Punkt zwrotny na DAX Futures

Punkt zwrotny na DAX Futures

przez -
147 7913
Udostępnij na:

Byki za oceanem nie dają za wygraną, których dominacja na rynku trwa w najlepsze już od 5 miesięcy. Tutaj nawet referendum w sprawie Brexit nie sprawiło, że podaż przejęła kontrolę. Najlepiej obrazuje to Bullish Percent Index wg. którego 59% spółek notowanych na S&P 500 jest pod wpływem sygnału zakupowego na wykresach symboliczno-punktowych.

bpspx

Dopóki wartość tego indeksu znajduje się powyżej 50%, nie ma absolutnie mowy o dominacji strony podażowej. Oczywiście chodzi tutaj o średnio i długoterminowe ruchy. Ruchy intraday to inna bajka, o czym w dalszej części.

Podobną sytuacje pokazuje VIX. Średnio i długoterminowej dominacji byków towarzyszą niskie oczekiwania co do 30-dniowej zmienności implikowanej. Aczkolwiek należy tutaj zauważyć, że VIX dochodzi do dolnej strefy kanału, więc niebawem może pojawić się jakaś realizacja zysków z obecnych wzrostów. Realizacja zysków, czyli ruch w dół – triumf byków. Jeżeli podczas potencjalnej realizacji zysków VIX wyskoczy ponad kanał, można oczekiwać kontynuacji krótkoterminowych spadków (większych lub mniejszych).

vix

Ciekawostką jest zachowanie wśród uczestników wzrostowego funduszu Rydex Nova. Indeks sentymentu Rydex Funds Nova/Ursa Ratio Sentiment Indicator osiągnął dodatnie extremum, które na tym poziomie nie było widziane od wielu lat. Oczywiście jest to sentyment ulicy, jako że członkami funduszy Rydex Nova i Rydex Ursa są „retaile”. Tutaj ultra optymistyczne nastawienie ulicy może wywołać ruch w dół – realizacja zysków, czy po prostu wymuszenie na retailach skrócenie swojej ekspozycji na indeksie S&P 500.

nova

Jeżeli dodamy do tego wskaźnik VXV:VIX, który zamknął ubiegły tydzień na poziomie 1.25, rzeczywiście w pierwszych sesjach nowego tygodnia może dojść do jakiejś realizacji zysków. Realizacji zysków, a nie zmiany trendu głównego, bo ten jest chyba oczywisty. Osobiście każdy większy ruch w dół po silnych zwyżkach traktuję jako realizację zysków z pozycji długich, która następnie może przerodzić się w korektę i test podaży z niższego poziomu.

vxv-vix

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 11.07.2016
Opory: 9 649, 9 717, 9 827
Wsparcia: 9 430, 9 362, 9 253

Punkt kierunkowy 9 540.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 9 764, 9 884, 10 079
Wsparcia: 9 375, 9 255, 9 061

Tygodniowy pivot wypada w punkcie 9 570, także strefa 9 540 – 9 570 będzie stanowić ciekawą strefę kierunkową, która jeśli zostanie puszczona dołem, może wywołać silny ruch w dół w rejon 9 375.

Póki co handel od góry został ograniczony przez 10-SMA (high), więc o zmianie średnioterminowego trendu na wzrostowy nie ma mowy. DAX Futures znajdują się w neutralnej strefie pivotowej o podwyższonej zmienności.

DAX Futures - D1

Punkt zwrotny na DAX Futures znajduje się w 9 880, więc pokrywa się mniej więcej z drugim oporem na W1. Jeżeli rynek zechce wybić się z neutralnej strefy pivotowej w nadchodzącym tygodniu należałoby oczekiwać trwałego wyjścia na H1 + dzienne zamknięcie powyżej 9 764, a następnie rozjechanie punktu zwrotnego.

DAX Futures - punkt zwrotny

Czyli doładowanie pozycji długiej w dniu następującym po wybiciu 9 884 winno przynieść 400-600 pkt potencjalnego zysku. Najlepiej złapanie L na cofnięciu, choć L na takim otwarciu przy odpowiednim zarządzaniu kapitałem da 100% wygraną.

