogromne pieniądze rozumiesz co to spekula, tylko portfel dywidendowych daje stabilizację i brak czyszczenia

Małgosia=^.^=

Tata Czy Ty jestes z jakiegos funduszu ze tak cisniesz o te dywidendy,zeby wchodzic??:D Rypie dywidendy w Polsce jak musi mi kurs wrocic do poziomu wyjscia !! ! Gralam posiadajac po 160tys akcji Borka pod wszelkie akcje speklacyjnie!! . Tak sie gra pod „dana akcje -scalen, rozwodnien i dywidend”… Baa czy traciłam?-traciłam-.( na pertolu 30k,ale to zaszczyt stracic na tej spolce bylo.bo po 180k dawala zarobic jak dostawala kopa.) No na dax raz mi smigło w 4 minuty 17k ,ale mnie Speku wyciagnal w dzien :D.. dawne czasy czas zrobic drugie wejscie w daxa czy nie? (jedno juz grałam S… Czytaj więcej »

Mateusz

Tata chyba lubi trollować. Aż z ciekawości poszukałem tego komentarza. Ktoś już tu pisał, że tata ma problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Nie to, że bronię gospodarza, ale wkurza mnie taki hajt. Tak samo hejtują ile wlezie. Spek rób tak jak Rafał, bierz tę pacynkę do sądu i niech odszczeka te wszystkie oszczerstwa.

screen.jpg
Tata

Okej to już milknę niech spek skasuje moje wpisy, chyba za dużo dziś powypisywalem jak kto uważa to za hejt to przepraszam ja to głownie demo i dywidendy

Małgosia=^.^=

:)

olo

zaglądam tutaj co jakiś czas, ale dzisiaj wpis Twój ze nie ma trendu up mnie trochę rozbawil… z tego co wiem to większość twoich pozycji to intraday. To po ho zmniejszasz swoja przewagę statystycvzna grając sell jak oni ciagle jada ku gorze??

Tata

Sugerowałem rano aby potraktować speka jako antywskaznik ale mój wpis został usunięty ci nie znaczy ze nie zarobiłem dziś grając tak, ale to inna historia poza tym spek ma tutaj zawsze racje z demo kontami się nie dyskutuje wszystkie w kocioł i gra gitara

lamiano

9800-9830, w poniedzialek usa swieto moze wtedy zjada

Tata

W naszym regionie pozytywnie wyróżniał się węgierski BUX, który wzrósł aż o 10 proc.
EURHUF SHORT zarabia i jeszcze ma sporo miejsca do spadku.

Tata

Wzrósł oczywiście w pierwszym półroczu

Tata

Usdpln LONG tp 3.9615

Tata

Zyski skasowane , dzięki spek za antywskaznik dziś , w sumie to 3.97 dopuszczales, wiec wciąż masz racje, a ja kasę

Valdee

Dziękuję Gospodarzu.

SocialTrader

„opiszę ze szczegółami moją koncepcję w wyznaczaniu trendów w oparciu o poziomy Fibonacii Pivot i jaka jest różnica między pivotami intraday, a tygodniowymi,”

Spekulant Koniecznie ! : ) Z góry już dziękuje.

Seba

Witam . Dołączam się do prośby i jeszcze pytanie o filmy które już miałeś zamieścić a dalej nie ma , jakbyś miał czas przez weekend to wrzuć na youtube, wiem że jest euro( sam oglądam), ale wiedzy nigdy dość. Pozdrawiam

SocialTrader

Dajmy sobie luz z wiedzą podczas euro – człowiek w emocjach nic się nie nauczy.

Adriano

Od początku osiągnięcia pułapu 9150, słyszę że DAX jeszcze puści nawet poniżej 9000, jak na razie osiągnięto już prawie 9800 ptk. poprzebijało wszystkie opory. i zachodzi na to że będzie 10000, ale ja już nie skorzystam na tym trendzie, nie chce się wkopać,
no ale cóż suma summarum na brexit jestem 389 do przodu 10k zarobione 10k stracone.
dziś wyszedłem na plus.

Xxx

Jak narazie to żadna analiza sie jeszcze nie sprawdziła odkąd tu zaglądam…

niedzwiedz

co ty z nowoczesnej czy po- taka sama retoryka sam nic nie wnoszac

franek

o dax stary dawaj, od nowoczesnej i po się odwal albo zmień fora

Adriano

Nie podważam nikogo wiedzy :) jestem wdzięczny autorowi strony za cenne informacje, i prace co włożył, mam tylko na myśli że ludzie wszędzie dosłownie zaraz krach zaraz spadnie, jutro spadnie, a tutaj nawet nie wiem jak dziś będzie, więc wyjąłem dziś symboliczne dziś 100 euro i daje sobie spokój i jadę nad morze przynajmniej na paliwo się zarobiło :) pozdrawiam i udanego weekendu