USDPLN – czyli spekulanci vs Beata Szydło

USDPLN – czyli spekulanci vs Beata Szydło

przez -
9 1790
Udostępnij na:

Ciekawa sytuacja techniczna prezentuje się na naszej rodzimej walucie względem amerykańskiego dolara.

Po tym jak 28 czerwca pojawił się sygnał sprzedażowy, USDPLN spadł o niemal 10 groszy do poziomu 3.9306 – pierwotny cel dla tego ruchu to była 200-SMA na D1. Niestety podaż nie wykazała się polotem i do testu 200-SMA przebiegającej w okolicach 3.92 nie doszło.

Generalnie patrząc na interwał H1 z perspektywy czasu widzimy 2 sygnały sprzedażowe na H1 + 3 sygnał fejkowy, no może nie tyle co fejkowy, ale ruch w dół był niewielki i nastąpił praktycznie po tym jak 200-SMA weszła w strefę 50-SMA na H1.

usdplnh1 USDPLN   czyli spekulanci vs Beata Szydło

Zupełnie inna sytuacja prezentuje się na interwale H4. Tutaj praktycznie mamy idealne respektowanie strefy cen uśrednionych H4, niczym na DAX Futures.

usdplnh4 USDPLN   czyli spekulanci vs Beata Szydło

To samo tyczy się interwału D1.

usdplnd1 USDPLN   czyli spekulanci vs Beata Szydło

Muszę przyznać bez bicia, że nigdy jakoś szczególnie nie patrzyłem na USDPLN przez pryzmat średnich kroczących do momentu, gdy nie odezwał się do mnie jeden z czytelników.

No dobrze, ale co z tym USDPLN ?

Po pierwsze fundamenty. Zdaję sobie sprawę, że złotówka jest podatna na wszelkie wypowiedzi naszych polityków i niestety pod tym kątem moje spekulacje na USDPLN mogą najzwyczajniej w świecie „kuleć”. Po drugie, za bardzo nie śledzę tego co dzieje się w Sejmie.

Także pomijając fundamenty. Pozycja długa na wybiciu szczytu z H1. Pozycja krótka na wybiciu 10-SMA (low) – czyli zamknięcie H1 poniżej tej strefy. Choć tutaj uwagę przykuwają fałszywe naruszenia, które na pierwszy rzut oka wynoszą średnio 50 pipsów. Także zejście o 51 pipsów poniżej tejże średniej może być również sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej. Temat naruszeń muszę dogłębnie zbadać, bo wydaje się być dość ciekawe.

usdpln set USDPLN   czyli spekulanci vs Beata Szydło

Myślę, że rynek USDPLN zrobił się na tyle ciekawy, iż zagości u mnie na jakiś czas o czym będę pisać w przypadku pojawienia się ciekawych układów. Póki co, muszę dokładnie prześledzić respektowanie poszczególnych poziomów przez rynek na USDPLN.

Z tego co widzę, to i wsparcia i opory fibo pivot zdają się na pierwszy rzut oka być zgrywane „idealnie”.

usdpln pivot USDPLN   czyli spekulanci vs Beata Szydło

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bartek

Dziękuje za analizę.

Olo

Funt jest w modzie :) Moze zerkniesz na niego. Gpbusd… Kolejne lowy powybijane…

Tata

Ciekawszy jest chfpln oraz EURHUF przy chf fundamentalnie powinna pln się wzmacniać ze względu na ujemne stopy, ale wiemy jaka funkcje podczas zawieruch waluta szwajcarska pełni

image.png
bankier

hueheuhuehe to już nie ma s otwartej na 4,10 ? otworzyłem za tobą na 4,10 i na margin call wyrzuciło w nocy jak spread rozszerzył się do 4,13 55k straty z 20 lotów mam.

Tata

No i dobrze jak pisałem ze będę s łapał powyżej 4.10 to znaczy ze tak łapie
Może niestawiający stop lossow to szybciej Ciebie szczysci i będziesz miał spokój z tym fx

bankier

hueeuhuehue 4,1001 na tyle brałem teraz biorę po 4,13 jak ty 30 lotów heuhuehue

huehuee.PNG
Tata

4.1255
Leć do Providenta i dopakuj do 100 lotów , zarobimy obaj a najwiecej provident

bankier

huehueheue handluje jak ty bez sl nie widze na wykresie twoich sl hueheuehuehue poprowadź za rękę, gdzie stawiasz sl ? hueheu

Mateusz

A możesz pokazać gdzie są Twoje stop lossy ? Na wykresie ich nie widać, a ustawienie 20 lotów na sell limit bez stop lossa jest bardzo dziwne.