Jeśli chodzi o pozycje krótkie to zdecydowanie na wyłamaniu tygodniowego pivota, czy pivota intraday w kontekście jednosesyjnej pozycji.

Na H4 aktywował się setup SWING LONG, jednak tutaj popyt ma ogromny problem z forsowaniem 50-SMA. Także jeśli nie dojdzie do wywalenia w górę, setup zamknie się na SL. Co za tym idzie, wyrzucenie strefy cen uśrednionych 50-SMA w górę, da dość silny sygnał zakupowy.

dax futures h4

Na H1 notowania zbliżają się do 200-SMA i tym samym ewentualna reakcja cenowa przy tej średniej winna nam wskazać dalszy kierunek.

dax futures h1

Z uwagi na obowiązki służbowe do 13 lipca moja aktywność na rynku będzie ograniczona do minimum, czyli będę łapać zleceniami oczekującymi pozycje pod potencjalne wybicia tygodniowych poziomów.

Dodaj komentarz

147 komentarzy do "Punkt zwrotny na DAX Futures"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

witam zaloge
opena przegapilem
odbili sie od fibo na 10080
dax el po 033
@Atlasik
sorki przysnalem wczoraj
Ty przed urlpoem,my wrocilismy wczoraj

i na DAXie 10tyś przekroczone

i oczywiście usd/jpy up

Super podkręcanie atmosferę, jak rasowi naganiacze z markets.com

Problem Europy to kolejna redukcja european stocks in funds, te zas nie maja wyboru i kupuja american market po calej linii… Ile to jeszcze potrwa sie pytam sie ja. Dragi powoli ma zwiazanerece. Usy na 2500 lekko

To rozumiem że całe depo w długie. Weź jeszcze kredyt i też w długie. Będziesz milionerem, lekko.
Jak mnie wkurwiaja takie durne opinie wydumane na podstawie fusów porannej kawy. Ile postawiłeś kasy na to swoje twierdzenie? Czym to jest poparte? Dlaczego 2500 a nie 3000, 5000, 10000? Sky is the limit!!! Kupywać, kupywać.

Wydymane z faktow moj drogi. Dobra siedze cicho. Lepiej nie rozumiec przyczyn kierunkow i ruchow na gieldzie

Witaj w domu….swoim
Czyżby to oznaka pierwszych chmur burzowych nad jankesem?

witam zaloge
Dzemik z tym es to bym poczekal do jutra
jak Angole obniza stopy jutro to dax moze wystrzelic na 10200

Naprawdę uważacie, że Angole obniżą stopy do 0,0 albo ujemne ?

Prognozy są na obniżenie o 0.25 lub 0.4 lub 0.5……

Pokazujemy mozliwosc. Dla kotla jankesi daja wyniki I Mario za 6 sesji. Niech rysuje rynek.. cel rozwalic tydzien bankowy.

yep. :)
daxowi brak okazji do zwyżki w skali jankeskiej. wg kotła indeksy sa na miejscach im przypisanych prawidłowo do sytuacji polityczno-gospodarczej, ale taki bank angielski moze dac ogniwo( ostatnie przed spadkiem w skali nieznanej) – jankes swoje juz zrobił ,wiec na Anglika żygnąć ostatecznie.
Dawid czyta co kocioł mówi? ( groźna ) :*

albo jak nie obniżą bo jeszcze nie wyszli z UE i obniżkę stóp przełożą na czas kiedy będzie im dużo gorzej to dax spadnie na 700. mam dla esek SL na 10020 i BS od 10025 a w okolice dyszki kiedyś wróci :-)

W tym linku co wkleiłam mówią że nie chcą czekać na gorsze czasy albo obnożą jutro albo za miesiąc albo będą pożyczać kasę na lewo i prawo.
Na gorsze czasy mają obniżkę podatku.
z funtem mogą zejść nawet do 1.18 ale pewnie wystarczy 1.25 gdzie teraz jest 1.31usd
Dlatego on zaleca sprzedaż funta
Pewnie jutro się okaże;)
Europejskie indeksy mogą iść w górę a czy amerykańskie ?

jankes gra swoje,mysle ze pod dobre dane spolek moga na 2200 podciagnac
ogolnie korbia na niezlym koksie i w sumie maja pod co
co innego europa,wyjatkowo slabo reaguja na jankesa
brytole pokrywaja 15% unijnego budzetu,ich odejcie dla nich jest korzystne dla unii mniej ale pewnie Dragi cos zaradzi
mysle ze brytole obniza stopy zeby oslabic funta

no to kasuję eski

W obecnym czasie na do systemów trzeba dołączyć politykę i banki
Jutro posiedzenie BOE warto posłuchać jednego z ekspertów co może się dziać z funtem ropą złotem i srebrem

http://www.bloomberg.com/news/videos/2016-07-11/is-the-pound-in-for-more-post-brexit-pain

polityka a nawet potrzeby tych co sterują polityką i gospodarką są ważniejsze od systemów. Zobaczymy czy się sprawdzi moja teoria co do obecnej górki sp (27lipca stopy w us)

didi czy możesz rozjaśnić o co chodzi z vwap i na jakim tfi’ie z niego korzystasz ? Nie mogę dopasować tych barów do żadnego z tf’ów. ale wygląda to na jakiś krótki 10 min ? Jestem na etapie testowania systemów i próbuję znaleźć te najmniej skuteczne i je wyrzucić, żeby nie zaśmiecać głowy. Chcę mieć dwa systemy, albo jeden złożony z dwóch z których jeden będzie działać na krótkim tf’ie i będzie sygnalizować częściową realizację zysków.

es i tp 770 :-)

No chyba masz jakieś tajne info na 770 !:-o

No Dżemu udało się !:-)

tak udało się, dzięki , ale sądzę że będzie dół do 800/750 i otworzyłem nowe eski.
Marzena – ciężko powiedzieć bo sp500 mocno szczytuje i pewnie będzie jakaś korekta.
Aga – dzięki za troskę o mój wykop , słonko jest i woda opada a didiego na początku nie zrozumiałem i też jestem pod wrażeniem :-)

A ja chętnie bym coś napisał ale się nie znam , wiec jak tracę to tylko ja ! Pozdrawiam serdecznie :-)
Dżemu ciesze się ze się udało ale przez ten wysiłek sam zostałem z niczym , hahaha . I ten twój wykop a natłok wydarzeń dnia dzisiejszego , no jeszcze dziewczyny z pretensjami ! Didi najlepszy jak milczy !! też pozdrawiam

dzisiaj u mnie słabo ale dzien się jeszcze nie skończył :-)

Wy jesteście OK i piszczcie bo fajnie sie czyta.
Mówię do tych co piszą że tu ulica jest to niech sie wypchają buraczane biznesmeny co milionerów udają, wiedzy na ulicznym forum szukają a sami jeśli mają jakąś wiedzę to nie napiszą.
Ciekawe czy niechcą się skompromitować czy nie dać innemu zarobić

Aga , zaimponowałaś mi. Brawo, :-)

Brawooo . :-) juz Cię Lubię !!

atakujemy 10 tys ? jak myslicie?

Samotna w tym ataku jesteś Bo jakoś Twj post bez odzewu podobnie jak mój pozostał.
Tylko ja w przeciwnym kierunku gram podpowiedzi się nie doczekałam to jak tu poszą szybko do probidentaa poleciałam i napchałam esek po pachy;)
Teraz profit jest a woda w wykopie stoi;)
Pozdrawiam didi bo jak jest facetem to ma jaja i robi dobrą robotę a inni niech się śmieją.

fdax < vwap, 2x s tp 905
sell stop 899

didi9.PNG

Didi te S to nie w tym trendzie :)

s < vwap

didi10.PNG

no i znowu mu wyszło :-) brawo

ropa rozdaje karty

Dżemu pomogło ? tyle co mogłem ?!

wymagający jesteś ale sie postaram ? :-)

postaraj się jeszcze :-) jedna zeszła i mam jeszcze jedną

uważaj bo zarz bedą dane o zapasach także może byc róznie!

Czy Myślicie że SP jeszcze spadnie czy może to dobry czas by wziąć L celem zabezpieczenia Esek?

no i trzecia dycha , jak nie przełamie tym razem to w dół

Jak woda w wykopie ?

zatankowała się na full a nawet rozlała , boję się co będzie jak opadnie :-(

Ty to masz wypompowac !!! Im szybciej tym lepiej jak juz nie pada. Głęboki masz ten wykop ?

80cm głęboki , pada jeszcze . OK , dzięki za radę i nie gadajmy o prywatnych sprawach bo komuś to przeszkadza . aha nie pchaj do góry tak mocno o mam dwie eski 50pkt niżej :-(

ok , to zepchną to na dół !!!! Atel zawsze pcha!!! hehe pozdrawim Atela !! ok pozdrawiam tego co mu to przeszkadza !

Dżemu a o której godzinie planujesz w sobotę przyjazd ? Masz paszport wjazdowy ? hehehe

na razie jestem zalany deszczem , wykop pod fundamenty ….. strzelił i nie wiem czy dam radę się wygramolić w ten weekend :-(

No to lipa, pompa i pompujemy . Pogoda nie pomaga w robotach ziemnych. Trzymam kciuki , oby się nie poobrywalo bo wykop na nowo :-(

niemiec ewidentnie nie chce rosnąć, już nawet francuz się wyjebal

witam wszystkich w ten %#@$%&^&& dzionek .

Dzień dobry !

dax koniec wzrostu

didi7.PNG

chyba na wczoraj. nie maja przed sobą zadnych przystankow, pociagna jeszcze troche

może jeszcze jedno puknięcie 10 i w dół ?

Dżemu skąd wiesz ze tak ?:-)

zaatakujemy dzisiaj 10000 jak myslicie?

Nie ma takiej opcji najpierw 9900 potem pomyślimy

Joker….jop twoja mać…..

Mr MC zapukał do moich drzwi. :-(

Oby było do przelkniecia !!:-)

Mr MC dostał pierwszego kopa. Mam nadzieje ze drugiego dostanie od Chińczyka. Oby mi tylko nie oddał

Hehe dobre !

Na chińczyku to sraki dostanie

Gdzie są zwolennicy 8800 a następnie7700 ?

Spekulujmy razem ze spekulantem i bańkami centralnymi, z tatą primo voto didi nie. L na S&P take profit 2500

dax wyjdzie gora ?

2 sell stop 930 tp 810

didi6.PNG

wita;)

Dżemu komu podpadłeś ?! hahaha

pewnie za polszczyznę . OK , już nie będę :-)
zafascynowany jestem didim . stawia eskę a stopa poniżej a tp powyżej :-) ale idzie do przodu jak taran

on tam sl nie podaje
on stawia sell stop-y

tak czy siak idzie jak taran

cichy Gość !! hehehe

w przyszłym tygodniu będę na południu ale jeszcze nie wiem kiedy a mo ze w tą sobotę będę

ok, czekam ;-) i zapraszam

W związku z toczącą się dyskusją

1) Czy gra na cfd jest dobra dla początkujących ?
2) Czy instytucje korzystają ze średnich kroczących ?
3) Dlaczego ulica traci, a instytucje wygrywają i dlaczego chcemy jako ulica być jak instytucje ?

Jak jestes gruby chcesz byc jak chudy. Jak jestes chudy chcesz byc gruby. Proste te zarabianie!

sp500 sell tp 2131

didi5.PNG

dax 10000 – sell stop 975 tp 810

didi4.PNG

No tylko nasz banan mądry i lukę dzisiejszą zaraz zamknie :)

„hiba ni zamkni”

Dżemu co się stało ? „hiba”? hehehe

tak od wczoraj mnie naszło :-)

I po raz kolejny problem nie rozwiązany, kolejny dodruk. Kolejna „hossa”, tylko jak długo?
Problem z bankami we włoszech, i co? Oj tam, oj tam. ECB też ma drukarkę:) A co USA? nie pasuje im podnieść stóp, ale jeśli nie podniosą odbiję się im czkawką. I wiedzą o tym. Jak zwykle bez fundamentów pniemy się do góry..

nie wiem ale widze tutaj typowa ulice, która przezywa euforia jak dax robi 150-200 pkt, a to dzień jak każdy inny, mamy 1,5% wzrostow, zaraz rynek się zjebie to będzie placz ze znowu 8000 na horyzoncie. Albo dalej pojedzie 200 pkt to zaraz 11 000 będziecie widzieć. Gramy daytrading, na uj Wam jakies projekcje tygodniowe, dwutygodniowe? Tego się nie da przewidzieć.. Grajcie to co widzicie i tyle. Nie mieszajmy sobie w glowie tym co jest na d1, jak grasz na m5 i wasze stopy siegaja 10-20 pkt gdzie na d1 knot ma 50 pkt…he…

Ty grasz daytrading, ja go nie gram i nie będę grała. „grajcie to co widzicie i tyle” jak ktoś widzi wzrost przez dwa następne tygodnie to co ? Goldman Sachs, Meryl Lynch prognozuje na pół roku do przodu. Jedyne z czym się zgodzę to euforia, ale nie widzę jej w komentarzach. Skoro to takie proste dlaczego nie miałam kupna na 1,5% wzrost ?

w uj bym się zdziwił, gdyby instytucje pisały tutaj o swoich pozycjach

Gdzie tu widzisz euforię ?

Nie ma żadnej euforii, jest tylko natychmiastowe kasowanie każdego większego zejścia.

sell stop 930 tp 880

close l 950

Możesz napisać dlaczego decyzja o zamknięciu longa ?
z czego wynikało 10000 ?

Alelluja. Radujmy się. Świat zbawiony.
Już nie trzeba pracować, wystarczy ……. drukować.
Hossssssssssssssa(nna)

No przecież w tym kierunku świat podąża, jesteśmy na ścieżce i kursie drukowania i stymulowania.

Dla baniek centralnych hossa na S&P trwa za krótko i za nisko zaszła. Spektakularne rąbnięcie będzie dopiero z 2500.

UK100 wygląda na to że chce korekty, a brytole wyprzedzają ruchy innych indeksów

Po prostu świętujemy razem z bańkami centralnymi. Never ending hossa.

Raczej punkt zwrotny, gdzie rozegra się walka o kierunek

Na h4 cena dotknęła 200-SMA, czy to koniec swing longa ?

kolejny techniczny dzień

close l tp 840

Wczoraj na otwarciu w USA pojawił się duży wolumen sell i spadek 8 punktów, czy to można uznać za realizację zysków ?

12.07 close vwap
dax l tp 840
buy stop 850 tp 10000

didi3.PNG

11.07

No to bazując na analizie, że kiedyś sp tu wróci wrzucam ES-ki bez sl

„hiba za sibko te eśki ” Malaga . Brexit ochłonął i może spełnić się przepowiednia Grupy z Wrocławia. Jak dobrze pamiętam to 11 300 lub 800

Ale to eski na SP a nie na daxie :)

tak czy inaczej – powodzenia i obyś miał rację :-)

Czołem. Poleci tez mi się tak wydaje. Pozdrawiam

a dax?

To zależy jak się zamknie , poczytaj wpis Speka :-)

Dżemu a dax ?! Co myślisz !!!?

Hejka , wczoraj oberwanie chmury i pioruny odcięły mnie od neta . DAX będzie się pałętał miedzy pińcet a osiemset

Dziwny jest ten świat

No i mamy new high na sp.

Witam wszystkich, po przecięciu od góry SMA-50 na m5 mamy sygnał sprzedażowy z celem 9595 górna banda SMA-200. Czy dobrze rozumuję?

k złoto sto 1348

tp,1450

wpDiscuz